Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha není pro slečny s povánočním jedním kilem a tisíci řečmi o špecích navíc. Nevědí o čem mluví. Stejně, jako to netušil Drew, kondiční trenér, který si dlouho myslel, že být fit je jen otázkou rozhodnutí. Trenér, na nějž teprve čekaly životní zkušenosti, jakými jsou stud, odsouzení ostatních, pocity selhání a ponížení, obavy o zdraví a zásyp proti opruzeninám. Kdo jiný by mohl s vámi v obtížném, zdlouhavém a vyčerpávajícím bojem s kily soucítit víc? Drew Manning byl závislý. Závislý na zdravém živtním stylu, pravidelném pohybu a špenátovém koktejlu. Život byl skvělý a on mohl být díky svému nakažlivému nadšení příkladem svým klientům ve fitcentru. Protože kdo by mohl odolat?! Všichni přece chceme být jako on! Prozření sice nepřišlo brzy, ale přišlo. Když se i jeho blízký příbuzný začal omlouvat z hodin cvičení, a přitom je tak potřeboval, a ještě navíc přiznal, že opět neodolal sladkému pokušení, začal Drew přemýšlet, proč se tolik jeho klientů po nějakém čase vzdává? Proč jim vědomí, že jsou na správné cestě, nestačí k tomu, aby vytrvali? Odpověď nenašel, ale rozhodl se hledat. Něco bylo třeba změnit. Drew Manning potřeboval porozumět tomu, jaké je být na druhé straně, být v kůži tlouštíků! Díky oddanosti klientům vzdal na šest měsíců svůj dosavadní život, přestal cvičit, krmil se typickou americkou stravou založenou na hamburgrech s hranolkami a zcela nepřekvapivě začal přibírat. Skončil těžší o 34 kilogramů a zamilovaný do limonády Mountain Dew. Dalších šest měsíců věnoval úsilí shodit nabraná kila a zapomenout na sladké limonády, zkrátka dostat své tělo opět do kondice. Výsledkem jeho riskantního ročního experimentu byla nejen proměna z tlouštíka zpět na sportovce, ale také získání nových schopností: porozumění, empatie a vlídného pochopení pro nás všechny, kteří rozumíme tomu, jak byla jeho cesta zpět těžká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162666/z-hubenoura-tloustik-162666.jpg 3.617
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Jan Melvil
Orig. název

Fit2Fat2Fit - The Unexpected Lessons from Gaining and Losing 75 lbs on Purpose, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky

Přidat komentář
Daris
07.02.2017

Urcite vhodna kniha pro vsechny. I ty, co nechteji hubnout. Snaze tak pochopi ty, kteri maji nadvahu, odhodlavaji se s sebou neco delat. Fakt super kniha na zamysleni.

Eldar80
12.12.2016

Budu hodnotit POUZE příběhovou část, která tvoří o trošku víc než polovinu knihy. Druhá část se totiž skládá z receptů, tří druhů stravovacích plánů, vybraných cviků a několika tréninkových sestav.
Před čtením jsem byl mírně skeptický a očekával jsem úsměvný příběh, jak se kondiční trenér vykrmil na tlusťocha a posléze pomocí cvičení všechno shodil. Musím však říct, že mě Manningův příběh velmi upoutal, protože už od začátku je kniha neuvěřitelně dobře napsaná a čtivá. Opravdu jsem nečekal, že popis experimentu bude mít tak skvělou formu. Manning popisuje důvody, které ho k experimentu vedly a poté samotný průběh od tloustnutí až k návratu k původní formě.
Během čtení jsem měl neskutečnou chuť začít zase po dlouhé době chodit do posilovny a podání příběhu se mi zdálo nesmírně motivující. Kdo chce začít s cvičením a pořád se nemůže rozhoupat, tak mu můžu knihu doporučit. Samozřejmě nemůžu zaručit, že kniha bude stejně motivující i pro ostatní, ale na mě text silně působil. (Nejspíš proto, že jsem sám chodil do posilovny 13 let a nyní chodím pouze plavat.)
Recepty nedokážu posoudit, ale jsou zkrátka ověřeny samotným experimentem, který na sobě Manning provedl. K některým cvikům bych měl možná výhrady, ale jak recepty, tak i sestavy a stravovací plány beru spíš jako inspiraci.
Co velmi pozitivně hodnotím, tak neustálý apel na vyváženost jak cvičení, tak stravování a důraz na psychologický přístup ke cvičení, což byl jeden z důvodů, proč se Manning do experimentu pustil - aby se lépe vcítil do situace svých klientů. Jesli je však kniha vhodná právě pro vás, musíte vědět vy sami. 80%


HanaKolarova
21.02.2015

Knížka není primárně o tom, jak zhubnout. Jsou v ní napsány pocity, kterými si prochází člověk, který přibírá na váze. Vliv přibírání na sociální vztahy a vztahy v rodině.
Rozhodně se nemusíte bát nudy, knihu jsem přečetla jedním dechem.

Jonny
15.12.2014

Já sám jsem knihu četl spíš jako beletrii, než návod. A možná proto se mi líbila.
Knihu jsem si půjčoval s tím, že je to "americká motivační", a tak mě obsah nezaskočil.
Když nic jiného, tak mě inspirovala k sepsání mého hubnoucího procesu http://postrehy.honzakacer.cz/z-tloustika-skorohubenourem/

A štve mě, že silueta panáčka v rohu knížky nefunguje jako "animace".

Radka Padka
02.09.2014

Drew Manning všechno ví!!! všechno zná!!!! jeho manželka je prostě úžasná !!!!
je to knížka pro lidi, kteří nikdy neslyšeli slovo zdravý životní styl ( pro ty bych knížku doporučila ), jinak mě knížka docela zklamala

Hendrychova.K
15.01.2014

Zvláštní příběh o trenérovi, který chce pochopit své zákazníky, a proto se rozhodne půl roku přibírat, aby následně mohl hubnout. Kniha je protkána zajímavými myšlenkami a úvahami. Ale jeho jídelníčky mi připadají dosti drastické.