Bouře začíná

Bouře začíná

Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém. Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe… Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116532/strazci-minulosti-boure-zacina-116532.jpg 4.178

Strážci minulosti (1.)

The History Keepers: The Storm Begins (2011)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Lili000

Líbil se mi spíše konec, začátek byl nudný, ale jinak pěkná kniha.

Elen telemna
14.03.2017

Knížka se mi líbila. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na autorův styl psaní a než jsem se do toho začetla. Ale jakmile jsem si zvykla, začala mě kniha hrozně bavit. V některých částech jsem se nedokázala od knihy ani na chvíli odtrhnout. Zaujalo mě, jak autor pojal způsob přemisťování v čase. Vždy, když se knihy píšou na toto téma, cestuje se časem pomocí nějakého přístroje nebo brány. Cestování časem bylo v tomto příběhu velmi originální... Když jsem dočítala poslední kapitolu, pomyslela jsem si: To jako myslíte vážně? Takto to končí? To má být happy end? Tak to si musím rychle přečíst další díl!!! :D

vlkove
19.05.2016

Kniha mi nesedla, dlouhý rozjezd a autorův styl psaní není mě osobně zrovna po chuti. Kniha je určena pro mladší čtenáře, troufla bych říct tak od 11-14 let. Knihu samozřejmě neodsuzuji.
Obálka je opravdu krásná.
Dávám ★★ hvězdy. :)

Cabernet1
05.05.2016

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl. Zpočátku mi přišel až moc jednoduchý a celkově na mě knížka působila dětsky (napomohla tomu i velká písmena). Potom jsem se ale začetla a první dva díly jsem zhltla jedním dechem. Bylo to super! V té době ještě nebyl napsán třetí díl, jinak bych ho rovnou také přečetla. Teď už ale nemám chuť se do pokračování pouštět, protože vím, že bych si znovu musela zvykat na ten styl a že jsem navíc už skoro všechno z předchozích dílů zapomněla.

Jolilinka
25.03.2016

Od knihy jsem toho osobně moc neočekávala, zvláště po nudném začátku, který se nejprve ne a ne rozjet, každopádně po cca pěti kapitolách příběh nabral na obrátkách a já jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Autor má skvělý a poutavý styl psaní, je to zábavné a prostě skvělé. Musím dát pět hvězd, protože jsem byla opravdu velice mile překvapena a rozhodně knihu doporučuji ;)

vodopad152
27.11.2015

Kniha byla úžasná. Na začátku mi bylo Jake opravdu líto, ale potom jsem si tu knihu úplně hrozně užila. Milostná zápletka je super a překvapení na konec jak by smet. Když jsem tu knihu dočetla řekla jsem sestře: tu knihu nemůžeš číst je to totiž droga. DOPORUČUJI! !!!

Jity-Lovies
04.06.2015

Tuto knížku jsem si půjčila v knihově v době, kdy jsem toho měla až moc do školy a potřebovala jsem relax. Je to dětská knížka, která je plná dobrodružství a moc mě bavila :)

Sali88
15.03.2015

Ze začátku jsem si říkala, že mě knížka až tolik bavit nebude, ale nakonec jsem jí přečetla rychle, a bavila mě :)

ElisR1
27.12.2014

Začátek sice nebyl nic moc, ale jakmile se příběh rozjel, jen těžko se od knihy dalo odtrhnout.

KachnaN
08.10.2014

Knížky na téma cestování časem mám moc ráda. A proto se mi líbila i tahle. Četla se skvěle, žádné zbytečné natahování, příběh byl zajímavý. Doporučuju :)

anibeni
28.04.2014

Kniha se četla velmi příjemně, příběh je dobrodružný, zajímavý.... Kdybych nečetla serii Strážci času, která je námětem stejná, asi bych byla velmi nadšená a hodnotila plným počtem, ale při srovnání je tato kniha taková dětštější... Nicméně hned se jdu pustit do druhého dílu..

Mikko
03.03.2014

Špatné to nebylo. Nápad výborný. Ale pro mě je tu jedno velké ALE. Kniha je zaměřena spíše na mladší čtenáře. Téměř ve všech rolích byly děti. Ať už hrdinové, padouši nebo vojáci. Takže u mě moc nezabodovala, nicméně to neznamená, že to tak bude u všech. Zkuste :)

estelina2300
31.01.2014

Velmi hezká knížka. Nic víc nejde dodat :-)

iwůna
12.01.2014

Velmi dobrá knížka. Ze začátku jsem měla radši Nathana ale pak jsem si oblíbila i Jakea. Klidně bych jí četla znovu.

Charlota007
14.09.2013

Podle komentářů a doporučení známých jsem se na knihu moc těšila a bohužel jsem měla díky pozitivním ohlasům asi moc velká očekávání. Nejen že jsem se do knihy nemohla začíst, ale ani hrdinu jsem si moc neoblíbila =( .

Božnice
01.06.2012

Nejlepší knížka.! Už se těším na pokračování!! :)

cestování časem

Damian Dibben