kachna146 kachna146 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, velmi mě zaujala. Líbí se mi styl kdy do sebe vše pomalu zapadá a vy si připadáte jako po vyluštění šifry. Silný příběh, ne pro všechny, ale já rozhodně doporučuji.

27.10.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Úžasná kniha. Příběhů na podobné téma už jsem pár četla, tento patří určitě k lepším. Smutné vyprávění, pro mě stále nepochopitelné, jaká zvěrstva se tehdy opravdu udála... Doporučuji všem, na doporučení okolí se nejspíš podívám i na filmovou verzi.

19.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mě skvělá kniha, osobně jsem 17. Listopad nezažila, ale tento námět mnou jednoduše otřásl. Doporučuji

19.02.2022 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Moc hezké dílo. Četla jsem jako povinnou četbu a ráda doporučím dál. To, co jsem čekala, konec mě dojal.

11.02.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zprvu se mi kniha trochu táhla a moc se mi nechtělo pokračovat, poté jsem se do příběhu ale ponořila a za jedno odpoledne byla dočtená. Příběh jako takový za mě skvělý, postavy dobré a konec (aspoň tedy pro mě) nečekaný. Určitě doporučuji.

17.04.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Za mě velmi dobrá kniha, autor se hezkým způsobem snaží upozornit na hrůzy totality, doporučuji

01.08.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Za mě velmi čtivé. Líbila se mi osobnost hlavní postavy i námět příběhu. Přitažené za vlasy to tedy opravdu je, ale opravdovost jsem zde nečekala, ani nehledala. Možná za pár let změním názor, ale pro můj typ čtenáře skvělá volba.

31.10.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Skvělá kniha, moc doporučuji všem, kteří se zajímají o tato témata

27.08.2022 4 z 5

Za mě opravdu skvělá kniha. Dost mi otevřela oči a i přes odbornost se mi dobře četla, věřím ale, že ne každému padne do noty. Je velmi smutné a zarážející jak žalostně málo ví laická společnost o spánku a jeho vlivech jak na vlastní, tak na cizí lidský život. Doporučuji (nejlépe bych nařídila) přečíst knihu všem.

30.01.2022 5 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Četla jsem jako povinnou četbu. Občas jsem se musela zamyslet nad významem některých slov, ale vzhledem k stáří knihy a období jejího vzniku jsem s tím počítala. Ne se vším, co autor doporučuje souhlasím, ale to už je taky věc názoru.

23.02.2021 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Kniha fajn. Určitě na každého zapůsobí jinak, ale mně osobně přijde průměrná. Znovu si ji asi nepřečtu. Chvílemi zdlouhavá a nudná, jindy zase dobrá. Osobní hodnocení tak 7/10

04.07.2022 3 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Kniha skvělá, velmi silné téma, pro rodinu muselo být toto období zdrcující. Osobně asi nikdy nepochopím jak moc může mít člověk růžové brýle, ale Sandra by zasloužila pár pořádných facek. Docela obdivuji maminku, že ve spoustě situacích zanechala klidnou hlavu. Vím, že já bych určitě vystartovala. Všem doporučuji přečíst.

24.12.2021 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Skvělá kniha, když po chvíli pochopíte kdo je kdo a kde se co odehrává, tak už nemůžete přestat číst. Za mě určitě ano

18.06.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě fajn volba, zajímavý příběh, dost čtivé. Jen jsem se chvílemi ztrácela. Doporučuji

23.01.2022 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Kniha se mi dobře četla, ale neoslovila mě až do takové míry jako jiná Čapkova díla

31.10.2020 4 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Skvělý film a ještě lepší kniha, můžu jen doporučit

14.07.2020 5 z 5

S pocitem viny S pocitem viny Keri Beevis

Zprvu jsem myslela, že nedočtu…vůbec se mi nelíbil styl psaní, který mi velmi připomínal romantický příběh z wattpadu, ale dala jsem tomu šanci. Od poloviny mě příběh začal i docela zajímat a sympatizovala jsem s hlavní hrdinkou a konec, leč reálnost situace lze přirovnat k americkému filmu, už mě vtáhl do děje. Dala bych knize takových slabších 6/10, znovu si ji nepřečtu :)

16.07.2022 3 z 5

Obecná teorie zapomínání Obecná teorie zapomínání José Eduardo Agualusa

Velmi příjemné čtení, doporučuji :)

19.02.2022 3 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Kniha se příjemně čte, ovšem některé pasáže by zasloužily lepší seznámení s čtenářem a obecně hlubší rozebrání

01.08.2020 3 z 5