KachnaN KachnaN komentáře u knih

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Opravdu to byla velmi sladká knížka, ale hezky sladká. Pro někoho, jako jsem já, kdo má rád minulost, umění a rád si přečte knížku, s nějakým tím milostným románkem, je tahle knížka určitě správná volba. Moc se mi líbily postavy, byly skvěle vykreslené. A prostředí knihy bylo více než dokonalé :)
Ale zase ten konec -.- Proč to ti spisovatelé dělají? Sice jsem měla v plánu po dočtení knížky si přečíst i další díl, ale kdybych neměla, ten konec mě k tomu určitě donutí :D
může obsahovat SPOILERY!
Jen mi bylo na konci líto, že musí opustit Lorenza. Vím, že se tam pak objevil ten Lucas...ale stejně Lorenzo mi byl sympatičtejší. Jasně, toho jsem znala celou knížku a Lucase jen pár posledních stránek, ale stejně si myslím, že by mohli být nějakým zázrakem spolu...
Tak ale uvidím, co mi přinese další knížka, protože podle názvu toho moc neuhodnu :)

01.12.2014 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Ze zacatku me kniha nijak nezaujala, ale i tak jsem pokracovala ve cteni. A pak z niceho nc jsem precetla posledni slovo knizky. Ani nevim jak, ale do tehle knizky jsem se zacetla uplne neuveritelnym zpusobem. Hltala jsem kazde slovo kazdy dalsi radek..:)
Knizka na me neuveritelne zapusobila, sice jsem neco predvidala a jak se ukazalo, tak i spravne, ale o jinych vdcech jsem nemela nejmensi tuseni az do jejich rozuzleni.
Opravdu skvela knizka!!

17.11.2014 5 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Nic moc. Děj mi přišel uspěchaný, někdy i ne moc dobře popsaný. Všechno se mi pletlo dohromady.. A to, že byla knížka vyprávěná z pohledu dvou lidí, co mají velmi podobné jméno, mi dělalo ve všem ještě větší zmatek.
Ale kvůli otevřenému konci si asi přečtu i další díl.

14.11.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

WOW!! Tak tohle byla naprostá pecka. Byla to nejčtivější knížka, která se mi kdy dostala do rukou. Každý řádek mě nutil číst pořád dál a dál. Nikdy jsem neměla ani ponětí, co se stane v dalším odstavci.
A Thomas jako hlavní postava mi byl neuvěřitelně sympatický. Na nic si nevzpomínal a proto se ptal. To je logický. A nebyl rád, když mu nikdo neodpovídal. Kdybych se někdy dostala na podobné místo a nic si nepamatovala, taky bych se ptala. Tím si mě prostě získal.
A ta atmosféra, to prostředí ^^ fascinuje mě, že někdo dokázal tohle napsat. Bylo to tak promyšlený... Prostě naprosto ohromující knížka :)
Jen ten konec. Nechápu, jak nějaký autor tohle může udělat. Takhle to useknout. A myslím si, že vydavatel pro ČR bude mít s fanoušky docela problémy, protože já osobně nevydržím čekat půl roku na další díl...
Takže abych to shrnula: Skvělý děj, skvělé prostředí, skvělé postavy!! Doporučuji tuhle knížku všem fanouškům Hunger Games a podobných knížek! :)

01.11.2014 5 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Když jsem četla poslední díl trilogie poprvé doufala jsem, že všechno dobře skončí. Jenže to tak nebylo. Smrt několika postav mě docela rozhodila. Byla jsem vlastně docela dost naštvaná...
Teď, když jsem tuhle knížku četla už po několikáté, začala jsem si uvědomovat, že kdyby to vše končilo happyendem, asi by se mi to tolik nelíbilo. Sice jsem si pobrečela, ale nakonec jsem byla spokojená.
Teď jsem knížku dočetla, a už se zase těším, až se budu moci opět začíst do této dokonalé trilogie. Navštívit moje oblíbené postavy a prožít s nimi opět jejich příběhy :)

29.10.2014 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Znovu dočteno. A pořád tu knížku miluju. Všechno je naprosto dokonalé. Stejně jako další dva díly této trilogie :) Opravdu nechápu, jak obyčejný člověk dokáže vytvořit něco takového. Smekám před paní Curleyovou.
Hrozně ráda otevřu tyhle knížky a ponořím se do jiného světa. Nechci říct lepšího nebo horšího, prostě jiného. A občas si přeji, abych ho mohla být součástí.. Ale co já vím, třeba Strážci mezi námi opravdu jsou a třeba spousta lidí okolo mě jimi je. A třeba i já se mezi ně někdy dostanu :)

25.10.2014 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Kolikrat uz jsem tuhle knizku vlastne cetla? Ani nevim... Je to tak dokonala kniha, ke ktere se moc rada vracim. Opravdu, nejlepsi kniha, ktera se mi kdy dostala do ruky. Nejlepsi trilogie, kterou jsem kdy cetla.
Pokazde, kdyz otevru tuhle knizku, okamzite se ocitnu v jinem svete. Ve svete, kde se mi moc libi.
Zadna knizka me nikdy nefascinovala vice.
A jeste jedno musim napsat. Zadna jina knizni postava by mi nemohla byt sympatictejsi nez Arkarian. To je asi ta tresnicka, ktera dela tuhle knihu pro me naprosto dokonalou :)

19.10.2014 5 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Na to, jak moc se mi líbila první knížka, bylo tohle pro mě trochu zklamání. První příběh naprostá bomba, ale ty další dva už se mi trochu nelíbily. Možná jsem si tuhle knížku neoblíbila kvůli jiným pohledům vypravěčů, nevím...Jen doufám, že Šerá hlídka bude tak skvělá jako Noční :)

17.10.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

budou SPOILERY!!!
Konečně dočteno. Asi to může znít divně, ale jsem opravdu ráda, že mám tu knížku už za sebou, přestože jsem si jí zamilovala. Část "Předtím" se mi četla velmi rychle. Pak jsem si i pobrečela. Ale "Potom" už se mi tolik nelíbilo. Něco (spíš někdo) tomu příběhu chyběl. i přes to všechno ale musím dát 5*, protože Váleček byl skvělý, Aljašky byla super, prostředí Culver Creeku se mi taky hrozně líbilo...i smrt té Aljašky jsem přežila (i když jsem se pěkně rozbulela.. :D ) Prostě další skvělá knížka od Johna Greena :)

17.10.2014 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Marianne Curley je asi moje nejoblíbenější spisovatelka. Její trilogie Strážci času je dokonalá a Dávná kletba to samé. A proto jsem se šíleně těšila na tuhle knížku. A nezklamala mě. Skvělá zápletka a mě sympatičtí hlavní hrdinové :) Nic mi v knížce nechybělo. Jen ten konec mi docela vadí. Nemám ráda knížky, které končí otevřeně. Proto doufám, že u nás konečně přeloží další díly...

08.10.2014 5 z 5

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Knížky na téma cestování časem mám moc ráda. A proto se mi líbila i tahle. Četla se skvěle, žádné zbytečné natahování, příběh byl zajímavý. Doporučuju :)

08.10.2014 5 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Alina Bronsky

Když jsem knížku dočetla, měla jsem takový zvláštní pocit, ani nevím proč. Doteď jsem na to nepřišla. Nebyla to špatná knížka. Začetla jsem se do ní. Ze začátku mi dělalo problém zorientovat se v mnoha pojmech, které nebyly vysvětlené, ale jinak se mi to líbilo :)

01.10.2014 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Pro mě asi nelepší část z Letopisů Narnie :) Sice mi tam Petr se Zuzkou chyběli, ale myslím si, že Rípčíp to dokonale vyvážil :D (no řekněte, komu by se nelíbila velká myška, co umí bojovat :3 :D ). Příběh byl skvělý, žádně zbytečné natahování. Prostě super :)

24.09.2014 5 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Oddechová a velmi čtivá kniha. Asi to pro někoho nebude nějaká super pecka, ale mě se moc líbila :)

23.09.2014 5 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Dávnou kletbu čtu už potřetí. A mám v plánu jí číst ještě hodněkrát. Skvělý děj, knížka mě okamžitě vtáhla do sebe^^ I hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila. Takže mi nezbývá nic jiného než dát 5 hvězdiček a knížku všem a všude doporučovat. Takže neváhejte a přečtěte si jí :) To samé i trilogie Strážci času! Taky neváhejte a čtěte :)

23.09.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nic moc. Někomu se líbit může, ale mě se prostě nelíbila. Knížka mi přišla prakticky bez děje. Jen zdlouhavé scény v posteli... Sice jsem tuhle knížku ani nedočetla, ale zas takový propadák to nebyl. Jsou i mnohem, mnohem horší knížky. Dám 2 hvězdičky a budu doufat, že někdy najdu náladu zkusit tu knížku přečíst znovu.

23.09.2014 2 z 5

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Nevím, čím mě ta knížka uchvátila. Možná pro mě sympatickou hlavní postavou. Možná všemi postavami. nebo je taky možné, že se mi na té knížce líbilo, že hlavní hrdinka závodně plave, jako já :) nevím... :) Ale vím, že od téhle knížky jsem se nemohla odtrhnout. Moc a moc se mi líbila. Doporučuji všem.

20.09.2014 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Naprosto dokonalá knížka!! Víc k tomu nemám co dodat :)

20.09.2014 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

O knížce jsem se dozvěděla díky seriálu "The 100", shlédla jsem asi první 4 díly a byla z nich úplně hotová, strašně moc se mi líbilo to zpracování. Tak jsem si řekla, že si nejdřív přečtu knížku, než to dokoukám. A na ní jsem se moc těšila. A asi až moc...ten zázrak se nekonal. Jsem opravdu hodně zklamaná, čekala jsem od té knížky mnohem víc. Nějak jsem se do toho nemohla začíst. Ale zase až taková hrůza to nebyla, takže 3 hvězdičky.

17.09.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Proč všichni srovnávají Divergenci s Hunger Games nebo Twilight? Proč to dělají? To se nedá srovnávat! Je to naprosto o něčem jiném. A je to dokonalé. V obchodě mě upoutal název, a tak jsem si jí koupila. Je to už delší dobu a za to jsem ráda, protože nemám ráda ty období, když všichni šílí po jedné knížce. Kniha mě dostala už od začátku. Nemohla jsem přestat číst. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek! :)

14.09.2014