Ve službách klanu

kniha od:

Ve službách klanu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155823/bmid_ve-sluzbach-klanu-55k-155823.jpg 4.3 268
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší… Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít… Alespoň zpočátku. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Žánr:
Romány , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Triton
více info...

Komentáře (39)

Komentáře 39 Recenze 6

Arwen777
Arwen777
03.01.2023 5 z 5

Už pár let jsem žádnou knihu od pana Žambocha nečetla a tak toto byl příjemný návrat do jeho světa a do jeho stylu psaní. Obdivuji autorovu fantazii a i když bych nějaké skulinky v logice našla, byla to skvělá jízda!
Výborný námět a vykreslení života a práce horníků těžících drahé kameny v Severních horách prodchnutých magií. Sympatický hrdina, který se z nikoho vypracuje v nepostradatelného, nechybí samozřejmě ani věrné přátelství. Dobře popsaná hierarchie a fungování klanu, samozřejmě se objeví padouši a dokonce válka mezi klany. Snad jen ta romantická linka byla trochu naivní.
Výborné popisy práce pod zemí, zajímavý byl i způsob vedení války. První půlka knihy byla pozvolnější, v druhé půlce už to magií jiskřilo na každé stránce a nesmiřitelné nepřátelství a boj o kameny vedly k hromadám mrtvol zabitých nejrůznějšími způsoby. I když ke konci už opravdu nebylo nic nemožné, byla to zábava a kniha mě opravdu potěšila.
Doporučuji všem příznivcům Žambocha i těm, kteří se s jeho tvorbou teprve seznamují.

protokol
protokol
17.11.2022 3 z 5

Nečekane dobrá kniha . dej plinulí zajímaví kladný hrdinové popísaný celkom dobre, záporný popis len tak aby se neřeklo. večina deje se odehrava na 2 místech. od části kdy se hlavný htdina vichrápe ze svou milovanov ( sex pred svadbov ) a od tud to šlo šíleným tempem preskakovali sa roky. válka mezi klany bola poisovana jen okrajovie. pak svadba , smrt, pomsta v par vetách no prote to bolo hnane až moc . spomaleni nastalo v prichodu do hlavneho mesta a to už bol len slabej odvar. mohlo to mít potencial na více knih ale nejak mne to ku koncu už nebavilo ako to bolo na začátku.


NemmamSlov
NemmamSlov
20.09.2022 4 z 5

Ve službách klanu je kniha, ktorú by som zaradil do sveta Koniáša, Baklyho a knihy Dlouhý sprint s ozvěnou. Príbeh lásky, mágie, zvratov a hlavne veľa kopania, kopania a kopania. Tento krát sa Žamboch rozhodol ísť vlastnou cestou do stredu Zeme, kde hlavný hrdina získava dôležité magické kryštále. Je to opäť niečo iné, ako je človek zvyknutý od tohto autora, ale nenôžem povedať, že to bolo zlé. Pre mňa to bola povinnosť a málo kníh som ešte nečítal od Žambocha.

DaNDee
DaNDee
29.03.2022 4 z 5

ANO!
Takhle se píše kniha! To se čte samo. Člověk ani nevěří, že smrtelník dokáže takhle psát a není to sám bůh.
Ale ten konec pane Žambochu.. Ten konec. Všechno jo! ...až ...až na to dopisování, na ten tah na bránu, na tu koncovku - pane Žambochu, až na tu..
..fuf.. silný kafe.

flare
flare
17.05.2021 4 z 5

Davam 4 hvezdy..umi to i o trochu lepe. Nekdy zdlouhave, nekdy v tempu bezce snaziciho se urvat tratovy rekord...

mi-380
mi-380
05.09.2020 5 z 5

Další díl komplikované stavebnice značky Vegaš, bez Koniáše, bez Baklyho. V ní nás autor spolu s nečekaným svérázným hrdinou prohání vlevo, vpravo, dopředu, dozadu, nahoru a tentokrát hlavně dolů, a nutí nás těšit se na další doplněk.
95 % (215 hodnotících je na průměru 86 %).

Byli okolo mě, slyšel jsem je přicházet, cítil jsem blížit se smradlavou, odpornou, páchnoucí maleriatskou magii, kterou se obklopili. Bylo jich sedm.
Šest se stáhlo, vnímal jsem hroty útočných kouzel opírajících se o mou hruď.
„Měl jsi být agonií zmítající se troska prosící o milost.“
Ten hlas jsem dobře znal.
„Nejsem.“

Jen_procházím
Jen_procházím
06.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Tohle se nepovedlo. Nezvládl sem autorovi odpustit, jak jednoduše vyrobil postavám moderní nástroje za pomocí magie. K tomu stokrát viděná zápletka o pomstě, naprosto přestřelené změny postav (prý byla jako první napsaná poslední kapitola-je to hrozně vidět), nelogičnosti a tak dál. I na oddychovku slabé. Jedna hvězdička za svět Vegaše, druhá za první třetinu knihy.

lordes7975
lordes7975
12.02.2020 4 z 5

(SPOILER) Od Žambocha se dá čekat jako vždy skvělá řemeslná práce a poctivé béčko: trocha magie, spousta krve, nepřekombinované postavy, které jsou ale vykreslené dost na to, aby nebyly plytké a a jednání nebylo příliš patetické.
Kniha se čte jedním dechem, v recenzích opěvovaný konec mě osobně neoslovil- nepřesvědčilo mě, že by „přihlouplý“ Herb sám vymyslel takovou kulišárnu, proto hvězda dolů.

Llewelyn
Llewelyn
27.10.2019 5 z 5

Knihy od Miroslava Žambocha miluju a tohle bylo pro mě velké překvapení. Začínal jsem na Koniášovi, pak jsem přešel k Baklymu, ale tahle epizoda z jeho světa mě dostala. Samozřejmě že musíte fandit hlavní postavě, ta je tu jiná než Koniáš nebo Bakly, ano, sice se z ní stane na konci neporazitelná mlátička, ale rozvoj postavy je logický a uvěřitelný, takže to člověk pochopí a přijme. Zajímavé prostředí a ukázka čarodějů jeho světa, kde jsou na vrcholu moci a technika jeho magie je dokonalá. Veškeré postavy jsou uvěřitelné, ty sympatické jsou sympatické a nesympatické by chtěl každý zabít společně s hlavním hrdinou. Za mě jedna z nejlepších knih autora.

GIF242
GIF242
04.01.2019 5 z 5

Popravdě toto bylo pro mě velkým překvapením. Ve finále jsem to hltal jako o život a deprese z dolu a stísněného prostředí na mě cákala každou stranu. Fakt Žamboch překvapil a potěšil.

jiri9613
jiri9613
30.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha ke které jsem se už několikrát vrátil.

kleo9554
kleo9554
27.12.2018 4 z 5

Chvilemi brilantní, jindy jsem se nudila...

ludek.n
ludek.n
17.12.2018 4 z 5

Nevím proč, ale očekával jsem od knihy chladnou technologicko-bojovou strategii, a namísto toho jsem dostal podivuhodnou čarodějnou rubanici. Možná proto jsem měl zpočátku problém se začíst, a to i přesto, že náběh Žambochova spektáklu je poměrně opatrný a dalo by se říci, že i civilní. Jakmile ale dojde na první střety mezi klany, jsem už pevně usazen v sedle a začínám si jízdu užívat. Sedlo sice trochu dře do slabin, to když se na scéně objeví love story, která má zřejmě zjemňovat a zušlechťovat charaktery, namísto toho ale působí tak trochu jako z jiného světa. Nicméně ostrý střih, kterého se vzápětí dočká, má příchuť opravdového adrenalinového dobrodružství. Na cval, na který se vzápětí s Herbem Ducattim vydávám, mi však nějak nestačí dech. Dokonce na chvíli ztrácím nit vyprávění a dusím se pod vší tou zběsilostí. Zjankovatělého koně se mi daří chytit za hřívu zase až v závěru, který už je zase podle mého gusta. Pravda, ještě víc by se mi asi líbil nebýt epilogového vysvětlování, ale co se dá dělat!?! Každopádně jsem se bavil, ne nejvíc jak to šlo, ale hodně, hodně dobře…

slawa.cap
slawa.cap
12.01.2018 3 z 5

Prvních snad 50 stránek jsem se nemohl začíst, pak už to bylo lepší. S hlavním hrdinou jsem se nedokázal pořádně sžít, i když mi byl celkem sympatický. Od kapitoly Démon jsem se začal trochu ztrácet - nestíhal jsem přeskakování v myšlenkách hrdiny.
Celkově se mi kniha celkem líbila, i autorův styl, i když to bylo místy utahané, místy až moc rychlé. Snad jsou další knihy od Žambocha trochu lepší, uvidím při další knížce.

Bára...
Bára...
15.05.2017 5 z 5

Chtela jsem si precist neco jednoducheho a nap napinaveho. Opet me Zamboch nezklamal.

MišákB
MišákB
20.04.2017 3 z 5

Koniáš to není a místy jsem se ztrácel v těch časových skocích, ale celkem příjemné čtení, mám rád tento Mirkův svět :-)

HNEDOOCKA
HNEDOOCKA
03.01.2017 5 z 5

Skvělá :) Četla se výborně, po dnešní návštěvě knihovny mám další dva kousky, tak jdu na to :)

trudoš
trudoš
08.09.2016 3 z 5

Začátek prvotřídní, o to víc, že Miroslav Žamboch zvolil netradiční prostředí horníků. Jenže tentokrát pozapomněl rozehrát i zápletku, která by určovala, jakým směrem se bude příběh ubírat. Což sice nakonec udělá cca sedmdesát stran před cílem, ale vzhledem k tomu, že to zaonačí na klasické téma o křivdě a odplatě, moc velké překvapení to zas není. A tak převážnou část knihy sledujeme osudy hlavního hrdiny, které v kostce připomínají historku o chlapci, jenž ke štěstí přišel a musel za něj (už jako dospělý muž) bojovat. Dlužno ke cti autora podotknout, že dosti nesmiřitelně.
Ve finále tedy trochu zklamání. Především proto, že chyběl drive, který by vyprávění popoháněl kupředu za nějakým konkrétním cílem. První třetina ještě šlape v solidních otáčkách, pak už mi ale začala docházet motivace pro další čtení. Nemluvě o poměrně obehraném vyústění a některých zbytečně přepálených scénách. Naštěstí je to příjemně krátké, takže než jsem se začal skutečně nudit, závěr byl už na dohled.

LittleZedd
LittleZedd
28.06.2016 5 z 5

Po Koniášovi a Baklym (přikláním se více na stranu Baklystů) asi nejlepší román z doby před Válkou čarodějů. Náhled do světa krystalů a hierarchie klanů. Vše obalené v typicky Žambochovském stylu alá hrdina z donucení.
Popisovaná změna tempa nevadí, ale právě naopak je logickým vyústěním a dokresluje tím celý příběh v jeden celek.
Kdo nečetl ani Koniáše ani Baklyho doporučuji vzít, jako první do ruky tuto knihu.

olle3
olle3
17.10.2015 5 z 5

Když jsem to četl poprvé, ta diskutovaná změna tempa mě trošku vadila, ale teď už jsem se na ní naopak těšil, takže za mě není co vytknout.
...
Akorát mě napadlo, proč když Maleriaté zaútočili pod zemí na klan Hastů, neoznámil to příslušným úřadům ve Vegaši a Maleriaté by dostali pokutu, že by je to zničilo. Důkazů by jistě bylo dost.

scorpio
scorpio
25.06.2015 5 z 5

Skvělý a stále originální a stále překvapující Žamboch. Je specialistou na příběhy z podzemí (viz.Bakly). Změna tempa odpovídá vývoji postavy. Excelentní.

Vincent12
Vincent12
28.04.2015 4 z 5

Originální prostředí, originální magie, originální vývoj hlavního hrdiny. Dobře se četlo :)

Terva
Terva
19.04.2015 3 z 5

Mám rozporuplné myšlenky.
Nějak jsem se do příběhu nemohl vžít a skoro celou knihu jsem přečetl jen tak z povinosti.
Není to špatné, ale já čekal úplně, ale úplně něco jiného.
Je to přinejmenším zajímavý příběh.

Malá ochutnávka:

Už sis objednal? zeptal jsem se.
Jen pivo.
Nebylo ještě ani poledne, ale proč vlastně ne.

Finskej
Finskej
11.04.2015 5 z 5

Báječná záležitost. Hodnotit kvalitu spisovatelského řemesla je zbytečné, Žamboch prostě umí. Nicméně zaujalo mě právě to, co některým čtenářům vadí (totiž určitá změna tempa a úhlu „záběru“ na příběh, k níž v cca polovině knihy dojde). Přijde totiž v pravý čas a vlastně dobře vystihuje zlom a posun v myšlení hlavního hrdiny, k němuž v daném okamžiku nutně muselo dojít. Je to… věrohodné. A sympatické je i, jak celý příběh a hrdina nakonec dopadnou.

Tamten
Tamten
18.02.2015 3 z 5

První půlka dost dobrý - netradiční fantasy. Pak ale začne ignorovat vše, co v první půlce budoval a celé to přestane dávat smysl. A že se nakonci opět vrátí k relativní "normálnosti" už to nezachrání.

Jonny
Jonny
28.12.2014 3 z 5

Tak já nevím... Žamboch je oceňován, chválen Kdysi (2 roky zpátky?) jsem četl jeho povídku a moc se mi líbila. O "Ve službách klanu" to nemůžu říct. Přitom jde o jeho pokročilo tvorbu. První část odehrávající se v dole byla fajn. Pak se obrovsky zrychlil příběh, posunula se spousta zákonitostí světa v němž se děj odehrává.

Přesto byla kniha čtivá, ale pořád mě hlodal pocit, že čtu něco tuctového, až brakového.

Snad mi Koniáš spraví dojem z autora.

Dragonian
Dragonian
26.11.2014 3 z 5

Podle mě docela průměrná kniha, tohle se panu Žambochovi moc nepovedlo. Když už se kniha začne rozjíždět a děje se něco zajímavého, tak to najednou utne naprosto nudnou pasáží...

vlkodlaq
vlkodlaq
07.08.2014 5 z 5

Dodržena klasická fantasy osnova, přesto je to trochu jiné a ačkoli se mi občas nelíbilo, co čtu, přesto jsem četl dál, protože odtrhnout se bylo tak těžké, shltnuto za tři dny. Docela drsný, ale velice spádný děj, jednoduše přímočarý, přesto nadprůměrně čitelný.

cori
cori
22.03.2014 5 z 5

Miluju Koniáše a nyní i Herberta Ducattiho.

ferda
ferda
16.02.2014 4 z 5

Nebylo to úplně nejlepší, připadalo mi to dlouhé, než se začalo něco dít.Boj v podzemí mě připomínal Kulhánkovo "Stroncium" a to byla tragedie.Ale přece jenom se to rozjelo a dočetl jsem to s nadšením.

Eigis
Eigis
08.01.2014 5 z 5

Vedle Koniáše a Baklyho je tahle kniha to nejlepší co Žamboch napsal. Po delší době je to kniha, která mě opravdu chytla. Vtipné je, že ze začátku jsem si říkal, že Žambochův hrdina není vyjímečně smrtonosný zabiják a on se z něj nakonec vyklube děsivější týpek než z Koniáše a Baklyho.

Combat
Combat
21.12.2013 4 z 5

První kniha od Žambocha kterou jsem četl (a moje vůbec první česká fantasy) a pro mě příjemné překvapení. Zajímavé prostředí dolů, inovativní podání magie a celkově to má docela šmrnc. Jen bych více propracoval některé pasáže, které autor vícemeně přeskočil a ocitli jsme se najednou o několik let vpřed, což mi trochu vadilo, ale jinak dobrá fantasy.

Fuksinka
Fuksinka
20.10.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, ale některé pasáže i nudily. Žamboch to prostě umí líp.

Ocas
Ocas
07.09.2013 2 z 5

Nejhorší Žambochovina se kterou sem měl tu čest. Napřed dopodrobna rozepsané přátelství a prožití prvních měsíců, potom časový posun o několik let, vše co si člověk na postavách za 100 stránek oblíbí autor za dalších pár smete. Jediné co to zachránilo před ještě nižším hodnocení byl závěr. Bohužel jedna z knih, kterou už podruhé nepřečtu a bude se na ni prášit v knihovně. Pro mě vyhozené peníze.

Erezka
Erezka
28.05.2013 4 z 5

Od autora jsem zatím četla pouze povídky, takže nemám představu o kvalitě jiných knih, které napsal. Pokud jsou ovšem psané podobně, už se těším, až se dostanu k další. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem. Především se mi líbila první polovina, které se odehrávala pod zemí, kdy byl hlavní hrdina horníkem.

OldaB
OldaB
07.05.2013 5 z 5

Typický Žamboch a opět výborný. Šílený horník bojuje proti klanu kouzelníků. Lahůdka, po delší době jsem opět přečetl knihu prakticky na jeden zátah.

witko
witko
12.04.2013 4 z 5

Moc jsem se těšil na další knihu tohoto autora a nebyl jsem zklamán. Děj nabušený akcí a magií, symptický hrdina jako vždy. Tak dlouho člověk čeká na knížku a tak rychle je přečtená. To není fér...

Lestat19
Lestat19
29.03.2013

Pokud jste četli knihu Poslední bere vše, tak víte, že tohle je tak trochu návrat ke kořenům. Autor se vrací například do Vegaše (ale nejenom tam) aby vyprávěl další příběh. Aktivní kameny se těží a kouzelníci do nich pak mohou vládat kouzlo (záleží na druhu kamene jaké kouzlo a jak učiné pak bude). Takovým kamenem pak můžete svítit, ohřívat s ním lázeň nebo může sloužit jako zásobník energie. Knížka je většinou vyprávěna z pohledu první osoby. Není rozdělená do kapitol, ale na čtyři úseky (plus prolog a epilog). Bylo mi dost líto jak to s některými postavami muselo dopadnout. Příběh je čtivý, hlavní hrdina sympatický a boje o aktivní kameny nelítostné.
Plnohodnotná recenze bude brzo na blogu.

orson
orson
27.03.2013 5 z 5

Konečně! Konečně Miroslav Žamboch zase napsal něco z Koniášova světa - děj se sice neodehrává v jeho době, ale mnohem mnohem dříve, kdy kouzla ještě nebyly postaveny mimo zákon, v době před velkou válkou čarodějů (ve stejné době, nebo možná trochu později, se odehrává povídka Dlouhý sprint). Ve službách klanu je hodně dobrá fantasy, velká část děje se odehrává v podzemí, kde se těží aktivní drahokamy (hodně mi to připomínalo povídku V temnotě s Baklym). Možná to bylo tím podzemím, možná rychlostí akce, každopádně kniha mě nenechala vydechnout, dokud jsem ji nedočetl a pak mi bylo sakra líto, že už je konec.