Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce

O muži, který uběhne 421 km nonstop za 75 hodin a chystá se pokořit hranici 300 mil (482 km). Myslíte si, že Bostonský maraton, měřící 42 kilometry, je vrcholná zkouška vytrvalosti? Dean Karnazes má maratonský běh jako rozcvičku. Vzdálenosti, které tento stoprocentní ultramaratonec zdolává, popírají hranice lidské vytrvalosti. Bez zastavení uběhl 226 mil (364 km) – dvě noci bez oddechu. Dean svůj ohromující běh líčí tak podrobně a živě, že navždycky změní vaši představu, co dokáže lidská mysl a tělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35946/ultramaratonec-zpoved-nocniho-bezce-35946.jpg 4.537
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Triton

Ultramarathon Man, 2004

Kniha Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce

kure91
21.09.2020

Hodně osobní zpověď jednoho ze špičkových ultramaratonců, kde se autor s čtenáři dělí o své osobní i závodní zkušenosti, radosti i prohry a otevřeně ukazuje, že ultra nejsou jen spony na opasek, ale i puchýře, zvracení a podobné tělesné projevy. Hodně se mi líbil styl psaní knihy, bližší popis Western States a The Relay, které tvořily hlavní náplň knihy... Na závěr musím jen dodat, že mě docela překvapilo, že Deanovi dnes pomalu táhne na 60, holt jsem se měl dřív podívat na datum vydání knihy.

Jerry H
27.04.2020

Kniha krásně čtivá, hezky napsaná, hlavně motivující. Akorát moc neremcat, vypnout televizi, zahodit ovladač, nekecat, že není čas, vstát z gauče a vyrazit :-)

Peleus
24.03.2020

Vždy mě zarážela skutečnost, že ti nejlepší amatérští sportovci se rekrutují z lidí, jež mají/měli osobní problémy. Problémy v rodině, ve vztazích, problémy s návykovými látkami, se zákonem. A buďto si sáhli na dno a/i díky sportu se od něj odrazili, nebo se právě v určité chvíli rozhodli pro sport, tudíž se na dno naštěstí nedostali.

Dean Karnazes je dalším z příkladů velmi schopných a kariérně úspěšných lidí s vnitřními problémy, jímž pomohl sport. Podobný příběh jsem četl rovněž u Riche Rolla nebo Charlieho Engla. Zajímavé.

Knihu nejde než doporučit pro vcelku upřímnou zpověď (ukažte mi někoho, kdo se podělí o všechna tajemství!?) a nenudící styl psaní, byť musím přiznat, že některé podrobnosti kolem závodů mě nebavily.

Biance
08.04.2019

Skvělá knížka pro všechny, kdo běhají srdcem :-)

Angelo
28.09.2018

Dle mého názoru nedoceněná kniha. Za sebe říkám výborné a inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence. Doporučuji!

TheSarcasm
21.10.2016

Úžasné čtení o tom čeho je lidské tělo schopno dosáhnout. Ano, Dean Karnazes určitě není standardním jedincem kterého je jen tak možné napodobit. Ultramaratonec ale není jenom o úžasných výkonech, ale především o obrovském odhodlání které je provázejí. Sám hodně sportuji a občas při tréningu nebo závodě mám pocit, že jdu až ke hraně svých možností. Po přečtení této knihy vidím, že tedy mám ještě hodně velké rezervy. Inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence.

Jonny
16.03.2015

Další neuvěřitelný, dech beroucí bežecký příběh.

janka84
16.05.2013

Výborná kniha. Před dvěma lety jsem ji přečetla poprvé a teď jsem se k ní vrátila opět. Doporučuji všem běžcům i neběžcům. Výkon Deana Karnazese nadchne i ty sílou lidského ducha.

Dean Karnazes
americká, 1962