Za zrcadlem

Má dar. Pronásledují ji. Je tvoje matka. A kdo jsi ty? V životě patnáctileté Juli má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Juli postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat – po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175865/za-zrcadlem-175865.jpg 3.3144

Za zrcadlem 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Spiegelkind, 2011

Kniha Za zrcadlem

kubakubikula
30.01.2019

Kniha se četla dobře, ale hlavní hrdinka mi přijde úplně hloupá. Kniha má obrovský potenciál, ale je nevyužitý,bohužel.

JitulHa
01.03.2018

Světem Juli je normalita, kde je vše pevně dáno. Nestěžuje si, je spořádanou studentkou lycea, ale jednoho dne její matka zmizí a ona netuší čemu věřit, a začíná pochybovat o svém dosavadním životě. Příběh to byl zajímavý. Místo, kde se děj odehrával, bylo promyšleno do sebemenšího detailu, což odráželo autorčinu jasnou představu o příběhu. Stejně tak byla dobře zpracována změna v úsudku hlavní hrdinky. Příběh byl jako dobrodružná cesta, která pomaloučku začínala dávat smysl. Avšak ve chvíli, kdy se zdálo být všechno jasné, to autorka dokázala smést jednou jedinou větou.

vlkove
19.11.2017

Kniha je o úplně jiném tématu než jsem čekala. Anotace je zkreslující a člověk nabývá dojmu že půjde o normální dnešní svět a společnost + trošku fantasy světa, plného víl a magie. Krásná obálka, dobrý nápad, špatné zpracování, špatně postavený svět, který popisuje trošku jinou společnost a jiné fungování normálního života než dnes opravdu je. V knize najdeme, roboty, organizovanou společnost a zmínku o trošku jiných vílách, než na které jsme z fantasy knih zvyklí.
Kniha mi nesedla a popravdě mohu doporučit mnoho jiných a dobře fungujících příběhů o vílách, které stojí za přečtení a mají hlavu i patu.
Knihu nedoporučuji.

Napůlanděl
29.04.2017

Pěkná oddechová kniha...Čte se rychle a úplně vás odpoutá od okolního světa...Je to pěkný únik od reality...Při čtení této knihy vypnete mozek a vypaří se vám z hlavy myšlenky, starosti a zaměříte se jen na čtení...Ano, není to žádná suprová kniha, ale na odpočinek postačí...

janusss
22.02.2017

Přiznám se, že jsem od toho čekala mnohem víc. Celá ta kniha byla vlastně o tom, že se Juli vzteká že nic neví, tím pádem my také nic nevíme a až ke konci se to trochu rozjelo. Za mě nic moc.

Tofinka
18.02.2017

Ke knize jsem se dostala jen náhodou...
Díky obálce a anotaci jsem si knihu zamilovala, ale popravdě jsem od knížky čekala něco víc.
Ale i přesto, že kniha nebyla úplně podle mých představ, mě to neodradilo od shánění druhého dílu této knihy.

mirkol
25.11.2016

Podle anotace, možná i obálky, jsem čekala něco víc. Ale i přesto, že mi ze začátku přišel děj zdlouhavý a nezajímavý, se příběh rozjel a bylo to lepší. Avšak stejně mi přišlo, že se v první části nic moc nedozvíme. Druhý díl si přečtu, protože vždycky je šance na zlepšení a navíc - četla jsem i horší.

anniesvam
28.09.2016

Podle anotace jsem usoudila, že tato kniha bude pecka. Opak je pravdou. Chování hlavní hrdinky se mi protivilo. Její neustálý vztek kvůli zbytečnostem a jednání, neohleduplnost a zabedněnost mě vytáčela. Některé pasáže knihy mi přišly dost podivné. Na druhou stranu se mi hned zalíbila Ksy, pravděpodobně byla důvodem, proč jsem tuto knihu dočetla. Nápad s obrazy je asi to nejzajímavější na této knize. K mému hodnocení nepřispělo ani to, že autorka se na konci rozhodla přejít z psaní v minulosti na psaní v přítomnosti, bilo mě to do očí. Dlouho jsem přemýšlela kolik hvězdiček dám a rozhodla jsem se pro 3. Jedna za originalitu s obrazy, jedna pro Ksy a její charakter a poslední za obálku, aspoň bude na poličce dobře vypadat.