Kolja

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina je starý mládenec František Louka, který se pro peníze ožení s Ruskou. Situace se zamotá v okamžiku, kdy mu nechá svého malého syna Kolju na starosti. Chlapec neumí česky a z počátku si ti dva vůbec nerozumí. Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Františkovi už prošedivěly vousy. Kolja ještě nedosáhl školního věku a setkali se díky tragikomické životní situaci. Ti dva zůstali nakonec sami.Starý mládenec a kluk, kteří si navzájem nerozumějí a to ve všech směrech. Čeká je dlouhá a složitá cesta za úsměvem a láskou... Nakonec se spolu spřátelí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2385/big_kolja-K85-2385.jpg 4.5108
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Kolja

radusak9806
31.08.2021

Přemýšlím, jestli by mi kniha přišla tak dobrá, bez podkladu filmu, který miluji. Jak to tak analyzuji tak myslím, že nepřišla.

prochajda
30.07.2021

Krásně a poutavě napsaná kniha, řekla bych, lepší než film, ale tak to bývá....


RMarkéta
26.08.2020

Čím jsem starší, tím víc mě Svěrákovy knihy začínají přitahovat. Asi až teď v dospělosti dokážu pochopit a ocenit jeho styl psaní a jeho specifický humor. Mělo to tak být. Nic se nemá uspěchat. Vše má svůj čas. Člověk musí k určitým věcem dozrát a dojít si k nim. Takhle přesně to mám s panem Svěrákem. Nejdříve jsem samozřejmě viděla film, až pak se mi do ruky dostala kniha. Bavila jsem se a brečela stejně jako u filmu. V knize nic nechybí. Je typicky svěrákovská. Má dobře vymyšlený, napsaný a nakombinovaný příběh. To mám ráda. Jsou tu zajímavé postavy se zajímavým charaktery. Nikdo není pouze černobílý nebo plochý. Všichni mají svůj význam. Jako třešínka na dortu tu velmi dobře působí inteligentní humor a jímavá lidskost. S tím umí pracovat málokdo. Všechno je moc dobře promícháno. Je tu ukryto i mnoho životních pravd. Takže, opravdu s věkem a zkušenostmi dokážu tuto knihu ocenit. A už se těším, až se mi do ruky dostane další Svěrák.

kachna146
14.07.2020

Skvělý film a ještě lepší kniha, můžu jen doporučit

Noisette73
02.05.2020

Kolja.... tak nádherné jméno, tak úžasný hošíček, dojemný příběh, slzy tekly proudem..... kde babuška? Babuška spí....
Ach, ach, ach to je tak srdcervoucí, jedna z největších srdcovek.

knihovnička007
22.04.2020

24 let od doby, kdy jsem film poprvé viděla v kině.
Miluju hry a příběhy pana Svěráka, ten jeho milý a přívětivý humor.
Kolja je nádherný příběh o jednom starém bručounovi, který se našel v kamarádství s malým chlapcem.

bílárůže
08.03.2020

K této knize mne vábil už její název, jelikož se mi jméno Kolja velmi líbí. Kniha jako taková mě překvapila, byť jsem film již několikrát viděla. Nechybí humorné pasáže, ale i vážné a velmi smutné. Celkově je příběh velmi dojemný. Během četby jsem si vypěstovala velikou nenávist vůči Naděždě a její samolibosti na úkor okolí a také soucit s malým Koljou a Loukou. Myslím, že tato povídka se jejím tvůrcům velmi povedla a i film si zasloužil tak vysoké hodnocení a ocenění. Za mě se jedná o jednu z nejpovedenějších povídek, které mi ukrátily odpoledne a přiblížily dobu, ve které se příběh odehrává. Jediné co mi trošku vadilo, je použitý jazyk, ale na druhou stranu se mi opravdu velmi líbí obálka knihy, která je nápaditá a roztomilá díky Andreji Chalimonovi, herci Kolji. Jistě doporučuji jako příjemnou oddechovku.

NaiTenshi
19.07.2019

Brečela jsem úplně stejně jako u filmu. Krásné a citlivé. Přitom geniálně napsané. Děkuji pane Svěráku.

1