Kaduri Online Kaduri komentáře u knih

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Nedajte sa zmýliť obálkou, toto nie je povrchné čítanie na pláž. Je to nádherný príbeh o láske partnerskej a rodičovskej, o tvorivých krízach a o šťastných koncoch.
Príbeh plný vtipných dialógov, ktoré neurážajú inteligenciu čitateľa, a s dojímavým záverom.
Takto má vyzerať romantická kniha pre ženy.
Za mňa 6 hviezdičiek z 5-tich:)

31.05.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Podobne ako v predchádzajúcich knižkách Mariany Zapaty, v úvode knihy sledujeme dlhý vnútorný monológ hlavnej postavy, dialógy ako keby absentujú. Netreba sa báť, dej sa postupne pekne rozbehne.
Tento koncept "slow burn romance" ma proste baví, naviac zasadený do atraktívneho sveta krasokorčuľovania.
Pre mňa rovnako dobré ako Kulti a teším sa na ďalšie knižky z pera tejto autorky:)

27.05.2021 5 z 5

Celá knižka je písaná nezvyčajnou formou - a to prostredníctvom listov. Priznávam, že zo začiatku som s tým trošku bojovala. Ale ako sa príbeh postupne rozvíjal, úplne ma to vtiahlo do deja a forma knižky bola razom nepodstatná.
Príbeh je spočiatku nežný, vtipný, no postupne naberá neobyčajnú hĺbku. Pri čítaní o správe z koncentračného tábora priam mrazí.
Na záver sledujeme detektívne pátranie, či bude happy end alebo nie.
A bol:)
Za mňa plný počet a poprosím viac takýchto kníh!

21.05.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Druhá svetová vojna, Francúzsko čelí okupácii nacistického Nemecka. Dve sestry, každá iná, a ich každodenný boj o prežitie. Vnímame ich bolesť, hlad, strach, hnev, ale aj neuveriteľnú odvahu, priateľstvo a lásku ukutú v neľahkých časoch.
O 50 rokov neskôr v USA stará pani spomína na svoj život. Ktorá je to sestra? Ktorá prežila?
Je to strhujúci príbeh, ktorý bude vo mne ešte dlho doznievať. Skutočne odporúčam.

17.05.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Knižka je vo svojom žánri - YA fantasy - veľmi podareným dielkom. Nápad vdýchnuť knihám dušu je vskutku jedinečný. Svojim námetom a atmosférou mi pripomenula ďalšiu skvelú knihu - Kroniky prachu.
Odporúčam.

09.05.2021 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Ďalší skvelý počin z prostredia Amišov. Kate a John riešia ďalší zamotaný prípad a vy im proste po celý čas držíte palce. Aj keď občas sú nové indície v prípade dielom náhody, ako celok pôsobí knižka veľmi dobre.
Svet Amišov je pre nás natoľko iný a neznámy, až je to pre mňa fascinujúce. Zaujalo ma to natoľko, že si vyhľadávam ďalšie podrobnosti zo života Amišov na internete.
Nedá sa inak, len hodnotiť knižku plným počtom, a tešiť sa na ďalší diel:)

02.05.2021 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Knižku som čítala na základe pozitívnych komentárov tu - na Databáze kníh. A... musím na vás dať častejšie:).
Hlavná hrdinka bola presne podľa môjho vkusu - nadpriemerne inteligentná introvertka, ktorá tápe v oblasti medziľudských vzťahov a sociálnych kontaktov. Pridajte k tomu ďalšie sympatické postavy, vtipné dialógy, svižný dej a dostanete v danom žánri veľmi podarené dielko:).
Odporúčam.

25.04.2021 5 z 5

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Amanda Quick ma proste baví. Mám od nej prečítané takmer všetko. Schéma príbehu je obdobná - trochu romantiky, nejaké tie vraždy, vyšetrovanie ústrednej dvojice, ... Istota, že nás na konci čaká happy end, je podivne ukľudňujúca:).
A za Jonesa má odo mňa jednu špeciálnu hviezdičku:).

11.04.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak s toľkými psychopatmi v jednej knihe som sa ešte nestretla... Kniha ma zaujala hneď od začiatku. Príbeh je dobre vystavaný, nie sú v ňom hluché miesta. Tiež ma bavili neortodoxné vyšetrovacie metódy tímu.
Upozorňujem, že niektoré popisy miesta činu sú pomerne drsné a, na dôvažok, sa jedná o vraždy malých dievčatiek, čo pre citlivejšie povahy môže byť príliš.
Ku koncu knihy už bolo ťažké rozlíšiť, kto je "dobrý" a kto "zlý". Nemala som tušenie, kto je hlavný páchateľ a prečo. Napínavé až do poslednej stránky.
Kniha si vyslovene pýta druhý diel.

03.04.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Nooo, zo začiatku sa mi knižka zdala taká plochá, pomerne jednoduchý štýl písania, na môj vkus až moc. Postupne ma knižka vtiahla do deja a už nepustila. Záver skvelo vygradovaný, so zatajeným dychom som obracala stránky, ako to celé dopadne. Takže nakoniec veľká spokojnosť a už sa teším na druhý diel:)

22.03.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Nejako ma obišlo to kolektívne nadšenie ohľadom najslávnejšej knihy (série?) autorky, a toto bola prvá knižka, ktorú som od Jojo Moyes čítala. A rozhodne neľutujem. Je to príbeh 4 žien, ktoré v čase hospodárskej krízy rozvážajú na konských chrbtoch knihy jednoduchým ľuďom žijúcim na samote v horách Kentucky. Je to rozprávanie smutno-krásne, často vtipné, občas dojemné. Páčilo sa mi to moc.
Určite si v budúcnosti od p. Moyes ešte nejakú knižku prečítam.

19.03.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Knižka si vysoké hodnotenie oprávnene zaslúži. Výborné ukončenie série. Cca od polovice knihy som začala tušiť, kam to celé smeruje, a isté prepojenie medzi postavami, ale na čitateľskom zážitku mi to neubralo. Rozhodne odporúčam:)

15.03.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Prečítané za 2 dni:). Séria si naďalej zachováva vysokú úroveň. Som zvedavá, ako to s Jude dopadne vo finále.

11.03.2021 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Perfektná knižka, napínavá od začiatku až do konca. Hlavná postava Jude je uveriteľná, sympatická, veľmi húževnatá. Celú knižku jej fandíte, aby dokázala vyriešiť prípad a tiež prekonať svojich osobných démonov. Veď si prečítajte sami:). Ja každopádne idem na druhý diel.

06.03.2021 5 z 5

Hana Hana Pavel Taussig

Skvelá kniha! Už dávno som sa pri čítaní toľko nenasmiala. Kto má rád vtipné knižky z čias socializmu, rozhodne odporúčam:)

14.02.2021 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Knižku som čítala už dávnejšie, ale stále si pamätám dej, čo je dobrá vizitka:). Kníh s podobným námetom je veľa, ale táto je skutočne dobre napísaná, veľa som sa nasmiala. Určite odporúčam:)

14.02.2021 5 z 5