Čarodějky na cestách ekniha

Celé poslání se jevilo velmi jednoduché. Koneckonců co těžkého je na tom, postarat se, aby si obyčejné služebné děvče nevzalo prince, zvláště když ho nechce? Jenže poněkud netýkavá a samolibá kmotřička sudička tak jednou rozhodla a na sňatku trvá. Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková chtějí ubohému děvčeti pomoci, a vydávají se proto na cestu do dalekého města Genovy. Háček je v tom, že kromě svých kouzel, založených především na hlavologii, s sebou mají pouze tajemné vúdú paní Gogolové, jednookého kocoura Silvera a magickou hůlku, která dokáže jediné - vykouzlit dýně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209323/big_carodejky-na-cestach-209323.jpg 4.61317

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 12.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Talpress

Witches Abroad, 1991

Kniha Čarodějky na cestách

Vidlička

Na Zeměplochu by tu měla být zvláštní kolonka se šesti hvězdičkami, abych mohla některým pro mě slabším dílům dát pět, protože ve srovnání s ostatními knihami světa furt vévodí. Proto jsem nucena dát cestovatelkám jen čtyři za hrozně roztahané rozuzlení...
Co jinak napsat? Píšu ráda vtipné komenty, a jsem samozřejmě jeden z nejvtipnějších lidí, co znám, vedle Terryho jsem ale totální žabař (Agař?), proto se nebudu dál ani namáhat.
...dobře, už jen P.S. Protože jsem stejný, nebo ještě horší střevo jak Magráta, obdivuju jí nejvíc, jak se přesto vždycky neochvějně (vlastně trochu ochvějně, ale to je fuk) do všeho vrhá, když ne s odvahou tak aspoň se snahou. Já bych to nedala být čarodějnicí (ano, mí známí, toto není coming out, říkám vám to furt, že bohužel skutečně čarodějnice nejsem... aspoň ne taková, jak se to všeobecně myslí...).
Pusu, MAMI.

ItalkazTerstu

Někdo mi vložil do ruky tuhle knihu, že až budu nemocná a budu se nudit, tohle mě zabaví. Tak se nepovedlo. Nechápu to, nebaví mě to, nelíbí se mi to. :-)

IVANA0123

Čarodějky jsou jedinečné. Jedna velká smršť, banánové dejjikry, umění hlavologie, bláznivá Magráta, okouzlující Silver. Jejich cesta "jak zachránit Popelku" byla prostě skvělá, obzvláště část u trpaslíků. A jaké to je, když na vás spadne dům v podání těch tří... prostě opět jsem se neuvěřitelně bavila. Jsem ráda, že si nemusím vybírat, kterou mám nejraději, protože ty tři se neuvěřitelně doplňují a každá by v příběhu chyběla. Takto je to dokonalé. Jenom závěr v Genově byl na Pratchettovu knihu možná zbytečně vážný. I tak 4,5* a velká spokojenost.
(2/22)

mataj
27.12.2021

Neskutečně boží... Příběh tří čarodějek, které se vydají na dlouhou cestu přes cizí kraje, aby zachránily Popelku. Vtipné jako vždy. Miluji stařenku Oggovou, Magrátu i bábi Zlopočasnou.

moonell
26.11.2021

(+ SPOILER) Nějak jsem se do ní ne a ne dostat, možná překlad v této knize kulhal více než v jiných? Čekala jsem lepší, čekala jsem víc, ale pouze se to vrstvilo a nedostálo to očekáváním (jakkoliv Bábi na konci byla jako vždy epická).

evvva
29.10.2021

To je přece něco tak úžasného ke čtení, to se nedá komentovat, tohle prostě nevymyslíš....proč si v dospělosti neodskočit k pohádkám, prožít to bláznivé dobrodružství, vcítit se do děje tak,že máte na konci otlačenou pr... od koštěte....o tom ty knihy přece jsou!

Chytuš
17.10.2021

Uchokniha.
To máte tak - do čarodějného kotlíku vhoďte:
- alespoň tucet pohádkových příběhů
- několik cizozemských habitů (pardon, zvyků jsem chtěla říct)
- jednu kouzelnou hůlku
- dostatečně mnoho dýní
- tři košťata (použitá, ojetá)
- trochu hlavologie bábi Zlopočasné
- neodolatelnost stařenky Oggové
- dobrotivost Magráty Česnekové
- jednoho kocoura
- zrcadla (minimálně dvě, při vhozu na sebe otočená)
- a v neposlední řadě špetičku magie, vúdú, krokodýlů, trpaslíků, hadích žena jiných potvor
... a vylezou z toho Čarodějky na cestách, jeden z nejužitečnějších cestopisů v dějinách Zeměplochy (zvláště pak pokud se rozhodnete cestovat do bažinami obklopené Genovy).
A pokud si chcete užít z tohohle kouzelného, vtipného a svěžího koktejlu maximum, tak si to celé nechte vyprávět Zuzanou Slavíkovou - její přednes, obzvlášť pak stařenčino protahované ESMÉÉ určitě z hlavy hodně dlouho nedostanu :-)

n.ezn.amy
03.09.2021

Když se čarodějkám dostane do ruky dopis, ve kterém se píše, aby se nepletly do sňatku služebné a prince, tak pochopitelně udělají pravý opak a vyrazí na cestu, protože Bábi Zlopočasou a Stařenku Oggovou nikdo nezastaví, protože ony mají svou pravdu, jsou tvrdohlavé a vždy si prosadí to svoje. Chudák Magráta Česneková vyrazí s nimi a nestačí se divit co se kolem ní děje. Příběhy o čarodějkách jsou pro mě nejvtipnější ze série Zeměplochy.