Ve službách klanu

Ve službách klanu

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší… Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít… Alespoň zpočátku. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155823/ve-sluzbach-klanu-155823.jpg 4.3150
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

Bára...

Chtela jsem si precist neco jednoducheho a nap napinaveho. Opet me Zamboch nezklamal.

NemmamSlov

Co sa tika napadu super.....znovu nieco nove od pana Zambocha...zaciatok ma hned zaujal v strede sa to zacalo zbytocne pretahovat ako bojovali v podzemi o zivot....srry za mensi spoiler.....potom to v druhej polovici zacalo naberat strasne velky spad, v urcitych miestach az moc chaoticke....ale urcite odporucam precitat :)

MišákB

Koniáš to není a místy jsem se ztrácel v těch časových skocích, ale celkem příjemné čtení, mám rád tento Mirkův svět :-)

HNEDOOCKA

Skvělá :) Četla se výborně, po dnešní návštěvě knihovny mám další dva kousky, tak jdu na to :)

trudoš
08.09.2016

Začátek prvotřídní, o to víc, že Miroslav Žamboch zvolil netradiční prostředí horníků. Jenže tentokrát pozapomněl rozehrát i zápletku, která by určovala, jakým směrem se bude příběh ubírat. Což sice nakonec udělá cca sedmdesát stran před cílem, ale vzhledem k tomu, že to zaonačí na klasické téma o křivdě a odplatě, moc velké překvapení to zas není. A tak převážnou část knihy sledujeme osudy hlavního hrdiny, které v kostce připomínají historku o chlapci, jenž ke štěstí přišel a musel za něj (už jako dospělý muž) bojovat. Dlužno ke cti autora podotknout, že dosti nesmiřitelně.
Ve finále tedy trochu zklamání. Především proto, že chyběl drive, který by vyprávění popoháněl kupředu za nějakým konkrétním cílem. První třetina ještě šlape v solidních otáčkách, pak už mi ale začala docházet motivace pro další čtení. Nemluvě o poměrně obehraném vyústění a některých zbytečně přepálených scénách. Naštěstí je to příjemně krátké, takže než jsem se začal skutečně nudit, závěr byl už na dohled.

LittleZedd
28.06.2016

Po Koniášovi a Baklym (přikláním se více na stranu Baklystů) asi nejlepší román z doby před Válkou čarodějů. Náhled do světa krystalů a hierarchie klanů. Vše obalené v typicky Žambochovském stylu alá hrdina z donucení.
Popisovaná změna tempa nevadí, ale právě naopak je logickým vyústěním a dokresluje tím celý příběh v jeden celek.
Kdo nečetl ani Koniáše ani Baklyho doporučuji vzít, jako první do ruky tuto knihu.

olle3
17.10.2015

Když jsem to četl poprvé, ta diskutovaná změna tempa mě trošku vadila, ale teď už jsem se na ní naopak těšil, takže za mě není co vytknout.
...
Akorát mě napadlo, proč když Maleriaté zaútočili pod zemí na klan Hastů, neoznámil to příslušným úřadům ve Vegaši a Maleriaté by dostali pokutu, že by je to zničilo. Důkazů by jistě bylo dost.

scorpio
25.06.2015

Skvělý a stále originální a stále překvapující Žamboch. Je specialistou na příběhy z podzemí (viz.Bakly). Změna tempa odpovídá vývoji postavy. Excelentní.

Vincent12
28.04.2015

Originální prostředí, originální magie, originální vývoj hlavního hrdiny. Dobře se četlo :)

Terva
19.04.2015

Mám rozporuplné myšlenky.
Nějak jsem se do příběhu nemohl vžít a skoro celou knihu jsem přečetl jen tak z povinosti.
Není to špatné, ale já čekal úplně, ale úplně něco jiného.
Je to přinejmenším zajímavý příběh.

Malá ochutnávka:

Už sis objednal? zeptal jsem se.
Jen pivo.
Nebylo ještě ani poledne, ale proč vlastně ne.

Finskej
11.04.2015

Báječná záležitost. Hodnotit kvalitu spisovatelského řemesla je zbytečné, Žamboch prostě umí. Nicméně zaujalo mě právě to, co některým čtenářům vadí (totiž určitá změna tempa a úhlu „záběru“ na příběh, k níž v cca polovině knihy dojde). Přijde totiž v pravý čas a vlastně dobře vystihuje zlom a posun v myšlení hlavního hrdiny, k němuž v daném okamžiku nutně muselo dojít. Je to… věrohodné. A sympatické je i, jak celý příběh a hrdina nakonec dopadnou.

Tamten
18.02.2015

První půlka dost dobrý - netradiční fantasy. Pak ale začne ignorovat vše, co v první půlce budoval a celé to přestane dávat smysl. A že se nakonci opět vrátí k relativní "normálnosti" už to nezachrání.

Jonny
28.12.2014

Tak já nevím... Žamboch je oceňován, chválen Kdysi (2 roky zpátky?) jsem četl jeho povídku a moc se mi líbila. O "Ve službách klanu" to nemůžu říct. Přitom jde o jeho pokročilo tvorbu. První část odehrávající se v dole byla fajn. Pak se obrovsky zrychlil příběh, posunula se spousta zákonitostí světa v němž se děj odehrává.

Přesto byla kniha čtivá, ale pořád mě hlodal pocit, že čtu něco tuctového, až brakového.

Snad mi Koniáš spraví dojem z autora.

Dragonian
26.11.2014

Podle mě docela průměrná kniha, tohle se panu Žambochovi moc nepovedlo. Když už se kniha začne rozjíždět a děje se něco zajímavého, tak to najednou utne naprosto nudnou pasáží...

mi-380
29.09.2014

A je tu další dil příjemně komplikované stavebnice značky Vegaš, ve které nás autor prohání nahoru, dolů, vlevo, vpravo, dopředu, dozadu a nutí nás těšit se na další doplněk: 95% (45 hodnotících je na průměru 84%).

vlkodlaq
07.08.2014

Dodržena klasická fantasy osnova, přesto je to trochu jiné a ačkoli se mi občas nelíbilo, co čtu, přesto jsem četl dál, protože odtrhnout se bylo tak těžké, shltnuto za tři dny. Docela drsný, ale velice spádný děj, jednoduše přímočarý, přesto nadprůměrně čitelný.

cori
22.03.2014

Miluju Koniáše a nyní i Herberta Ducattiho.

ferda
16.02.2014

Nebylo to úplně nejlepší, připadalo mi to dlouhé, než se začalo něco dít.Boj v podzemí mě připomínal Kulhánkovo "Stroncium" a to byla tragedie.Ale přece jenom se to rozjelo a dočetl jsem to s nadšením.

Eigis
08.01.2014

Vedle Koniáše a Baklyho je tahle kniha to nejlepší co Žamboch napsal. Po delší době je to kniha, která mě opravdu chytla. Vtipné je, že ze začátku jsem si říkal, že Žambochův hrdina není vyjímečně smrtonosný zabiják a on se z něj nakonec vyklube děsivější týpek než z Koniáše a Baklyho.

Combat
21.12.2013

První kniha od Žambocha kterou jsem četl (a moje vůbec první česká fantasy) a pro mě příjemné překvapení. Zajímavé prostředí dolů, inovativní podání magie a celkově to má docela šmrnc. Jen bych více propracoval některé pasáže, které autor vícemeně přeskočil a ocitli jsme se najednou o několik let vpřed, což mi trochu vadilo, ale jinak dobrá fantasy.

Fuksinka
20.10.2013

Nebylo to špatné, ale některé pasáže i nudily. Žamboch to prostě umí líp.

Ocas
07.09.2013

Nejhorší Žambochovina se kterou sem měl tu čest. Napřed dopodrobna rozepsané přátelství a prožití prvních měsíců, potom časový posun o několik let, vše co si člověk na postavách za 100 stránek oblíbí autor za dalších pár smete. Jediné co to zachránilo před ještě nižším hodnocení byl závěr. Bohužel jedna z knih, kterou už podruhé nepřečtu a bude se na ni prášit v knihovně. Pro mě vyhozené peníze.

Erezka
28.05.2013

Od autora jsem zatím četla pouze povídky, takže nemám představu o kvalitě jiných knih, které napsal. Pokud jsou ovšem psané podobně, už se těším, až se dostanu k další. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem. Především se mi líbila první polovina, které se odehrávala pod zemí, kdy byl hlavní hrdina horníkem.

OldaB
07.05.2013

Typický Žamboch a opět výborný. Šílený horník bojuje proti klanu kouzelníků. Lahůdka, po delší době jsem opět přečetl knihu prakticky na jeden zátah.

witko
12.04.2013

Moc jsem se těšil na další knihu tohoto autora a nebyl jsem zklamán. Děj nabušený akcí a magií, symptický hrdina jako vždy. Tak dlouho člověk čeká na knížku a tak rychle je přečtená. To není fér...

Lestat19
29.03.2013

Pokud jste četli knihu Poslední bere vše, tak víte, že tohle je tak trochu návrat ke kořenům. Autor se vrací například do Vegaše (ale nejenom tam) aby vyprávěl další příběh. Aktivní kameny se těží a kouzelníci do nich pak mohou vládat kouzlo (záleží na druhu kamene jaké kouzlo a jak učiné pak bude). Takovým kamenem pak můžete svítit, ohřívat s ním lázeň nebo může sloužit jako zásobník energie. Knížka je většinou vyprávěna z pohledu první osoby. Není rozdělená do kapitol, ale na čtyři úseky (plus prolog a epilog). Bylo mi dost líto jak to s některými postavami muselo dopadnout. Příběh je čtivý, hlavní hrdina sympatický a boje o aktivní kameny nelítostné.
Plnohodnotná recenze bude brzo na blogu.

orson
27.03.2013

Konečně! Konečně Miroslav Žamboch zase napsal něco z Koniášova světa - děj se sice neodehrává v jeho době, ale mnohem mnohem dříve, kdy kouzla ještě nebyly postaveny mimo zákon, v době před velkou válkou čarodějů (ve stejné době, nebo možná trochu později, se odehrává povídka Dlouhý sprint). Ve službách klanu je hodně dobrá fantasy, velká část děje se odehrává v podzemí, kde se těží aktivní drahokamy (hodně mi to připomínalo povídku V temnotě s Baklym). Možná to bylo tím podzemím, možná rychlostí akce, každopádně kniha mě nenechala vydechnout, dokud jsem ji nedočetl a pak mi bylo sakra líto, že už je konec.