jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Příběh o nevěře vyprávěný očima manželky a milenky. Hynek byl sebetředný idiot.

12.03.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Přečteno v rámci ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga,kdy by výběr jasný. Pozvolný začátek, konec strhující i když očekávatelný.

06.03.2023 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Kniha mě nalákala anotací o tajemném domě. Hlavní hrdinka mu byla nesympatická a přišlo mi, že ona ani autorka neví co se se sebou.

25.02.2023 2 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Příjemná oddechovka o rodinných vztazích knihách a lásce.

15.02.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Syrový příběh o životě v lágru.O nalezení sebe sama, přírodě a mateřské lásce.

11.02.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Trochu slabší díl s otevřeným koncem.

06.02.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza opět potěšil a nezklamal. Kniha se četla lehce, jen konec mi přišel uspěchaný. Osobní život Eriky mě štve, je citově chladná kariéristka.

12.01.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

První letošní dočtená knížka. Nejsem typická cílovka, ale potřebovala jsem něco na odlehčení. Lucy mi byla sympatická. Na začátku byla hromádkou neštěstí a postupné ziskávala sebevědomí.Dozvěděla jsem se něco málo o životě na Islandu a místních zvycich.Knihu lze na chvíli odložit a zase se k ní vrátit, děj plyne lehce.

07.01.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Nová knížka od mojí oblíbené autorky.čekala jsem, že mě bude bavit, ale proti předchozím knihám nešla až tolik na dřeň. Ani jedna postava mi nebyla úplně sympatická a myslím že každý si v příběhu najde to svoje, ať už jsou to komplikované vztahy v rodině,stáří, puberťáci,demence, vybwr školy.

27.12.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Dvě neznámé osamělé duše spojí několik životních tragických událostí.

25.12.2022 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Příběh několika mužů a žen inspirovaných tvrdým životem sběračů smoly. Asi do 3/4 je kniha zajímavá, místy drsná, konec je jak z červené knihovny

14.12.2022 4 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Kniha má spád ale také předvídatelný konec.

05.12.2022 5 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Zajímavý příběh jež neutkví v hlavě.

25.11.2022

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knížka je sice útlá, ale o to víc hutná svým obsahem.

12.11.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Silný příběh jedné rodinné tragédie vyprávěný postupně všemi členy rodiny. Tepvi jsem fandili aby se z toho všeho vyhrabal ,matku jsem nesnášel a otec byl zbabělec.

06.11.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Osudy rodin Horního Jelení v období lmezi svetovymi válkami. Nutno číst pozorně. Většina postav mi byla nesyppatických. Přála jsem Jaruně lepší život. Historka s narozením byla děsivá.

01.11.2022 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Příběh náhodného setkání dvou žen. Shodou náhodou jsem ho četla v době kdy se odehrává děj knížky

19.10.2022 5 z 5

Zajímavá kniha o nelehkém životě jedné rozdělené česko německé rodiny. Knížku doprovovází několik fotografií ale nejsou u nich jakékoliv popisky. Uvítala bych předmluvu autorky proč a jak knížka vznikala.

16.10.2022 4 z 5

Paměti porodní báby a další příběhy nejen z Kopanic Paměti porodní báby a další příběhy nejen z Kopanic Petr Vašina

Skvělá knížka prečtená dva večery. Nejsou to úplně paměti porodní báby, jen plná vzpomínek autora na dětství a mládí a také na jeho širokou rodinu. na závěr něco málo z historie regionu.

10.10.2022 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Poslední díl už mi přišel hodně natahovaný. Celkově hodnotím sérii kladně, jen mi vadilo, že se v každém dílu neustale vracelo k ději z minulých dílů

07.10.2022 4 z 5