jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Skvěle napsaný příběh, který se postupně rozvíjí, postavy získávají svůj charakter a odhalují se tajemství naznačená v průběhu knihy. Bohatý jazyk, dobrý překlad, napětí po celou dobu čtení. Zatím nejlepší co jsem tento rok četl.

12.03.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Prima čtení, napínavé, příběh má spád. Závěr lehce slabší, trochu mi přišlo nesmyslné jak jdou vyšetřovatelé na ruku obviněnému, ale jako celek skvělé. Můžu doporučit.

29.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Pěkné, napínavé, čtivé. Doporučuji.

07.12.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Je to už několikátý Carter, které ho jsem četl, ale zároveň první ze série. Řekl bych lehce jiný styl než ty následující, ale zápletka stejná. Trochu mi přijde že Hunter honí stále stejného vraha - vrah s ním téměř vždy komunikuje (telefonuje), vždy je bezchybný a vždy jde i po Hunterovi. Už se to trochu opakuje. Ale je to napínavé a čtivé.

08.04.2023 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Výtečné, zatím asi nejlepší ze série David Raker.

23.12.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavé téma i když celkově nepříliš realistické. Ale četlo se dobře, celá trilogie byla konzistentní, místy bylo obtížné sledovat návaznosti a myšlenky autora. Sympatiční hlavní hrdinové.

12.11.2022 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Docela fajn čtení, ale na to že to má nálepku bestselleru a knihy roku jsem čekal trochu více.

12.11.2022 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velmi dobré, určitě lepší než byl Zhroucený čas od téhož autora. Zprvu se zdálo, že tam bude moc dějových linií a bude těžké to usledovat, ale nakonec to vykrystalizovalo v jednu a stálo to za to. Zajímavé zamyšlení nad tím jak člověk žije svůj život a jestli by jiný nebyl lepší. Malinké překvapení ze samotného konce, ten mi nepřišel úplně skvělý, ale kniha jako celek výborná.

20.06.2022 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Velmi dobrý špionážní román. Autor někdy trochu přehnání popisy Rusů jako otrhaných, napůl bezzubých otrapů, asi je nemá rád. Ale nevadí, není to výrazně rušivé. Děj má spád, místy trochu předvídatelný.

13.05.2021 4 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Od Forsytha bych čekal kapku více, příběh je celkem stručný, myslím, že si autor mohl víc vyhrát s postavami i příběhem jako takovým. Trochu tam chybí hlavní zápletka, hlavní protivník. Celkem si Forsyth užil vzpomínky na staré špionské časy, které se prolínají s moderními technologiemi. Ovšem jen dost obtížně se věří tomu, že íránská fabrika na uran je připojená do internetu, podobné severokorejská zařízení. Ale jako celkem dobré, můžu doporučit.

17.11.2020 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Velké zklamání. Podle hodnocení jsem čekal, že to bude nadčasová pecka, ale dost plytký postapo příběh se značně nereálným vývojem. Jako námět dobrý, ale dalo se z toho vyždímat mnohem více. Naštěstí celkem krátká kniha, nerad nechávám knížky nedočtené i když se mi nelíbí.

16.08.2020 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dobře napsaný příběh, i když konec se přímo nabízel. Trochu zbytečná mi přišla druhá dějová linka kolem Wenerstroma, ale jako celek velmi dobré.

16.02.2020 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Napínavé, realistické, malinké mínus za trochu amerického patosu, ale to jde přežít.

22.12.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Napínavé, zajímavé, dobré zakončení.

27.09.2019 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Čtivé, má to napětí a spád, i když odhalení viníků přišlo trochu moc brzy, konec malinko ztrácel. Každopádně na dovolenou ideální čtení. Zkusím další knihy od stejného autora.

23.07.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Slabý průměr. Více než příběh, jde o popis části života mladé ženy. Žádná zápletka, žádný závěr. Místy vtipné, ale jako celek žádný zázrak.

03.06.2019 2 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Výborné čtení, lepší než série s Davidem Rakerem. Dobrý námět, dobře zpracovaný a i s celkem povedeným koncem. Doporučuji.

30.12.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Napínavé, dobře napsaná, ale konec je dost přehnaný až nerealistický. V tomto je to podoné jako trilogie Čtvrtá opice - Pátá oběť - Šesté dítě. Také napínavé, čtivé a nezvládnutý konec.

12.11.2022 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Čekal jsem větší pecku, ale i tak celkem dobré. Zajímavé téma, na můj vkus trochu překombinované a místy je obtížné orientovat se v ději. Závěr víceméně očekávaný, ale neslaný nemastný.

08.07.2021 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Celkem slušné, už moje druhá kniha od autora. Na pět hvězd to není, ale můžu doporučit.

01.05.2021 4 z 5