Jak mi Starbucks zachránil život

O muži, který ztratil práci i rodinu, aby nakonec našel štěstí za pultem kavárny. V šedesáti ztratil autor vše - dvacetileté manželství, práci, zdraví. Nová přítelkyně mu porodila syna, ale on neměl peníze, aby je uživil. Pak se mu díky manažerce Crystal naskytla možnost nastoupit v kavárně Starbucks. Jak bez nadsázky říká, tato práce mu zachránila život. Poprvé v životě se ocitl v menšině, jediný postarší běloch v týmu mladých Afroameričanů. Byl nucen si přiznat své zakořeněné předsudky a těžkost práce ve světoznámé kavárně. Všichni spolupracovníci se k němu ale chovali s respektem a vlídně a on začal postupně poznávat dosud nepoznané pocity vděčnosti a soudržnosti. Stal se z něj člověk, kterého mají všichni, včetně jeho dětí, daleko radši… V pozadí Gillova příběhu stojí téměř univerzální kulturní fenomén - zkušenosti s prací ve společnosti Starbucks. Prostřednictvím knihy se dostaneme za obslužný pult jedné z nejznámějších světových společností a poznáme, jak opravdu funguje, kdo jsou to baristé a co mají na své práci rádi (a co jim vadí). Mezi Crystal a Mikem vzniká postupně stále silnější přátelský vztah - jsme svědky zázraků, které mohou nastat, když ve snaze pomoci bližnímu svému dokážeme překonat rasové, společenské a věkové bariéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51860/jak-mi-starbucks-zachranil-zivot-51860.jpg 3.7106
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Columbus (ČR)

How Starbucks Saved My Life, 2007

Kniha Jak mi Starbucks zachránil život

MelanieBruno

Místy mě docela nudila, takové nezáživné. Naštěstí to bylo jen občas a zbytek knihy byl dobrý, zajímavý a vlastně i poučný.

MT23
25.01.2018

Moc příjemná oddechovka..

KateTheBlogger
04.10.2017

Užívala jsem si každou stránku :-) Miluji kávu a také jsem nějakou dobu pracovala v kavárně, takže se mi líbilo, že děj a celý příběh se točí kolem kavárny. Hlavní hrdina je sympaťák a líbil se mi úvod do každé kapitoly.
A taky už vím jak vznikl název Starbucks!

beveron
30.12.2016

Moc me to nezaujalo. A i když ma tak malo stranek, nedočetla jsem.

DeeKrakova
06.08.2016

Skvělá kniha. Krásně děj plyne a moc dobře se čte. Přečteno za pár hodin. Graficky super, flashbacků bylo moc ale dalo se. Určitě by nebyl problém pár jich přeskočit. Samozřejmě, bez toho vyprávění minulosti by ta kniha měla 50 stran, takže se to hodilo.
Klasická oddechovka, nečekejte nic velkého jinak vás zklame ale fajn :)

Lusik88
14.01.2016odpad!

První knížka, kterou nelze dočíst :(

Jonny
12.04.2015

Asi pořád úplně nevěřím, že kniha vznikla na základě skutečného lidského osudu. :-) Nicméně, i kdyby to byla fikce, tak je ten příběh poutavý, sic je to spíše oddechovka.

Barbastelle
25.10.2014

Čekala jsem oddechovku, dostala jsem ji. Líbilo se mi grafické zpracování knihy, dobře se mi četla a měla pěkný příběh. Na druhou stranu několikrát opakované motivační řeči s každým opakováním ztrácely na váze a méně působily, chvílemi mě přepadal pocit, že čtu samé fráze. Pasáže z reklamního života, které možná měly pobavit mě vůbec nepobavily ("vtipné" úvody prezentací s lukem a šípy apod.), jazyk knížky také nebyl nějak světoborný. Ale chcete-li si přečíst něco odpočinkového a pozitivního, není proč tuhle knihu zavrhovat. Podruhé bych se do ní nepustila, ale ztracený čas to rozhodně nebyl.