Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate a Tristan mají konečně svou detektivní kancelář! Ale že jim to teda trvalo!
Opět zajímavý případ, sice jsem ještě před odhalením vraha tušila, kdo by to mohl být ale ničemu to nevadilo.
Knížku jsem si naprosto užila a už se těším na další díl o mé oblíbené dvojici!
Není co dodat, za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

07.01.2022 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Neskutečně milá, vtipná a oddechová knížka!
Při čtení jsem měla pocit jako bych četla moderní verzi Romea a Julie (řečeno s nadsázkou), která se odehrává na Twitteru a obě strany spolu bojují za pomocí tweetů.
Knížka mě hodně bavila a i když už nejsem cílová skupina tak jsem si čtení naprosto užila.
Jack a Pepper jsou pro mě velmi sympatickými postavami a já fandila oběma, nešlo si vybrat pouze jednu stranu! :D
Pokud máte rádi romantiku, chcete se při čtení zasmát a odreagovat tak je tohle pravá volba!
Naprosto doporučuji a nemůžu hodnotit jinak než 5*! :-)

28.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Příjemné překvapení od Darcy Coates v podobě Kořisti.
Od autorky jsem četla již dvě knihy ze série Strašidelných domů, které mě bohužel tolik nenadchly a jsou pro mě spíše oddechovými duchařinami. Proto jsem byla zvědavá, co nám Kořist nabídne a jestli se bude jednat o mysteriózního lesního tvora.
První kapitola je vyprávěna samotnou Eileen, která se vydala do Asloughského lesa, v němž se také ztratila a tak začíná pátrací akce.
Další kapitoly jsou již vyprávěny z pohledu několika postav - bratra Eileen, jejich přátel a také policistky Clary.
Jako první se na pátrání vydává Todd, bohužel se do lesa vydává sám a když zahlédne tajemného a děsivého tvora tak uteče a svůj batoh i s věcmi nechává na místě.
Další "pátrací skupinou" se stává Chris, bratr Eileen a jeho přátelé Flint, Anna a Flintova dívka Hailey.
Když Chris a jeho přátelé poté v lese naleznou Toddovu mrtvolu tak se přiznám, že mě to úplně nepřekvapilo. Sice přišel dobře vybaven ale při útěku o veškeré věci přišel a poté si počínal lehce nelogicky.
Nejvíce praktickou a asi nejchytřejší ze skupiny byla Anna, která nakonec skončila jako oběť tajemného tvora.
Zatímco tyto dvě "pátrací skupiny" jsou v lese, policistka Clara pracuje na případu zmizení Eileen a nakonec se jí podaří rozjet i pátrací akci.
Její šéf je velký mrzout, po svých zaměstnancích řve, nadává jim a podrývá jejich morálku. Proto mě překvapilo když se na konci knihy dozvídáme totožnost tajemného tvora, kterým není nikdo jiný než Clařin šéf a který má na svědomí již desítky obětí.
Clara se toho nebála a sama se před odhalením tvora/vraha vydala do lesa nalézt alespoň nějaké pozůstatky po Eileen a vyslala helikoptéru na záchranu ostatních.
Eileen přece jen přežila, i když ve zbýdačeném stavu, Chrise a Flinta nalezla helikoptéra a Hailey sice přišla o nohu ale útok "tvora" přežila.
Anna a Todd bohužel takové štěstí neměli a tak nás čeká jejich pohřeb.
Clara po odhalení svého šéfa coby vraha jej zastřelí, kdo by jí totiž věřil při nedostatku důkazů že... A abych pravdu řekla tak se jí ani nedivím, že se s tím rozhodla takto vypořádat.
Sice jsem od Darcy Coates čekala jiné než racionální vysvětlení ale je to příjemná změna.

I když to pro mě nebyl úplně horor (přece jen nejsem strašpytel) tak jsem si knihu naprosto užila.
Dávám zasloužené 4* a doporučuji :-)

31.08.2021 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Opět oddechová eroticko-humorná kniha, kterou máte za chvíli přečtenou.
U série Objekty touhy neočekávejte obrovský příběh s velkou zápletkou ale čekejte, že se zasmějete, někdy budete na hlavní hrdiny nadávat ale v konečném důsledku si to užijete.
Co ke knize dodat... celkem jsem se zasmála při scéně s cupcaky v bundě, to nemohla autorka snad myslet vážně :D
Za mě klasicky 4* :-)

31.08.2021 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

(SPOILER) Druhý díl série Ohnivák stále drží laťku velmi vysoko a jelikož se jedná o druhý díl trilogie tak rozhodně není dílem vycpávkovým jak jsme u většiny sérií zvyklí.
Tentokrát nás Marguerite zavede do několika dimenzí aby složila duši svého Paula zpět po tom, co jej Conley záměrně rozštěpil a zanechal v těle jeho dalších já. A tak se Meg vrhá na sebevražednou misi ve které se snaží zachránit jak Paula tak sebe a nakonec i jejich vztah.
Po "složení" už Paul není a nebude tím, kým dosud byl a z rozštěpení si ponese hluboké vnitřní jizvy, které začínají ohrožovat Paulovu víru v osud a také jejich vztah.
Musím říct, že jsem nečekala, že tento díl bude stejně dobrý jako ten první ale velmi mile mne překvapil a já si jej užila mnohem více než díl první.
Pokud vás předchozí (tedy první díl) bavil tak rozhodně zkuste celou sérii protože to stojí za to!
Potřebovala bych více hvězdiček než pět jelikož si tato kniha zaslouží tak 6* :D takže hodnotím pouhými 5* a naprosto doporučuji! :-)

05.08.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jelikož thrillery miluji (asi stejně jako fantasy) tak jsem si nemohla tuto knihu nechat ujít.
Hodnocená je velice dobře, v době kdy tento komentář píšu má 86%, takže to dle hodnocení měla být sázka na jistotu. Pro mě to bohužel ale taková jízda nebyla, námět je bezesporu zajímavý ale chybělo mi tam to "něco", ten detail, který by mi vzal dech a já bych celou dobu netušila o co jde a co bude následovat. Možná jsem už na thrillery tolik zvyklá, že mě překvapí jen hrstka z nich, bohužel Za zavřenými dveřmi se mezi ně neřadí.
Na druhou stranu to bylo vcelku příjemné čtení, četlo se to rychle a některé pasáže jsem si i dokázala užít.
Za mě tedy 3,5* a rozhodně si od autorky zkusím přečíst ještě něco jiného :-)

07.06.2021 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) Upozornění na začátek:
Chtěla jsem se při psaní komentáře vyvarovat veškerých vulgarit, což bohužel nejde, navíc sama autorka v knize používá sprostých slov požehnaně.
Jelikož hodnotím jako "odpad!" tak tento komentář nebude úplně pro každého.

Hodnocení:
Naprostá katastrofa, nevím jak vám ostatním ale mně opravdu nepřijde normální postavit celou knížku na tajemství, které se ani nevysvětlí, nějakém klubu úchylů a partě cour... Pokud bych měla přímo citovat z knihy tak bych hlavní hrdinku i její kamarádky označila jako hloupé a naivní dě*ky, což autorka ve svých knihách několikrát sama uvedla.
Madison ze začátku vypadala sympaticky, ovšem po několika stranách už si o ní myslím jen jediné a to, že dá každému, včetně Tillie a Tatum. Sex, drogy a alkohol jsou alfou a omegou této knížky, nic víc čekat nemůžete. Žádná hezká romantika, mrazivé tajemno nebo alespoň to "něco", jenže tato knížka pracuje s velmi málem a nepřidává žádnou další hodnotu.
Ženské postavy jsou totálně vypatlané, opravdu nevím jak jinak to nazvat protože takhle stupidní postavy jsem ještě nezažila, naivní, plytké, nezajímavé a hlavně dají každému kdo si řekne. Mužské postavy naoko agresivní, drsné, manipulativní ale za tímto chováním nic není, v hlavě prázdno, vymeteno, jediné co jim jde tak mít sex se vším co se hýbe a pravděpodobně i s tím, co už se nějakou chvíli nehýbe.
Scény, kde klub králů Šoustolů nahání v lese či kdekoliv jinde Madison nejsou vůbec originální a ani zajímavé, navíc ji přitisknou na strom a její druhá reakce, která následuje po té první ("to si nenechám líbit") hned za 3 vteřiny je následovná "ano, prosím, vezmi si mě na tom stromě", může mi někdo vysvětlit jak si tohle mohla myslet?! Mě kdyby někdo chtěl znásilnit tak se budu prát hlava nehlava, kousat, škrábat, kopat a při první známce erekce bych se i pozvracela, ale rozhodně bych z toho nebyla tak hotová jako ona. Tohle je v Americe u mladých zbohatlíčků normální?!
Navíc kdyby ji chtěli opravdu unést (popřípadě znásilnit), tak si dokážu představit mnohem lepší způsob... ale to už ze mě mluví moje zmlsaná thrillerovo-hororová povaha.

Po mém hodnocení se mamka rozhodla, že tuhle "Couravou sérii" přečte, po dočtení řekla, že se tam nic nevysvětlilo, vůbec nepochopila o co tam jde, celá série se točí pořád jen kolem sexu, alkoholu, drog a tudíž to je ztráta času... a já můžu jedině souhlasit, i když jsem četla jen první díl.

Shrnutí:
Umolousaná série, která by se měla jmenovat "Klub králů Šoustolů" a první díl bych nazvala "Couravá husa"... Hodnotím jako odpad!, za mě si kniha nic jiného nezaslouží...

Doporučení:
Opravdu doufám, že se série líbí alespoň jednomu člověku, je smutné když knihy nemají své fanoušky, navíc každému se líbí něco jiného... takže pokud jste mladší než já, tak kolem 18 a nemáte moc načteného, věřím, že by se vám série mohla líbit.

11.05.2021 odpad!

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Hodně dobře napsaný thriller, který mě naprosto pohltil a já ho přečetla téměř jedním dechem.
Zpočátku jsem ke knize přistupovala skepticky a říkala si, že řetězové unášení nemůže být pro čtenáře poutavé ale opak je pravdou. Už po pár stránkách mi bylo jasné, že jsem se mýlila a já se jen vezla na "unášecí" vlně a fandila všem aby to přečkali (pokud možno) ve zdraví.
Zajímavě pojatý příběh, který si naprosto užijete!
Za mě 4,5* a doporučuji :-)

05.04.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Jedná se sice o klasické klišé, které tu bylo již několikrát ale vůbec mi to nevadilo. Četlo se to svižně a i když jsem už o pár let starší než hlavní postavy tak jsem si to stejně užila.
Allie je milá, vtipná, sympatická a zpočátku jsem ji jako Kadenovu spolubydlící litovala, to samozřejmě dlouho nevydrželo :D
Přiznám se, že ženské hlavní hrdinky se mi líbí trochu více než jejich mužské protějšky, až na "Granta, Isaaca Granta" (ti, kteří četli Cítit znovu, tak jistě pochopí), kterého jsem si okamžitě oblíbila.
Za mě jasné 4* a tuto milou oddechovku naprosto doporučuji :-)

10.02.2021 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

(SPOILER) Celá kniha je jedním slovem perfektní!
Mia má vše, co od hlavní postavy očekávám - je chytrá, vtipná, milá ale i drsná a nenechá si nic líbit.
Její cesta za pomstou teprve začíná a já už se nemůžu dočkat jak v dalším díle bude pokračovat.
Svět, ve kterém se ocitáme a ve kterém se odehrává vše možné, i nemožné je vystavěn opravdu dobře, hned jsem si vše dokázala představit a jsem ráda, že kniha obsahuje poznámky pod čarou, bez kterých by to nebylo ono.
Konec mě dost překvapil a je škoda dona Trica (udatného centuriona) ale knižní pravidlo zní, že pokud nenajdete jeho tělo, tak s ním má autor ještě plány, tudíž jen čekám, kdy se náš "Tríček" objeví (ano, jsem naivní, Čepel ze mě asi nebude :D).
Za mě jasných 5* a naprosto doporučuji!

27.12.2020 5 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Další skvělý díl v hlavní roli s mým oblíbeným Robokatem!
Děj je svižný, vtipný, akční, samozřejmě nabitý sledováním Měsíční rezervace (nečekala jsem nic jiného :D) a opět velice čtivý.
Konec mě celkem překvapil ale jsem za něj ráda.
Hodnotím tedy 5*, které si Robokat naprosto zaslouží a už se těším na další díly :-)

30.11.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Milá a vtipná oddechovka nabitá romantikou a erotikou. Zpočátku jsem nevěřila, že může jít o banán jak již název a přebal napovídá ale opak je pravdou. Kniha je velmi čtivě a vtipně napsána, zhltla jsem ji jedním dechem takže jsem spokojená.
Hodnotím 4* a doporučuji těm, kteří chtějí knihu u které mohou "vypnout" a zasmát se :-)

08.11.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Sice se jedná o celkem tlustou knihu ale je super :-)
Zpočátku jsem byla skeptická, jelikož to je moje první kniha s dračí tematikou ale nakonec jsem se začetla a hltala každou stránku až do konce.
Absolutně nechápu, jak dokázala autorka stvořit tak obrovský svět se všemi jeho detaily, popsat tolik postav apod. ale tohle byla jízda!
Hodnotím 4,5*, které si knížka právoplatně zaslouží :-) Jen škoda, že se jedná o stand-alone, dokázala bych si představit pokračování :-)

25.10.2020 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Třetí díl mé oblíbené série, bohužel není tak dobrý jako ten předchozí ale i tak jsem se hodně dobře bavila.
Čekala mě spousta ironie, sarkasmu a mého oblíbeného robokata!
Tuhle řadu naprosto miluji, snad se brzy dočkám dalších dílů!
Za mě tedy 4,5* a doporučuji! :-)

23.04.2020 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Další skvělý díl z mé oblíbené série o robokatovi.
Děj odsýpal, napsáno opět skvěle a už se těším na další díl!
Co dodat, dávám zasloužených 5* a naprosto doporučuji! :-)

03.04.2020 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Krátký oddechový příběh, který má hodně co nabídnout
Měla jsem přečteno během chvilky a rozhodně se ke knížce v budoucnu ještě vrátím.
Za mě 4* :-)

09.08.2019 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Když se řekne "Rowlingová" okamžitě mi naskočí Harry Potter, později pak Cormoran Strike,tudíž očekávám z pera spisovatelky další pecku po které bych si sedla na zadek.
Bohužel se tak nestalo, dějem jsem se prokousávala až jsem opět přeskočila až na konec.
Za mě jen 2* s odřenýma ušima a doufejme, že další knihy od Rowlingové budou jen lepší :-)

09.08.2019 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Opět skvělá knížka od Andyho Weira! Marťan byl sice o trošku lepší ale Artemis mu s Jazz hodně šlape na paty! Je to dobrodružné, sci-fi, vtipné, prostě boží! Tady není moc co dodat :-)
Už se těším na další knížky! :-)

24.02.2019 4 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Trochu pomalejší začátek vyvážil hodně nabitý střed i konec. Podobná témata mám ráda takže jsem spokojená, i když jsem nečekala, že Nuly budou tak dobré.
Nejvíce jsem si oblíbila asi Chance, je to takový sympaťák ale i ostatní postavy měly hodně co nabídnout. Celá kniha je napsaná čtivě a svižně a já se nemohla odtrhnout. Jedinou chybičkou je ten začátek ale to se dá lehce prominout.
Za mě 4,5* :-)

14.12.2018 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Bylo to dobré, ale... nebyl to pravý King. Knížka se četla sama, byla zajímavá, trocha duchařiny tomu rozhodně pomohla ale nějak to pořád nebylo ono. Má to být detektivní příběh, což jistým způsobem je ale King většinou vše píše tak, že mám husí kůži a tady se to nestalo ani jednou. King je králem hororu a kdyby Lunapark byl více hororový asi by se mi líbil víc. Každopádně jsem si čtení užila a jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Za mě "kingovský" dobrý průměr :-)

17.11.2018 3 z 5