Čarodějka a čaroděj

Strhující vyprávění o sourozencích Wisty a Whit Allgoodových. Wisty je patnáct a bratrovi sedmnáct. Uprostřed noci jsou z domova odvlečeni tajnou policií “Nového pořádku”, zločinného režimu, který se ujal moci. Stejně tak se ocitly ve vězení i tisíce patnáctiletých dětí, mnoho jich je nezvěstných. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V hierarchii mocných je nejvyšší “Jediný, který je Jediný”. Oba sourozenci jsou obviněni z čarodějnictví a obvinění nerozumí. Nikdy na sobě nepozorovali něco zvláštního a neobyčejného. V nejvyšším rozčilení nočního přepadení se Wisty najednou rozzáří zeleným světlem a z prstů jí šlehají blesky. Aby rychle smazal úkaz, který svědčí proti ní, Whit způsobí silný vítr, který plameny uhasí. Do té doby o svých schopnostech netušili. Stanou se vůdci hnutí odporu, s kouzly však nemají zkušenosti a teprve se je učí zvládat......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133449/carodejka-a-carodej-ksZ-133449.jpg 3.4136

Čarodějka a čaroděj 1.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Witch and Wizard, 2009

Kniha Čarodějka a čaroděj

postrach
17.08.2019

Denik pro mlade ctenare.Oddechovka u ktere senemusi premyslet.

Maitter
21.07.2019

Nedočteno. První kniha od proslulého Pattersona, s níž se setkávám; na mě příliš nudný sloh.

Niky91
30.06.2019

Průměrná knížka, ale zaujala mne tím spoluautorstvím s Pattersonem. Proto jsem si přečetla celou trilogii.

šneki
27.07.2018

Po druhém přečtení si říkám, co se mi na tom mohlo líbit. Nejvíce mě podivilo to, že Whit a Wisty jaksi nezaregistrovali, že začal vládnout Nový řád. Nejsou vykresleni jako hloupí, tak bych čekala, že budou alespoň něco vědět o politické situaci v jejich zemi. Přece jenom politický převrat se neděje bějem 1 noci.

dancadragneel
28.06.2018

Nezaujala. Příběh velmi jednoduchý a docela mě nudil. Škoda, čekala jsem nějaký skvělý čarodějnický příběh... Škoda..... Budu muset hledat někde jinde.

buldozer5
28.06.2017

Mně se kniha docela líbila. Děj příjemně plynul, nebyl zdlouhavý, ale ani uspěchaný a ani napětí nechybělo. Jen mi to připadalo až moc nerealistické-i na to, že jde o sci-fi knížku. Jak to, že se na Whitovi a Wisty projevily jejich čarodějnické schopnosti až potom, co je zajali ti vojáci? Proč ne dříve? A také, vůbec mi v takové knize o čarodějnictví neseděla ta část posmrtného života s Celíí. Myslím si, že si autor ten příběh přesně naplánoval, ale na detaily nepomyslel.

Manthella
07.06.2017

Klasický postapokalyptický příběh, jen s troškou dětského humoru, což mu nepřidává na čtivosti. Jména Whit a Whist se neustále pletou a musíte sledovat, jestli osoba mluví v mužské nebo ženské osobě. Hodně mi připomíná příběh z knihy Znamení run. Jen je zasazen do přítomnosti. Vše se na začátku okamžitě dostane do víru děje, ale nikde není popis, proč přišel řád k moci a jak je možné že vyhrál všechny volby apod.

Adel13
10.08.2016

První díl se mi velice líbil a druhý také. Bohužel na třetí díl jsem v té době, co jsem to četla, musela čekat, a jelikož se mi první dva díly nechtěly číst znovu, jsem ve třetím díle neměla moc ponětí o co jde. Možná pokud bych si to přečetla znovu vše by mi dávalo smysl, ale takhle bohužel ne. Snad se k tomu v budoucnu vrátím a budu moct tento komentář přepsat. Jinak si ale pamatuji, že z prvního dílu jsem byla velmi nadšená. :-)

čarodějnice čarodějové magie

Autoři knihy