JustWomen JustWomen komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Historie našeho kraje, známá jména a místa, horníci, tragédie, lásky, spousta dětí, těžký život, složité osudy. Asi jsem teď zrovna takovou knihu potřebovala, abych si uvědomala, že se pořád máme dobře. Doporučuji přečíst v této zvláštní době.

03.11.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Spousta zápletek, postav, prolínání dějových linií, surové detaily popisu vražd, děj navazující na předchozí díly, za mě super. Promíjím autorovi některé nelogické a nereálné věci, jsem vděčná za vývoj vztahu s Ráchel a citát "nikdo nedokáže opustit toho, s nímž si rozumí v posteli “
Jo Nesbo, strávila jsem v posteli s tvou knihou spoustu času, určitě tě neopustím...

22.05.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Přečteno posté kvůli čtenářské výzvě a pořád dobrý.

22.10.2021 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Prostě skvělé čtení, originální sympatická dvojice vyšetřovatelů, každý z nich s pohnutým osobním životním příběhem, který je spojuje stejně, jako touha po pomstě. Zápletka této první knihy je navíc taky hodně dobrá, drsná a krutá a jsem ráda, že konec byl takový, jaký byl. Nechci prozrazovat, ale bude to úžasná série, moc se těším na pokračování. Doporučuji, je to originální, čtivé, drsné, ale nepřekombinované.
Kdo jsi, Wendy?

17.09.2022 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělá série, nic laciného, za srdce chytající příběh, pokorná postava Jude, skloubení s předešlými díly, vše bez zbytečných vysvětlujících popisů na konci, protože vše vyplynulo přímo z příběhu. Na konci čtenář opět jen udiveně hledí, jaké hrůzy se dají přežít a nezatrpknout. Děkuji Anne Frasier, těším se na další Nejsem ....

13.07.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Bylo to šílené, možná i překombinované, ale maximálně nabité, čtivé a pohlcující. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, ty zkratkovité popisy, jednoduché věty, které jsou přesto tak vystihující, že se ocitám v ději, vidím a cítím to, jako bych tam byla: prostředí, lidi, vůně, pachy, sex, strach, mravenčení...
Doporučuji.

12.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásně se to četlo, ano, byla to pohádka, ale za srdce beroucí, s krásnými popisy přírody, charekterů lidí a vztahů. Odpouštím nereálnost a hlasuji pro!!!

23.08.2022 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Opět skvělý thriller, čtivý, emočně nabitý, postava Josepha originální, kromě násílí a zabíjení i vztahy a vášně, dialogy jako víno. A ten konec, málem mi slza ukápla- tolik pokory.
Lidé, čtěte !!!

20.01.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Wow, spisovatelka opět nezklamala, nové téma, dvě dějové linie, trochu magie a čarodějnictví, tajemno a neuhodnutelný pachatel. Počátky policistky Florence nezáviděnihodné, ono je těžké být mladá, krásná a nejchytřejší v mužském policejním sboru. Skvělé čtení...

14.01.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kdo nečetl, neuvěří, že lze něco takového napsat. Do detailů promyšlené fungování fantasy světa, napětí, romantika, zvraty, krásný příběh. Jsem pyšná na úroveň české fantasy. Kdyby tohle někdo zfilmoval ...

04.02.2018 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Zamotaný krimipříběh, originální zápletka, Eričin život není jednoduchý, proto jsem vděčná za ten konec. Možná tam bylo moc nesympatických postav, ale jinak super čtení.

31.10.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Přečteno jedním dechem, bylo to úžasné a je mi jen líto, že ještě nevyšel další díl této série s psychologem Cyrusem Havenem. Další skvělá je postava Evie, narušené holky s pohnutým osudem s mimořádnou schopností rozpoznat pravdu a lež. Žádné kecy, žádná prázdná místa, přesně tak složité, aby to bylo zajímavé a nepřekombinované. Jednoznačné postavy, které se nepletou. Byla to absolutní pecka.

12.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Všeho tak akorát, zajímavé a brutálními podbrobnostmi neubíjející.Takovou mlhu jsem jednou zažila a je to dost děsivé. Těším se na další díl.

16.11.2020 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Wow, zase jedna skvělá kniha, sucho je z ní cítit až v kostech, úžasně popsaná atmosféra australského městečka Kiewarra, skvělý styl psaní, čtivé, bez zbytečného protahování. Spisovatelko Jane Harper, chci ještě!

24.10.2018 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Tak toto byla nečekaně topka. Skvělé čtení, sympatická nesourodá dvojice vyšetřovatelů a šílená pachatelova úchylka o jejíž existenci jsem zatím neměla ani ponětí. Moc se těším na další díly.

02.12.2020 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Moc dobré čtení, užila jsem si to. Sympatické postavy, originální zápletka s DNA, za mě lepší než Loutkové divadlo.

27.11.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Pecka, jako vždy...

20.11.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Loutkové divadlo... dobrý název, poutavá obálka a velice slušný thriller. Hlavní postavy sympatické, i když Tilly je tak trochu slabší obdoba Lisbeth Salander. Zajímavá zápletka a pochopitelný motiv vraha. Závěr neuhodnutelný, zajímavě se rýsuje i životní příběh detektiva Poe a náznak možného dalšího pokračování.

29.08.2020 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Opět za plný počet... tentokrát ne tak drsné, ale i tak skvěle napsané a čtivé. Ve všech knihách Lindy Castillo je prostě něco, co spousta knih nemá, něco lidského, vřelého, logického, děj je nepřekombinovaný a postava Kate a prostředí amišké komunity to jen umocňuje. Doporučuji přečíst všechny díly, na pořadí až tak nezáleží.

23.08.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Napínavé od první kapitoly, akční, drsné, s přesnou dávkou logiky a emocí. Sympatická nesourodá detektivní dvojice řeší zapeklité případy zmizení a vražd, vše je propojeno s minulostí a s figurkami z kaštanů. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.
Well done.

27.08.2019 5 z 5