kacimilek kacimilek komentáře u knih

Medicína v době faraonů Medicína v době faraonů Bruno Halioua

Velmi dobrá knížka pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco málo z lékařství ve starověkém Egyptě, protože tento pojem obsahuje opravdu mnoho odvětví a pochopit je není zcela jednoduché.

30.09.2012 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Bože, jak tohle dílo je úžasné! Jelikož jsem viděla nejdříve film (neměla jsem potuchy, že je podle knižní předlohy), byla jsem ze začátku dost zklamaná. Všechno bylo samozřejmě úplně jinak. Ale já jsem se nezvdala a četla dál a dál, přečetla jsem ji za chviličku a udělala jsem dobře. Dlouho jsem u žádné knihy neplakala, ale tady se to Sparksovi povedlo. Klobouk dolů a doporučuji! =)

21.09.2012 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Dlouho jsem nečetla nic tak napínavého, co by mě donutilo číst pořád dál a dál. Je to výborná kniha s ne jednou, ale mnoha výraznými zápletkami. Myslím, že všem mohu doporučit.

20.09.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná psychologická kniha. Jaktože si zvířata nepamatují, že jim za vlády člověka bylo lépe? Je snad pravda, že všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější? Nepřipomíná Vám to snad něco? Doporučuji.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kniha mého dětství. Ještě dnes si pamatuji, jak jsem ji předčítala mladšímu bratrovi, a jak jsme se dívali na video. Ach ty vzpomínky!

20.09.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tohle je jediná kniha, kterou jsem si pouze vypůjčila a nemám ji doma ve své harrypotterovské knihovničce (musí ji co nejdříve doplnit)! Ale přesto že je velmi dlouhá byla výborná. Jedna z nejlepší ze všech sedmi.

20.09.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Moc dobrý díl, kde se narozdíl od prvního dílu, všechno urychluje a zdůrazňuje. Je morbidnější. Nejhrůznější je pro mě část s pavouky. Brrr...

20.09.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje nejoblíběnejší kniha z celé heptalogie o Harry Potterovi. Film mě moc nedostal, protože tam podstatné věci chyběly (jako snad všude, ale tady mi to vadilo nejvíc). Je to takové čtení pro zimní nudné večery při šálku čaje u hořícího krbu (nebo topení). =)

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

ÚŽASNÉ DÍLKO! Ten styl, jakým je kniha napsána, je neopakovatelný a skvělý. Příběh je dost kontroverzní a to mi rozhodně nevadí (možná naopak). Mohu ji s lehkostí doporučit!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knihu jsem četla dříve než film, ale velmi mě na začátku nudila, proto jsem se raději podívala na zfilmovanou verzi. Postupem času jsem se k ní vrátila a můžu Vám říct, že jsem udělala chybu, že jsem shlédla film (ačkoliv je velmi dobrý). V knize je samozřejmě mnohem více podrobností, jak byly záhady řešeny apod. Příště takovou chybu neudělám.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Dan Brown je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Proto není divu, že ani tato kniha neušla nejvyššímu hodnocení. Je napínavá, občas vtipná a záhadná. Digitální pevnost je z jiného soudku než langdonovky, které zbožňuju, ale přesto jsem si ji oblíbila.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vynikající kniha o Vatikánu a jeho "podsvětí". Mám ráda profesora Roberta Langdona jako takového. I když někteří tvrdí, že Dan Brown píše nepřesné historické údaje, mě to nevadí, vždyť jsem si nekoupila literaturu faktu, ale beletrii!

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Bohužel jsem neměla možnost číst 1. díl Forresta Gumpa, ale film jsem, asi jako každý, viděla. Byl skvělý! Druhý díl knihy mě však nijak extra neoslovil. Pořád vychovává "malého" Forresta, a samozřejmě ho potkávají různá nepředpokládané dobrodružství a události. Ne všechno mi bylo jasné, neboť absence prvního dílu je znát.

20.09.2012 3 z 5

Memento Memento Radek John

Výborná kniha na téma drogové závislosti. Jak vlastně drogy působí na tělo a vlastně na další život člověka.

Achnaton Achnaton Carl Nicholas Reeves

Knížka popisuje všechno známe a dohaduje se o neznámém o významném egyptském faraonovi Achnatovovi, jehož ženou byla obdivovaná Nefertiti. Kniha se mi líbila, protože nejen spekuluje, ale také odpovídá na otázky.

20.09.2012 3 z 5

Nefertiti Nefertiti Philipp Vandenberg

Pan Vandenberg je výborný autor. Líbíla se mi i jeho kniha Zapomenutý faraon, která popisuje vše okolo faraona Tutanchamona. Podobně je tomu v knížce Nefertiti, jejíž manželem byl Achnaton, jeden z nejvýznamnějších faraonů. Je zde poodhaleno mnoho záhad o královně Nefertiti a také o jejím muži a dětěch.

20.09.2012 4 z 5

Zapomenutý faraon Zapomenutý faraon Philipp Vandenberg

Poučná knížka o faraonu Tutanchamonovi a objevení jeho hrobky Howardem Carterem a s tím spojovanou kletbou. Poučné a zábavné.

20.09.2012 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

A tady to všechno začalo. Odstartovala harrypotterovská éra jedné generace. Díky za to a za dětství aspoň s nějakou knížkou =)

20.09.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Výborná knížka, kde se nakonec vše vyjeví a odhalí. Jak dlouho jsme na toto čekali. A dočkali jsme se. Já věděla už od začátku, že v Severusi Snapeovi je ždibec dobrého :)

20.09.2012 5 z 5

Miluji celou sérii HP, proto ani zde nebudu nijak kritizovat. Možná malinko, protože se mi tato kniha asi líbila že všech sedmi dílů nejméně. Ale přesto dávám velmi vysoké hodnocení. A proč? Protože bez trojky by to nebyl pravý Harry Potter!