Jonny Jonny komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ta kniha je při nejlepším průměrná. Vůbec nerozumím z čeho jsou všichni nadšení (ale rozhodně to nadšení nikomu neberu).

Hlavní postava (Luisa) mi vůbec nebyla sympatická (ani její sestra, či matka).
Děj byl hodně předvídatelný (dobře, alespoň to Švýcarsko trochu překvapilo).
Postoj Willa (který byl sympaťák) mi připadal těžko uvěřitelný. (Když to srovnávám s vědomostmi z http://www.databazeknih.cz/knihy/o-stesti-a-smyslu-zivota-88189)
Alespoň že ten závěr je takový jaký je.

24.07.2015 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Skvělé pokračovaní prvního dílu! Příběh neztratil ani trochu šťávy... škoda jen toho nerealistického závěru.

24.07.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tahle kniha se povedla! Příběh se rozjíždí pomalu, ale zrychluje až do samého konce. Čím dál jsem se pročítal, tím víc jsem byl ke knize přilepený.
Po dlouhé době kniha, k jejímuž závěru nemám výhrady - přesně takhle by to dopadlo i ve skutečnosti, mám takový pocit.

24.06.2015 5 z 5

Nanečisto Nanečisto Sergej Lukjaněnko

Skvělé, úžasné, nejlepší! Lukjaněnko jak má být. Nenápadný nástup a pak bum prásk! Člověk je zažraný v ději a nemůže se odtrhnout :). (Snad jen ten románek s Nasťou mi přišel nepravděpodobný, ale to lze odpustit.)

18.06.2015 5 z 5

Domov Domov Henryk Grynberg

Další kniha popisující pohnutý osud židů. Nic víc, nic míň.

07.06.2015 3 z 5

Mužství Mužství Steve Biddulph

Porvé jsem ji četl, když mi bylo 20 let - to mi měla kniha co říct, dnes už ani moc ne...

07.06.2015 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Člověk by neřekl, že se dá o jednom silu napsat takhle objemná kniha... Ale evidentně to lze a výsledek je čtivý.

19.05.2015 4 z 5

Děti Marie Terezie Děti Marie Terezie Hanne Egghardt

Věcný přehled, který mi vnesl světlo do mého plytkého povědomí.

19.05.2015 4 z 5

Nezřízené labužnictví Nezřízené labužnictví Brian Wansink

Skvělá kniha. Odhaluje spoustu mechanismů, které působí na naše stravování. Nejvíc mě těšily, popisy jednotlivých pokusů. A moc mě těší, sledovat projevy "stravovacích reflexů a pudů" v reálném světě. Rodinné oslavy jsou najednou mnohem víc zábavné.

12.04.2015 5 z 5

Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Michael Goodwin

Moc bych Ekonomix nevychvaloval. Ale je možné, že je vyzdvihovaný proto, že ostatní knihy o ekonomice jsou špatně napsané (což mi připadá jako reálné vysvětlení).

12.04.2015 3 z 5

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Asi pořád úplně nevěřím, že kniha vznikla na základě skutečného lidského osudu. :-) Nicméně, i kdyby to byla fikce, tak je ten příběh poutavý, sic je to spíše oddechovka.

12.04.2015 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Skvělá oddechovka! Donald Tillman se stejně jako Sheldon Cooper pohybuje v akademickém prostředí, ale zde podobnost končí. Don je nepochopený sympaťák, který se snaží dělat všechno správně a dobře. A tím pádem často naráží.

Škoda jen toho konce. Přitom už to vypadalo, že si autor pohádkový happyend odpustí!

07.04.2015 5 z 5

Zdálo se, že Bůh je lhostejný Zdálo se, že Bůh je lhostejný Adam Drda

Pohnuté osudy československých židů. Kniha je komplexní a dobře dokumentuje dobu z různých úhlů pohledu. Z knihy si odnáším hlavně nepochopení. Nepochopení co a proč proti židům měli... Těžko uvěřitelné, že antisemitismus takhle procházel, že se nikdo nevzepřel a utiskovaných se nezastal. (A ještě horší je uvědomění, že obdobná trýzeň je ve světě stále běžná...)

29.03.2015 4 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Druhý díl nezklamal. Tak trochu mi připadá, že se toho moc neudálo... ale o to víc se těším na další svazek.

22.03.2015 4 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Další neuvěřitelný, dech beroucí bežecký příběh.

16.03.2015 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Čtivé, zábavné. V třetí čtvrtině trochu zdlouhavé, ale pak se začal případ rozmotávat a najednou byl konec. Celkově mám z knihy dojem, že autorka má nějaký problém s církví - ukazuje zejména ty stinné stránky církve.

19.01.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Čtivé, pěkně promyšlený svět.
Korektura (mistička mi utkvěla v hlavě asi na věky) mě občas rušila. A některá slůvka (kdoví zda je za tím sama autorka, nebo překladatel...) mě tahala za uši, nejvíc asi amarant (česky též laskavec). Je to prachobyčejná rostlina a v knize je vzácnější nad zlato.

Ale to jsou drobnosti, celkově mě kniha těší a nemůžu se dočkat dalších šesti dílů :-).

08.01.2015 4 z 5

Hráčský instinkt Hráčský instinkt Juli Zeh

Hráčský instinkt rozhodně není tuctová kniha. Zároveň se ale zdráhám napsat, že je dobrá. Pokud si ze čtení rádi odnášíte dobrý pocit, tak toto není kniha kterou hledáte :).
Plytké zamyšlení na bložínku: http://postrehy.honzakacer.cz/kniha-hracsky-instinkt

07.01.2015 3 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Tak já nevím... Žamboch je oceňován, chválen Kdysi (2 roky zpátky?) jsem četl jeho povídku a moc se mi líbila. O "Ve službách klanu" to nemůžu říct. Přitom jde o jeho pokročilo tvorbu. První část odehrávající se v dole byla fajn. Pak se obrovsky zrychlil příběh, posunula se spousta zákonitostí světa v němž se děj odehrává.

Přesto byla kniha čtivá, ale pořád mě hlodal pocit, že čtu něco tuctového, až brakového.

Snad mi Koniáš spraví dojem z autora.

28.12.2014 3 z 5

Jak změříte svůj život Jak změříte svůj život Christensen Clayton

Třetí a čtvrtá pětina knihy byla fajn. Zbytek jsem jen prolistovával - pořád se tam "po americku" cyklovaly myšlenky.

23.12.2014 3 z 5