Bouře začíná

Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém. Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe… Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116532/boure-zacina-9DO-116532.jpg 4.192

Strážci minulosti 1.

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The History Keepers: The Storm Begins, 2011

Kniha Bouře začíná

kachnica14
29.07.2019

Už ze začátku mi přišla úžasná a taky že jsem měla pravdu.

Jass
08.01.2019

Knížky obvykle nevzdávám, ale rozečtenou ji mám už tři roky, o dočtení jsem se pokoušela několikrát... ale zkrátka mě to tak hrozně nudilo! Hlavní postava nesympatická a nudná, ostatní postavy nevýrazné a nudné, děj... nudný... zápletka... ona tam nějaká byla? Už dost, nechci knížce křivdit, možná, že nějaký nepředvídatelný děj nakonec nepředvídatelně dorazil, ale mě to vážně pekelně nebavilo. A loni jsem zjistila, že nemusím dělat věci co mě nebaví, takže au revoir!

any333
23.11.2018

Popravdě, očekávala jsem něco podobného jako Oksa Pollocková, ale nakonec jsem se dočkala spíš Elyonovy země. Nejspíš to bude tím stylem, který je spíš pro mladší, než bych na první pohled typovala. Každopádně jsem pořád nepřestávala věřit, že se příběh rozjede, protože se tu objevilo hned několik originálních prvků, takže jsem si říkala, co by se muselo stát, kdyby to nebylo.
Mé přání se mi splnilo asi v druhé polovině, kde to kromě vtipných Nathanových dodatků držela velice solidně nad vodou i návštěva v minulosti, s níž souvisí i vměstnání se inkognito mezi tamější obyvatele, odkrytí některých plánů organizace a také intriky mezi těmi, co zůstali na základně.
Co se týče hlavního složení týmu, asi nebude překvapením, že se mi nejvíc zamlouval právě Nathan, přestože to někdy už docela přeháněl. Ale to bylo právě to legrační, ne? Jinak si myslím, že se nám tu vyskytly základní archetypy toho, co by taková parta měla obsahovat, takže za klasiku dávám maličkaté plus. Stejně kladně hodnotím i autorovu zběhlost v jazycích, protože na nás vychrlil skutečně obdivuhodné množství poznámek pod čarou a zaměstnával nás tedy i jinak, než jen dějem.
Po druhém dílu sáhnu, protože jsem zvědavá, jaké další dobrodružství prožijí. Teprve uvidím, jestli se mi tam potvrdí moje nová domněnka, a pokud ano, budu mít alespoň nějaké v pohodě oddechové čtení.

Lili000
02.01.2018

Líbil se mi spíše konec, začátek byl nudný, ale jinak pěkná kniha.

Elen telemna
14.03.2017

Knížka se mi líbila. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl psaní a než jsem se do toho začetla. Ale jakmile jsem si zvykla, začala mě kniha hrozně bavit. V některých částech jsem se nedokázala od příběhu ani na chvíli odtrhnout. Zaujalo mě, jak autor pojal způsob přemisťování v čase. Vždy, když se knihy píšou na toto téma, cestuje se časem pomocí nějakého přístroje nebo brány. Cestování časem bylo v tomto příběhu velmi originální...
Když jsem dočítala poslední kapitolu, pomyslela jsem si: To jako myslíte vážně? Takto to končí? To má být happy end? Tak to si musím rychle přečíst další díl!!! :D

vlkove
19.05.2016

Kniha mi nesedla, dlouhý rozjezd a autorův styl psaní není mě osobně zrovna po chuti. Kniha je určena pro mladší čtenáře, troufla bych říct tak od 11-14 let. Knihu samozřejmě neodsuzuji.
Obálka je opravdu krásná.
Dávám ★★ hvězdy. :)

Cabernet1
05.05.2016

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl. Zpočátku mi přišel až moc jednoduchý a celkově na mě knížka působila dětsky (napomohla tomu i velká písmena). Potom jsem se ale začetla a první dva díly jsem zhltla jedním dechem. Bylo to super! V té době ještě nebyl napsán třetí díl, jinak bych ho rovnou také přečetla. Teď už ale nemám chuť se do pokračování pouštět, protože vím, že bych si znovu musela zvykat na ten styl a že jsem navíc už skoro všechno z předchozích dílů zapomněla.

Jolilinka
25.03.2016

Od knihy jsem toho osobně moc neočekávala, zvláště po nudném začátku, který se nejprve ne a ne rozjet, každopádně po cca pěti kapitolách příběh nabral na obrátkách a já jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Autor má skvělý a poutavý styl psaní, je to zábavné a prostě skvělé. Musím dát pět hvězd, protože jsem byla opravdu velice mile překvapena a rozhodně knihu doporučuji ;)

cestování časem

Damian Dibben