Děti Marie Terezie

Bylo jich celkem šestnáct a pouze jedenáct z nich přežilo dětský věk. Snadné to neměly od samého začátku. Jejich mocná a vlivná matka na ně pohlížela jako na zástavy v záludných mocenskopolitických hrách. Mnohé z nich byly už v nejranějším dětství zaslíbeny životním partnerům nebo předurčeny pro politické úřady k posílení vlivu a moci habsburského domu. Osobní vazby nebo vlastní přání přitom nehrály žádnou roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134295/deti-marie-terezie-Y04-134295.jpg 4.241
Literatura světová, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Maria Theresias Kinder: 16 Schicksale zwischen Glanz und Elend, 2010

Kniha Děti Marie Terezie

barynka15
19.11.2018

Čekala bych podrobnější informace...

zuzka9813
06.09.2018

hodně dobrá kniha

LenkaKa
20.03.2018

Kniha se mi moc líbila, trochu jsem se jen v těch dětech chvílema ztrácela, ale každopádně je to pro laika, kterého zajímá historie hodně zajímavé.

MinaHawke
12.03.2017

Zajímavá kniha o Marii Terezii a jejích dětech.

Jonny
19.05.2015

Věcný přehled, který mi vnesl světlo do mého plytkého povědomí.

Francesca
12.09.2014

Poměrně čtivé medailonky Marie Terezie a jejích šestnácti dětí. Místy jsem měla pocit, že text sklouzává k jakémusi "historickému bulváru", nicméně autorka citovala písemné prameny včetně korespondence, deníků a zpráv vychovatelů, vychovatelek i poradců; pevně proto doufám, že smyšlenky se v knize neobjevily a všechno, co se mi zdálo "přes míru", byl jen důsledek jisté beletričnosti a autorčina vypravěčského stylu.

Majulinek
10.04.2013

Velmi zajímavá kniha o Marii Terezii a jejich dětech. Ale vůbec by nevadilo, kdyby tato kniha byla více rozepsána.