Mýtus zvaný Stínadla

Rychlé šípy, Vontové a hlavolam – Realita versus fikce. Přesně sedmdesát let od vydání Foglarova prvního stínadelského románu nyní na knižní pulty přichází unikátní publikace, která živým, a přesto faktografickým způsobem odhaluje odpovědi na základní otázky, na něž se marně snažilo najít odpověď několik generací chlapců a děvčat: Kde jsou Stínadla? Existoval opravdu chlapecký klub Rychlé šípy? Kdo byl Jan Tleskač? A je opravdu možné sestrojit létající kolo? Nová kniha bezpochyby zaujme všechny příznivce tvorby Jaroslava Foglara. Unikátní informace, které kniha obsahuje, však budou zajímat i badatele specializované na národopis a dějiny každodennosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59492/jestrab-knihy-o-foglarovi-mytus-zva-hrD-59492.jpg 3.828

Jestřáb (knihy o Foglarovi)

Literatura naučná, O literatuře
Vydáno, Zdeněk Bauer - NZB

Kniha Mýtus zvaný Stínadla

Prey
02.09.2019

Výborná badatelská práce, ale místy vám dojde, že tolik ani znát nepotřebujete. A že Foglar má právo vás v nesmrtelných knihách příjemně vodit za nos.

Pavelpi
20.04.2019

Po skvělých hodnoceních jsem si knihu také koupil a vrhl jsem se do čtení.Čím dál tím víc jsem přicházel na to,že se toho moc nového nedovím.A byla to pravda.

Johnas10
25.06.2018

Hurá, mám už i třetí vydání !!! Proti druhému je minimálně o třetinu obsáhlejší, jak text, tak fotky. Obsah vzrušující !!!

sator
01.12.2017

Suchých "fakt" je plný svět, zůstávám raději neznalým romantickým čtenářem...

varanbooks
16.09.2015

Dílo nadšeného amatéra.

choze
23.06.2015

Hromada zajímavostí o tom, jak vznikla nejen stínadelská trilogie, ale celkově jak Foglar tvořil a kde se inspiroval/mohl inspirovat pro Rychlé šípy, Stínadla, Vonty, ježka v kleci, létající kolo, jednotlivé zápletky, jména postav aj., a také koho svým dílem inspiroval zase on a zhodnocení jeho osobnosti a přínosu.

Jonny
17.06.2014

Po snaze přečíst knížku od začátku do konce, jsem knížku jen prolistoval, nejúsměvnější je závěr knihy psaný na motivy "mláděž je dnes děsivě drzá, brzy už musí být konec světa."

bondula
22.04.2014

Seriózne pojednanie o Foglarových zdrojoch a inšpiráciách. To, čo Jaroslav Foglar celý život tajil, aby udržal okolo svojich knižiek závoj tajomstva, Miloš Dvorský postupne odkrýva. Každému, kto odrástol na stínadelskej triológií a Rýchlych šípoch knižka má čo dať. Ku koncu, rozoberaním prílišných detailov (napr. mená hrdinov) a hľadaním miesta pre Foglarovo dielo v dnešných dňoch knižka trochu stráca na pútavosti a jednoznačnosti, osobne však autorovi za prácu, ktorú si s touto knihou dal vrelo ďakujem.