Odkud se berou dobré nápady

Spisovatel a webový guru Steven Johnson si jednou položil otázku, odkud se berou dobré nápady a jak vznikají inovace. Odpověď rozepsal na přibližně tři sta stránek, které obnášejí téměř celou lidskou historii, od starověké Číny po éru počítačů. V biologických, kulturních a environmentálních aspektech lidské kreativity vypozoroval sedm základních schémat, které se často opakují a které Johnson vysvětluje čtenářům pomocí čtivých, humorných, někdy až detektivních ztvárnění skutečných událostí a historických momentek, jako byla například Darwinova plavba na lodi Beagle, krizová situace během letu Apolla 13, nebo příběh moderních fenoménů jako Google News či YouTube....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112648/odkud-se-berou-dobre-napady-112648.jpg 416

Where Good Ideas Come From. The Natural History of Innovation. (2009)

Literatura naučná
Vydáno:, Dokořán

Kniha Odkud se berou dobré nápady

Jonny
23.07.2014

Mě tahle knížka nadchla se vším všudy. Steven Johnson mě zkrátka fascinoval a kápl mi do noty. Pravda, knížka má poměrně pomalý rozjezd, ale jako celek mě nadchla. Koneckonců blahořečil jsem ji už na blogu: http://postrehy.honzakacer.cz/odkud-se-berou-dobre-napady/

Roman_T
17.07.2014

Připadalo mi, že se autor k některým tématům několikráte vracel. Jinak jsem se v knize dozvěděl zajímavé souvislosti, jak k některým objevům v historii došlo.

martin3683
20.03.2014

Co spojuje korálový útes, město či internet? Všechno to jsou úspěšné "platformy", líhniště nápadů a inovací. Autor velmi čtivě a zajímavě rozebírá, jak takové prostředí funguje a jak co nejvíce pomoci inovacím. Měla by být povinná četba pro všechny ve státní správě :-).

JiříŠkorpík
25.08.2013

Zaujalo mě jakým způsobem autor hledá souvislosti mezi různými objevy. Dosti široce a přitom čtivě se zabývá systémem třídění a sdílení informací, jakožto základ šíření dobrých myšlenek a opora při studiu či řešení problémů.

inovace vynálezy a objevy

Steven Johnson

Steven Johnson
americká, 1968

Kniha Odkud se berou dobré nápady je: