Děti Marie Terezie

Bylo jich celkem šestnáct a pouze jedenáct z nich přežilo dětský věk. Snadné to neměly od samého začátku. Jejich mocná a vlivná matka na ně pohlížela jako na zástavy v záludných mocenskopolitických hrách. Mnohé z nich byly už v nejranějším dětství zaslíbeny životním partnerům nebo předurčeny pro politické úřady k posílení vlivu a moci habsburského domu. Osobní vazby nebo vlastní přání přitom nehrály žádnou roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134295/big_deti-marie-terezie-Y04-134295.jpg 4.348
Literatura světová, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)

Maria Theresias Kinder: 16 Schicksale zwischen Glanz und Elend, 2010

Kniha Děti Marie Terezie

Cokomilka86

Jako milovník rodu Habsburků mohu knihu jen doporučit, každému, kdo chce mít přehled o dětech Marie Terezie. Jsou to přehledné stručně, medailonky. Kdo, by chtěl vědět více. Doporučuji také Synové Marie Terezie a Dcery Marie Terezie.

martin č.
04.09.2020

Knížka to není špatná, ale pro svou maximální stručnost se zejména některé dcery postupně slévají a laik se v nich trochu ztrácí.

barynka15
19.11.2018

Čekala bych podrobnější informace...

zuzka9813
06.09.2018

hodně dobrá kniha

LenkaKa
20.03.2018

Kniha se mi moc líbila, trochu jsem se jen v těch dětech chvílema ztrácela, ale každopádně je to pro laika, kterého zajímá historie hodně zajímavé.

MinaHawke
12.03.2017

Zajímavá kniha o Marii Terezii a jejích dětech.

Jonny
19.05.2015

Věcný přehled, který mi vnesl světlo do mého plytkého povědomí.

Francesca
12.09.2014

Poměrně čtivé medailonky Marie Terezie a jejích šestnácti dětí. Místy jsem měla pocit, že text sklouzává k jakémusi "historickému bulváru", nicméně autorka citovala písemné prameny včetně korespondence, deníků a zpráv vychovatelů, vychovatelek i poradců; pevně proto doufám, že smyšlenky se v knize neobjevily a všechno, co se mi zdálo "přes míru", byl jen důsledek jisté beletričnosti a autorčina vypravěčského stylu.

Vladař
Vladař