Juzzy Juzzy komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četl jsem od Patrika Hartla vše. Tak jak "miluji" jeho reverzní smích, tak už nedávám příběhy jako na kolovrátku. Po necelých 100 stránkách jsem knihu definitivně odložil. :-(

16.07.2019 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

s Ládíkem se nudit nikdy nebudete - knihy jsou super, no na živo ještě lepší ;-)

14.06.2019 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Zajímavý pohled do událostí během a po španělské občanské válce.

19.05.2019 4 z 5

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Nemůžeš mít dobrý vztah s nikým, pokud ho nemáš sám se sebou... Vřele doporučuji.

28.02.2019 5 z 5

O psaní, o divadle a o životě vůbec.

30.01.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle nemá chybu, brutální od začátku a skvělý zvrat v závěru.

06.12.2018 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tohle je podle mě pro zdravé vztahy pecka!.. Dostat se ke knize o 10 let dříve, možná se nerozvedu.

31.10.2018 5 z 5

Záhadné bytosti žijí - fikce nebo skutečnost? Záhadné bytosti žijí - fikce nebo skutečnost? Pierre Affre

Kniha staršího data, ale stále aktuální a velmi zajímavá.

21.10.2018 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Dobrá myšlenka, smutná až děsivá vyprávění, ale neustálý proud srdceryvných a často opakujících se příběhů se mi četl obtížně.

11.09.2018 3 z 5

Mé přítelkyni Mé přítelkyni Jiří Jírovec

asi takhle - hodnocení odráží můj názor na kvalitu díla, více se nebudu vyjadřovat ;-)

25.08.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tohle se už opět povedlo. Nicméně příliš mnoho případů na jednu knihu. Rose držím palce! - 9/10

08.08.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velmi zajímavé a poučné. Nejen o labyrintu lidského těla, ale i lidské duše.

15.07.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Knihu mi na dovolenou půjčila kolegyně z práce - přečteno jedním dechem. Objednal jsem hned dvě knihy a sedm náramků. Je šílené, když si člověk uvědomí, jak často si stěžuje a co vše se mezi stížnosti řadí. Sám jsem ještě s výzvou nezačal, no je určitě zbytečné čekat, než náramky dorazí. Začít se dá ihned - ve své vlastní hlavě.

05.07.2018 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Až na počáteční zbytečné kydání hnoje na politky nelze nic vytknout.

24.05.2018 5 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Na pohodu čtení

10.05.2018 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tenhle příběh měl větší potenciál, než nakonec nabídl. Závěr byl v kvapíkovém tempu, Pirjo si "zasloužila" velkolepější konec, zbytek pak překombinovaný. Jako plus beru posun ve vývoji vyšetřování událostí na Amageru. Carl s Asadem už ovšem zažili lepší časy a věřím, že se jich opět co nevidět dočkáme. ;-)

03.03.2018 4 z 5

Knihu jsem dočetl se sebezapřením. Přehršel "duplicitních", dopodrobna a čísly rozebraných informací... Základní myšlenka je správná - bohužel "digital natives" jsou tady, není to fikce. Vidím to rovněž na svých dětech. A o dospělých to platí také - no je těžké nevyužit např. Google, když ta možnost tady je. Hledat v knihách se v dnešní uspěchané době moc nedá. Možná až budu v důchodu. ;-)

09.02.2018 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Nadčasová kniha nejen o úžasné partě bratrů kopálistů a jejich cílevědomého táty, ale i o soudržnosti a morálních hodnotách.

19.01.2018 5 z 5

Hodně náročné a silné čtení. Je nemyslitelné, aby něco podobného u nás vyšlo za minulého režimu. Krutovláda Sovětů, Sovětů s Němci a Němců neznala hranic, ani těch zeměpisných.

11.01.2018 4 z 5

Okresní : přebor Okresní : přebor Petr Kolečko

Příjemné čtení do vlaku. Příjemnější samozřejmě pokud čtenář viděl film a seriál. :-)

05.01.2018 4 z 5