KachnaN KachnaN komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po skvělém začátku a ještě lepším druhém dílu série Hunger Games mě tenhle díl hodně zklamal. Čekala jsem něco víc a to něco nepřišlo. První půlka knížky byla naprosto o ničem, to jsem myslela, že jí dokonce odložím, ale asi jsem udělala dobře, že jsem jí dočetla do konce. Sice to nebylo nic exkluzivního, ale ta druhá půlka už se dala. Děj se trochu rozjel a začalo to být i trochu napínavé. Škoda, že ta trilogie nebyla zakončená o trochu lépe...

14.09.2014

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Noční hlídku mi doporučil táta. Ví, že ráda čtu sci-fi a fantasy, tak mi řekl, že by se mi mohla líbit. Nejdřív jsem tomu moc nevěřila, protože jsem si říkala, jak by se 14ti letý holce mohlo líbit, co čte její taťka..ale líbila ^^. Ze začátku jsem se do toho trochu zamotala a děj nechápala, ale pak jsem to všechno nějakým zázrakem pochopila a od knížky se nemohla odtrhnout.

14.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Několikrát jsem něco napsala a pak to zase vymazala, vůbec jsem nevěděla, jak napsat komentář k téhle knížce. Je to tak dokonale napsaný příběh, že kdybych se pokusila něco o tom napsat...vypadalo by to tu oproti té knížce strašně... Jak říká Hazel o Van Houtenovi, říkám i já o Johnu Greenovi: nechápu, jak někdo může tak dokonale popsat umírání, aniž by sám neumřel. Smekám Pane Greene.

14.09.2014

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ano, tak tahle knížka naplnila moje očekávání. Kerstin je skvělá spisovatelka a to potvrdila i na téhle knížce. Už se těším na další díl :)

13.09.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl je stejně dokonalý jako ten první :) Stejně jako ten prví díl, i tenhle jsem měla přečtený během 2 dnů. Fantastické čtení. Nechápu, jak může někdo něco takového napsat!

13.09.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tuhle knížku jsem poprvé dostala do rukou v roce 2011 od své kamarádky. Bylo mi 11 let. Do té doby jsem nic moc nečetla...ale s touhle knížkou se všechno rozjelo. Začetla jsem se do ní a zamilovala si čtení. Téhle knížce děkuji za to, že jsem našla tak krásný svět. Svět čtení. Jinak samotná knížka je naprosto skvěle napsaná. Čte se rychle a okamžitě vás vtáhne do sebe. To samé i Vražedná pomsta a Síla vzdoru (i když ta už je o něco slabší)...ale stejně je to pro mě je jedna z nejlepších trilogií :)

13.09.2014

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížku jsem si koupila, protože to byl bestseller a lidé z mého okolí si jí pochvalovali. A tak jsem se na ní těšila. Asi až moc. Protože hned, jak jsem jí otevřela a začala číst, příběh se mi nelíbil. Bylo to pro mě nepochopitelné a zdlouhavé. Nezačetla jsem se. A odložila jsem ji někdy vprostřed knížky. Jak jsem nad tím přemýšlela, proč se mi to tak moc nelíbilo, rozhodla jsem se, že jí zkusím znovu. Tentokrát to byl o trochu větší úspěch, ale opět jsem se nezačetla a nedočetla jí do konce. Stále doufám, že se jednou probudím, otevřu tu knížku a začne se mi líbit...na druhou stranu, film mi přišel dokonalý, tak nevím, v čem je u knihy pro mě problém.

13.09.2014 1 z 5