KachnaN KachnaN komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Vážně nebudu přehánět, když tu napíšu, že to byla určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!!
Pokouším se jí přirovnat k nějaké jiné, tématy podobné knížce...to jediné, co mě napadá, jsou knihy od Johna Greena. A musím říct, že všechny Greenovky, co jsem zatím četla, jsou v mém seznamu oblíbenosti až za Charliem.
Jeho příběh mě opravdu chytil za srdce. Je krásně psaný a objevují se v něm nádherné úvahy.
Opravdu moc a moc se mi knížka líbila!

06.11.2015 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Řekla bych, že druhý díl je o něco málo slabší než ten první, ale stále skvělý :)
Příběh, akce, postavy... super!
Ale ten konec... to mi ti spisovatelé dělají opravdu naschvál! Nemyslím si, že to vydržím než vyjde další díl, ve zdraví.

24.09.2015 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Musím říct, že ze začátku se mi knížka četla opravdu těžce. Ztrácela jsem se v ději, nová slova, která byla bez vysvětlení mi dělala problém a nakonec ty pravopisné chyby, kdy občas chybělo písmenko, občas bylo nějaké písmeno zaměněno za jiné, to ještě zhoršovaly.
Ale zvykla jsem si. Po nějaké době mě příběh vtáhnul do sebe a já úplně cítila, co Perry a Árie prožívají. Opravdu moc se mi líbilo, jak byly vykreslené Perryho pocity, co vlastně cítí k Árii (nebo co z ní cítí) a co Árie cítí k němu, jak se od začátku ten jejich vztah vyvíjel...
Už ze začátku jsem měla Perryho ráda, přišel mi jako velmi sympatická postava, ale Árii jsem si moc neoblíbila. Uvidím, třeba se to změní v dalších dílech, na které se chystám, co nejdříve vrhnout, a už teď lituji, že jsme si nekoupila celou trilogii najednou, protože jak jsem koukala na internet, druhý díl se bude shánět asi opravdu těžce :/

13.09.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Zrovna jsem dočetla a...uáááááá - nemám slov
Naprosto dokonalá kniha. Nemohla jsem se odtrhnou už od samého začátku!
Příběh je vyprávěn opravdu poutavě a hlavní hrdinku si každý hned musí zamilovat. Nebo aspoň, já jsem s Penny prožívala každičkou emoci, ať už to byl smutek, radost a nebo vztek. Úplně jsem se do její postavy vcítila a bylo mi, jako bych všechny její zážitky, které byli příjemné i ošklivé, všechny její strasti, všechno, co zažívala, zažívala já s ní.
Pro někoho to možná může průměrná kniha pro teenagery (i když bych se fakt hodně divila!), ale já jsem naprosto spokojená.
Nezbývá mi nic jiného, než knížku všem vřele doporučit a těšit se na další její přečtení! :)

03.09.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Přišlo mi, že kniha měla pomalejší rozjezd. začátek se mi četl těžce a moc mě nebavil, ale pak se to zlomilo a já se začetla. Opravdu úžasná knížka, úžasné postavy, úžasný příběh.
Jen ten konec...proč mi to ti spisovatelé dělají? Nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl! :)

29.08.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Pro mě asi nejslabší kniha celé trilogie, ale i tak naprosto dokonalá! :3 Asi bych pár věcí pozměnila a občas se mi něco nelíbilo, ale jinak nádherné vyvrcholení příběhu Thomase a ostatních... :)

31.07.2015 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Jako první jsem viděla film a za to se nesnáším, nemám ráda, když se nejprve podívám na film a až pak si přečtu knížku. Vlastně jsem se po filmu už chtěla knížce vyhnout, ten se mi totiž moc líbil a nechtěla si ho zkazit. Nakonec jsem se ke knížce nějakou záhadou dostala a ta se mi fakt hodně líbila. Nikdy se neubráním srovnání filmu a knížky a v tomto případě to bylo tak, že film byl knížce hodně podobný, takže mi nevzal iluze a já si čtení fakt hodně užila.
Určitě doporučuji. Ale nedělejte to jako já! Nejdřív knížka a až pak film! ;)

22.07.2015 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Příjemná, milá a odpočinková kniha, která se skvěle hodí někam k vodě v těchto parných dnech.

03.07.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Od pokračování předchozího, opravdu dokonalého dílu, jsem čekala hodně. A to jsem taky dostala. Zhltla jsem tuhle knížku za dva dny a to jsem se ještě musela nutit do pomalejšího čtení. Je to velmi příjemná oddychovka, vlastně taková pohádka o dívkách, které soutěží o jednoho prince. Rozhodně všem doporučuji přečíst! :)
A netuším, jak vydržím čekání do října na poslední díl! Jak to mám sakra vydržet?!?

21.06.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Asi jsem udělala chybu, že jsem jako první viděla film (který se mi opravdu moc líbil!), protože kniha se od filmu docela liší.
Jinak je to vážně nádherná a dojemná knížka, u které jsem si i pobrečela. Jediné, co mi asi trochu vadilo je, že je psaná pouze v dopisech a zprávách. Ale i přesto musím prostě dát 5 hvězdiček!!

18.04.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Než jsem se zorientovala v těch nových slovech, dala mi knížka docela zabrat, ale jak jsem je všechny pochopila.. No páni! Úžasná, strhující knížka! Dokonalý příběh, skvělé postavy.. :) Rozhodně už se nemůžu dočkat čtení dalšího dílu a všem knížku moc a moc doporučuji :)

01.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Milá, oddychová, ale velmi čtivá knížka :)
Prostředí královského paláce, kde je 35 dívek bojujících o jednoho prince, vás hned vtáhne do sebe!

15.02.2015 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Tahle knížka má všechno, co od dobré knížky očekáváte!
Stupňující se napětí. Postavy, které budete mít rádi a postavy, které budete naopak nesnášet. Nějaká ta láska. A hlavně, co mě opravdu překvapilo, docela jsem se i nasmála. Nevím, jestli to bylo nějakým vypětím nebo něčím jiným, ale občas tam byla věta, která mě doopravdy rozesmála.
Věřte, že až tuhle knížku budete číst, nedá vám spát, budete přemýšlet, jestli se něco takového vážně neděje nebo jestli se něco takového nemůže stát...
Pro mě to byla opravdu hooooodně povedená dystopie a říkám: Sem s dalším dílem!

07.02.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Je to milá knížka, kde se vice seznámíme s Tobiasem. Četla se rychle, ale přišla mi taková nemastná neslaná. Hlavně mi vadilo, že děj nebyl plynulý a byly to opravdu pouze útržky z Tobiasova života po Obřadu volby až po chvíle kdy je s Tris.
Ale pokud se chcete dozvedět vice o Čtyřkovi, myslím si, že vás knížka úplně nezklame :)

06.01.2015 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Dlouho jsem přemýšlela, jak zformulovat můj názor na tuhle knížku..Takže:
Jo, byla to pecka, sice o něco slabší než předešlý díl, ale i tak jsem se musela nutit do pomalejšího čtení, abych z toho vůbec něco měla. Ale trochu mě zklamala prostřední část knihy. Moc se to motalo okolo Thomase a mě spíše zajímalo, co se děje se zbytkem Placerů.

SPOILERY!!!
Teresu jsem neměla ráda ani v prvním díle, ale tady mě naprosto dostávala. To její chování bylo pro mě nepochopitelné. Jako jo, asi musela dělat to, co jí bylo řečeno, ale nemusela ale nemusela se chovat jako absolutní...ehm... A pak dělat jako, že se nic nestalo. Jasně, že se to stalo -_-

A co ten konec? Už zase? Dělá si tu někdo ze mě srandu?!?! Jak mám po dvou úžasných dílech vydržet do června? Myslím, že pan spisovatel bude mít docela problémy s fanoušky...

04.01.2015 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tuhle knížku jsem si úplně zamilovala :3
Téma 'cestování časem' naprosto miluju a když se k tomu přidají skvělí hlavní hrdinové a úžasný děj.. Je to pro mě naprostá pecka. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek )a i trilogií).

25.12.2014 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Nic moc.

21.12.2014 2 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

První díl byl určitě lepší. Protože 16. století je úplně něco jiného, tam se každý den podívat nemůžeme. Ale v 21. žijeme.
Začátek mi přišel velmi utahaný. Občas mi přišlo velmi vtipné, jak se Less chová. Ale nejvíc se mi knížka začala líbit, když se na scéně objevil nepřístupný Austin. Ze začátku jsem si ho moc neoblíbila (narozdíl od Cat, Less a Lucase), ale postupem času se mi začal zamlouvat víc a víc. Když už jsem byla skoro na konci knížky, nepřála jsem si nic jiného než happyend, pro ty dva.
Nakonec mě dokonce i překvapilo, jak to všechno skončilo. Vůbec jsem si před tím netroufala odhadovat, jak knížka skončí...
Myslím si, že by snad už ani nemusel být další díl. Byla bych spokojená, kdyby byly jen dva díly... Jenže má být i třetí, a už teď vím, že tenhle konec se mi velmi líbil, 100% se vrhnu i na poslední díl :)

13.12.2014 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

může obsahovat SPOILERY!!
Úžasné zakončení trilogie. Jen jsem možná čekala, že bude trochu obtížnější zbavit se Lary. Přišlo mi, jako by jim všechno hrálo do karet a šlo jako po máslo. Asi by mi nevadilo, kdyby se tam objevil ještě nějaký problém, který by musela Sophie a ostatní vyřešit.
Ale hlavně mi bylo strašně moc líto Cala. Jako jo, Archer se k ní hodí víc než Cal..ale stejně .
Celkově tuhle trilogii hodnotím jako velmi zdařilou. Na začátku jsem si říkala, že se mi nemůže líbit nějaká pohádka o čarodějnicích :D Ale mě to opravdu chytlo a nepustilo až do konce.

11.12.2014 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Pomalejší rozjezd, ze začátku jsem se nemohla moc dobře začíst, ale někde kolem poloviny se to parádně rozjelo. Opět jsem se nemohla odtrhnout, hltala jsem každý řádek, každé další slovo.
Jsem ráda, že jsem si v knihovně půjčila i 3. díl a můžu se na něj hned vrhnout :)

08.12.2014 4 z 5