Hra s nevěrou

Hra s nevěrou https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50042/bmid_hra-s-neverou-7JD-50042.jpg 4 69 16

Psychothriller o tom, jak náhodná nevěra a vydírání zcela rozvrátí život dosud bezkonfliktního muže. Jednoho dne se ve vlaku setkají dva lidé: Charles, spořádaný manžel a otec, a Lucinda, krásná mladá paní. Oba jsou k sobě osudově přitahováni a netuší, že nevinný flirt bude mít nedozírné následky. V hotelu, kam se oba uchýlí, jsou brutálně přepadeni, Lucinda je znásilněna, Charles zbit a oba jsou okradeni. Bezcharakterní pachatel začne pak muže nelítostně vydírat, čímž úplně zničí jeho osobní i rodinný život a donutí ho k zoufalému činu. Velmi dobře napsaný thriller, psychologicky vyvážený, napínavý až do konce. U nás již byl vydán v roce 2003 ve stejném překladu, ovšem s názvem Vykolejený. Zfilmováno s Jennifer Anistonovou a Clivem Owenem v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Derailed , 2003

_Michelle_
03.01.2023 4 z 5

Napínavá kniha o tom, jak se život může ze dne na den zásadně změnit k horšímu. Hlavní hrdina prošel podstatným přerodem a já mu na této krkolomné cestě držela palce. Film se od knížky hodně lišil a byl pro mě uvěřitelnější a o něco zajímavější. I tak knihu můžu doporučit.

MAU256
24.10.2021 5 z 5

Tak tohle bylo přesně to, když se člověk ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě a nevěra se prostě nevyplácí. Ale i to, že člověk může dostat druhou šanci. Bylo to zajímavé čtení.

Gracinka
21.10.2021 3 z 5

Začátek se mi líbil, pak už to bylo pořád to samé dokola.

ninano
09.12.2020 5 z 5

Skvělý příběh člověka, který se ocitl v nezáviděníhodné situaci a musel se z ní dostat svými silami.

Fzuzik
24.03.2020 4 z 5

Zajímavý příběh s příjemným zvratem na konci. :)

Ava365
02.12.2019 5 z 5

Velmi dobře vystavěný příběh. Přečteno jedním dechem a zařazeno k mým nejoblíbenějším v daném žánru.

monci6485
12.10.2019 4 z 5

Myslet se má hlavou, ne rozkrokem.

Ivka_77
04.09.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla čtivá. Film jsem zatím neviděla, tak že jsem byla opravdu zvědavá jak to dopadne.

Dela111
26.07.2018 4 z 5

Kdyby měla kniha podtitul, nejvhodnější by byl "aneb za chyby se platí". Tady by to sedlo doslovně :-).
I celkem slušný člověk se může zamotat do parádního průšvihu a už v tom lítá. A co je nejhorší - jak z toho ven... Bylo zajímavé sledovat jak jedno rozhodnutí vede k druhému, špatné rozhodnutí k ještě horšímu. A i když by hrdina později rád něco udělal jinak, už to prostě nejde.
Kniha má zajímavou zápletku, děj je místy hodně napínavý, určitě stojí za přečtení.
Film jsem neviděla, takže jsem si knihu vychutnala nezatížená filmovým zpracováním.

čef
27.04.2018 5 z 5

Poměrně neotřelým způsobem použité již mnohokráte zpracované téma vydírání. Čtenáři thrillerů jistě ocení rychlý spád, napětí a mnoho dějových zvratů. Hrdina se sice místy chová jako čítankový packal, až mi ho bylo při čtení docela líto, nicméně jsem byl jeho problémy tak připoután, že jsem nemohl přestat, dokud jsem knihu pozdě v noci nedočetl. A tak to snad má u dobré knihy být.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Výjmečně fim lepší než kniha

misbyxo
18.08.2016 4 z 5

Knížka mě překvapila zajímavým a pěkným stylem psaní. Četla se rychle, ale postavy byly docela trošku nudné a nepřišly mi něčím vyjímečný.. Trošku mě mrzí že knížka se docela táhla na začátku a pak na konci to už bylo zase až moc rychlý. 4*

Kamil2
17.07.2016 5 z 5

Charles je obyčejný člověk, který se díky osudovým okolnostem musí vzepřít a bojovat o to nejcennější co má - svoji rodinu. Výborné čtení pro chvíle oddychu, přečteno při plážovém povalování.

moore.allonsy
11.06.2016 4 z 5

Hra s nevěrou je fajn počtení. :-)) Změna identity Charlese mě přinutila dojít k myšlence, kdo z nás by byl toho schopen? Odtrhnout a zpřetrhat dosavadní vazby, jakoukoliv svou náklonnost ke své minulé osobě... A to i přesto, že Charles věděl, že potom, pokud to vydrží, to bude lepší. Mnohem lepší. Na závěr mě trochu překvapilo Charlesovo odhodlání a sebedůvěra v zachování se v konečné fázi k Vasquezovi. Je možné, že změna identity by změnila i sebedůvěru v sebe samého a on, dříve coby vystrašený zajíček, co nedokázal ani zareagovat a ochránit Lucindu v hotelovém pokoji, se najednou obrátil na nebojácného? Ať tak, nebo tak, ke čtení doporučuji. :)

kiraa
25.08.2015 5 z 5

Kniha je hodně napínavá, film je přece jen trochu pozměněn. Ve filmu skvěle zahrála Lucindu J. Aniston a to naprosto famózním způsobem. Kniha i film ... PECKA !

jasmína
17.07.2011 3 z 5

Kniha se mi líbila, celkem i film.

zfilmováno thrillery pro ženy

James Siegel
americká, 1954
2003  84%Vykolejený
2006  81%Spirála zla

Kniha Hra s nevěrou je v