Mužství

Od počátku minulého století ovládlo naši civilizaci ženské hnutí, které výrazně přispělo ke změně v chápání vztahu muže a ženy. Aby ale byla zachována určitá rovnováha, je podle autora třeba založit hnutí mužské, které se bude zabývat tématy otcovství, role muže v rodině, na pracovišti i v životě a položí základy pro nové přijetí mužské role v postmoderním světě.Steve Biddulph nově pohlíží na postavení mužů v dnešní společnosti, ukazuje jim směr, kudy se vydat, aby pochopili sami sebe. Odhaluje nové rozměry vztahu mezi otci a jejich dětmi a upozorňuje na důležitost mužského elementu ve výchově. Kniha je plná praktických rad, příkladů ze života, humorných kazuistik i citátů slavných osobností.Je určena mužům hledajícím cestu, otcům a synům, kteří se snaží mezi sebou vytvořit nový, lepší vztah, mužům prožívajícím krizi středního věku, ale zaujme i ženy, jež chtějí mužům lépe porozumět - ať už svým partnerům, otcům, či synům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49851/muzstvi-0px-49851.jpg 422
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno, Portál

Manhood, 2005

Kniha Mužství

Měnící
02.10.2018

Pro mě to byla nejlepší kniha o Mužství vůbec. Šla rovnou k věci a otevřela mi oči. Je mi líto, že se již nedá koupit.

Elman
15.01.2016

„Většina mužů nežije svůj život,“ píše autor v první kapitole. Hlavními viníky tohoto stavu jsou podle něj osamělost, nutkavá soutěživost a celoživotní citová ostýchavost. Jako řešení nabízí sedm kroků k opravdovému mužství.
Ke knize jsem se dostal po přečtení díla „Železný Jan“ od Roberta Blye. Biddulph v mnohém na Železného Jana navazuje, ale jako terapeut přistupuje k tematice mužství v dnešním světě přímočařeji a srozumitelněji.
Feminizmus osvobodil ženy, ale pro muže dneška nenabízí uspokojivé odpovědi. Dnes už nelze být neomaleným hrubcem, který se k ženám chová surově. Ovšem cesta úplného opaku, kterou mnoho mužů pod vlivem feministických myšlenek učinilo, jim neumožnila objevit pravou podstatu mužství, o získání úcty od žen ani nemluvě. Podřízenost rozhodně není rovnoprávnost.
Autor nabízí zcela jinou cestu a činí tak přístupným a inspirujícím způsobem.
Nelze souhlasit se vším, co nám autor v knize předkládá. Jako spokojeného ateistu mne jisté spirituální pasáže nechávají chladným. Na konci knihy dokonce sklouzává Biddulph k jisté formě utopického naivizmu, ale jako celek nemá prozatím kniha konkurenci, alespoň já o žádné nevím.
Knihu lze doporučit mužům (i ženám) každého věku. Lze v ní nalézt odpovědi na mnohé problémy, s nimiž se muži moderního doby potýkají.

Jonny
07.06.2015

Porvé jsem ji četl, když mi bylo 20 let - to mi měla kniha co říct, dnes už ani moc ne...

kamibe
06.04.2012

Myslím si, že by tuto knihu měly číst i ženy, protože by pak mužům daleko lépe rozuměly. A mohla by pak odpadnout zbytečná nedorozumění, kterých je mezi oběma pohlavími doposud stále velmi mnoho.
Kniha je výrazně členěna do krátkých kapitol s výstižnými nadpisy. I proto se v ní dobře čte - člověk může nalistovat náhodně či cíleně něco, co ho zrovna upoutalo nebo o čem si přečíst chce právě teď.
Zaujala mě kapitola věnovaná mužskému elementu ve školách a Biddulphův návrh sedmi kroků ke školní reformě.
Ale nejvíc se mi líbí, jak široce toto téma autor pojal, kolik nejrůznějších úhlů pohledu nabídl.
Takovéhle knihy jsou veskrze prospěšné.

inikori
26.10.2011

Jediná svého druhu u nás (neměl jsem ještě v ruce Knihu o mužství) a proto dávám pět hvězd i přes dost nezáživný akademický začátek a zavádějící obal. Kniha, kterou není nutné číst od začátku do konce, nicméně kniha, do které může nahlédnout každý muž a najít si svoje téma. Biddulph je rozumný muž, nežene se do extrému, čtenářům přináší nápady, inspiraci, uklidnění.