Jonny Jonny komentáře u knih

Kam běží modrá liška Kam běží modrá liška Andrej Gjurić

Pohádková knížka z pražského prostředí. Neurazí, neohromí.

23.12.2014 3 z 5

Symboly používané extremisty na území ČR v současnosti : manuál pro Policii ČR Symboly používané extremisty na území ČR v současnosti : manuál pro Policii ČR Miroslav Mareš

Přehled extremistických symbolů a "organizací", které fungují na území ČR. Přehledné, věcné.

20.12.2014 4 z 5

Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky Drew Manning

Já sám jsem knihu četl spíš jako beletrii, než návod. A možná proto se mi líbila.
Knihu jsem si půjčoval s tím, že je to "americká motivační", a tak mě obsah nezaskočil.
Když nic jiného, tak mě inspirovala k sepsání mého hubnoucího procesu http://postrehy.honzakacer.cz/z-tloustika-skorohubenourem/

A štve mě, že silueta panáčka v rohu knížky nefunguje jako "animace".

15.12.2014 4 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Škoda papíru na který byla kniha natištěna.
Paní autorka má nějaký komplex. Na prvních čtyřiceti stránkách pořád dokola odsuzuje cukr jakožto drogu. Čekal jsem, že bude nějako zdůvodněno proč je cukr odsouzení hodný... marně. Fakta a věděcké studie snad v knize jsou, ale jen okrajově. (např Roční průměrná spotřeba cukru v Německu.)
Snad jen "příběhy čtenářů" měly nějakou hodnotu, byly krásně patetické.

Sladká droga se tak stala první knihou, kterou jsem odevzdal kontejneru na tříděný odpad.

08.12.2014 odpad!

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Netradiční nastavení lidské společnosti. Vyspělá společnost se rozmnožuje v množírnách. Pojmy rodina, otec a matka jsou směšné až hanlivé výrazy. Lidé dělají to pro co byli při vývoji embrya predestinovaní. A když je někomu špatně, nebo je v situaci ve které si neví rady, tak si vezme "somu". Zajímavé, rozhodně stojí za přečtení, člověk nepotřebuje tolik fantazie, aby viděl paralely se současnou společností... Na druhou stranu se pořád vtírá myšlenka, zda je nastiňovaná společnost špatně se vším všudy...

05.12.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha je čtivá. Líbí se mi jak do detailu je popsané prostředí a zvyklosti na ostrově (pět let sběru materiálu zkrátka přineslo svoje ovoce). Ale už se mi moc nezamlouvají ty dějové odbočky, střihy v čase a v místě... Celkový dojem je takový nijaký. Po dalších dílech ale určitě sáhnu.

17.11.2014 3 z 5

Plavání Plavání Terry Laughlin

Dobrá kniha, minimálně pro prolistování.

04.11.2014 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Je třeba komentovat tenhle životopis? Já myslím že není. Byl fajn, ač jeho čtení zabralo spoustu času - přes svoji čtivost.

04.11.2014 5 z 5

Intelektuálové Intelektuálové Paul Johnson

Stinné stránky "slavných" intelektuálů. Čekal jsem něco víc obecného (ale to je můj rybíz, měl jsem si o knížce přečíst dopředu víc informací).

21.10.2014 3 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Dobrá oddechovka, ale dech nevyrazí. Pratchett se vším všudy :-)

09.10.2014 3 z 5

Práce na dálku Práce na dálku Jason Fried

První kniha od 37signals (Restart) byla fajn. Nejspíš proto že byla plná inspirace. Práce na dálku mi připadá spíš jako oslava práce na dálku. Připadá mi to takové sluníčkové, americky motivační. Jakoby až neobjektivní...

Objemnost je nahnaná velkým písmem a spoustou obrázků. Ale (!) ty ilustrace jsou skvělý.

25.09.2014 3 z 5

Design loga: Analýza úspěchu 300+ mezinárodních značek Design loga: Analýza úspěchu 300+ mezinárodních značek Matthew Healey

Řekl bych že je to spíš stručný základ, než všeobjímající teorie. Ale trochu inspirace se v knize našlo. Kdybyste chěli vědět která loga upotala konkrétně mě, tak se mrkněte na blog.

25.09.2014 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

1984 je poměrně známá kniha, dost se o ni mluví a píše. Tak jsem si ji přečetl taky. A popravdě, na základě těch mlhvých zkazek co jsem o ní slyšel, jsem čekal něco úplně jiného.

Nerozumím tomu, proč se ta reality show inspirovala u Orwella s názvem Big Brother. Ve vile nebyla žádná ideopolicie, a soutěžící si nemuseli dávat pozor na to co si myslí...

24.09.2014 4 z 5

Vlastík Zwiefelhofer. Legenda českého běhu Vlastík Zwiefelhofer. Legenda českého běhu Jiří Šoptenko

Pan Zwiefelhofer je jednoznačně běžečká legenda. Věřím že až budu jednou na vrcholku svojí běžecké kariéry, tak budu běhat stejně rychle jako Pan Zwiefelhofer když teprve začínal se soustavným tréninkem.

Kniha nabízí vhled do života profesionálního běžce a tím je myslím dost jedinečná.

Je vidět že knihu nepsal "profesionál", sem tam jsou korektorské chyby, zapomenuté znaky... I samotná čeština občas tahá za uši.

Ale nelituju ani chvíli že jsem knihu četl, zahozený čas to rozhodně nebyl.

26.08.2014 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Nikoho asi nepřekvapí, že Aomame na začátku "povstala z mrtvých", ani mě to nepřekvapilo. Začátek byl zdlouhavý, "něco" se většinou stalo až ke konci kapitoly aby napínavě končila. Druhá půlka se mi líbila víc. A ten konec... ten mi k celému dilu tak nějak nesedl.

14.08.2014 4 z 5

Odkud se berou dobré nápady Odkud se berou dobré nápady Steven Johnson

Mě tahle knížka nadchla se vším všudy. Steven Johnson mě zkrátka fascinoval a kápl mi do noty. Pravda, knížka má poměrně pomalý rozjezd, ale jako celek mě nadchla. Koneckonců blahořečil jsem ji už na blogu: http://postrehy.honzakacer.cz/odkud-se-berou-dobre-napady/

23.07.2014 5 z 5

Muži ve zbrani / Těžké melodično Muži ve zbrani / Těžké melodično Terry Pratchett

Muži ve zbrani byli dost fajn (Mám zkrátka rád noční hlídku, Karotku, Elánia atd) Těžké melodično už bylo slabší, ač tam vystupuje Smrť. Muži ve zbrani by ode mě dostali 4 hvěždy, melodično tak dvě.

23.07.2014 3 z 5

Šest let mezi Eskymáky Šest let mezi Eskymáky Jiří Jaeger

Další "severská knížka", tentokráte od Jiřího Jaegra (příjmením se nezdá, ale byl to Čech). Jde o přepsané deníkové zápisky, uspořádané tak, že tvoří plynulý text. Text je dost přesný (třeba popis plavby na plachetnici se dost schodoval s mými dojmy z plutí). Nečekejte moc napětí, spíš popis denního života mezi eskymáky.

26.06.2014 4 z 5

Kolumbus nebyl první Kolumbus nebyl první Helge Marcus Ingstad

Kniha dokumentuje bádání nad tím zda-li byl Kolumbus v Americe první. Kniha skvěle dokumentuje celý průběh výzkumu, od rozboru staroseverských ság, po samotné vykopávky a zhodnocení věcí z nich vyplývajících.

17.06.2014 4 z 5

Mýtus zvaný Stínadla Mýtus zvaný Stínadla Miloš Dvorský

Po snaze přečíst knížku od začátku do konce, jsem knížku jen prolistoval, nejúsměvnější je závěr knihy psaný na motivy "mláděž je dnes děsivě drzá, brzy už musí být konec světa."

17.06.2014 2 z 5