jiri2737 jiri2737 komentáře u knih

Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Jaroslav Kmenta

Nářek pražské kavárny nad opakovanou prohrou. Nikdo z autorů nepřizná, že hlavním důvodem vítězství byl, že Miloš Zeman vyjádřil pocity a politické názory běžných lidí hlavně na EU, uprchlíky, národní suverenitu, neomarxistickou a globalistickou politiku a ne/přijetí eura.

06.03.2021 odpad!

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Nezaujatá (a o to děsivější) analýza stavu současné a budoucí Evropy.

21.11.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejzajímavější kniha posledních let. Velmi čtivé a opravdu psané formou kroniky. Vondruška je vizionář. Jeho predikce budoucího vývoje se zdají být naprosto logické. Sluníčkářům a vítačům se to samozřejmě nemůže líbit tak proto to nízké ohodnocení. Stojí za přečtení. Doporučuji. Nebudete litovat.
P.S. Už jsme si zvykli, že za realistický pohled na současnost (a budoucnost) jsme označováni za fašisty. Pokud se touto nálepkou plýtvá je znehodnocován její význam.

09.12.2019 5 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Na Petru Hamplovi je zajímavý rozpor mezi skvělou analýzou a bezradností v oblasti nápravy. Ozbrojování je nesmysl. Pokud řízenou islamizaci Západu neporazíme ideologicky a politicky bude následovat rozvrat Západu v celoevropské občanské válce. Vlastní Západ je již ztracený a noří se do dalších absurdních šíleností jako je Zelený úděl a LGBTQ+ agenda. Jedinou cestou je vystoupení z EU a integrace ČR v rámci projektu Trojmoří na bázi rozrůstání V4. Tím se zabrání povinné integraci destruktivního evropského práva a přebujelých anarchistických "lidských práv" které vedou k destrukci společnosti. Jak jsou globalistické síly mocné ukázaly letošní volby kdy nová probruselská vláda nasměruje Českou republiku zpět do lůna EU.

06.11.2021 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Takhle dopadnete když máte zlého zakomplexovaného otce, který vás týrá a ponižuje. Při čtení této knihy na vás dýchne středověk.

19.05.2018 odpad!

Svoboda Svoboda Jonathan Franzen

Víte to vůbec není o svobodě. Je to román o obyčejných lidských frustracích, vítězstvích a životních prohrách. Nezáleží na tom, že se to odehrává v USA. Miliony podobných příběhů se odehrávají na celém světě. Nejvýznamnější současný román začátku 21. století. Obálka je intelektuální vtip na druhou vizte Grant Wood, Americká gotika, 1930.

16.10.2017 5 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Původně jsem si myslel, že se jedná o klasickou knihu varující před islamizací Evropy. Velký omyl. Jedná se o sevřenou velmi čtivou knihu, sociologickou esej, která vysvětluje motivaci světových elit (rozbití národních států, zpochybňování tradiční rodiny, dovoz muslimů do Evropy, vytváření a podpora neziskového sektoru apod.). Osobně jsem optimista a nemyslím si, že Evropa skončí v chaosu jak popisuje autor. Věřím, že změna přijde pokojnou cestou. Volbami anitiimigračních a realistických stran, které skončí se sebevražednou neomarxistickou politikou Evropské unie. Proč si to myslím? Stačí se podívat na Salviniho Itálii, zhroucení Macrona, odchod Merkelové, volby v Rakousku, Polsku, Maďarsku, Česku, Švédsku, Nizozemí volební preference ve Východním Německu, Bavorsku, eurozóna před krachem apod. dávají naději, že se současný Brusel samovolně zhroutí a do Evropy se vrátí rozum.

26.06.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejkrásnějších a nejhodnotnější knih všech dob. Hluboce mne zasáhla.

01.01.2018 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Podobně jako ve své Kronice zániku Evropy Vlastimil Vondruška nedělá nic jiného než, že prodlužuje trendy současné společnosti do blízké budoucnosti. Orwell 21. století. Každý si může vybrat jaké trendy bude podporovat.

03.01.2022 4 z 5

Zákulisí české politiky v době vlády Nečasovy a Topolánkovy ODS. Naprosto šílené!

05.06.2020 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Můj letošní objev. Připomíná mi Hetešu, ale je vtipný hravý a má lehkou a vypsanou ruku. Velmi zábavné, vůbec jsem se nenudil.

14.05.2023 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Neuvěřitelně hluboký psychologický ponor a plastické detailní popisy nálad a situací.

04.06.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělé.

04.06.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nenechte se odradit slabším začátkem. Brzy se děj rozvine.

13.01.2023 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Erik Tabery je velmi inteligentní a formulačně obratný novinář. Kniha je pro mě objevná. Pro autora muselo psaní knihy fungovat jako forma psychoterapie. Ukazuje naprostý defétismus havlistické kavárny živořící na okraji politické scény. Oni tuší, že poté co občané-voliči poznali, že jim havlisté mimo mělkých moralistních frází, vzývání levicové liberální politiky a osobních ambicí nemají co nabídnout, budou v politice už jen paběrkovat. Mezi moralizováním a morálkou není rovnítko. Oni si nejsou schopni přiznat, že je občané nezajímají, nerozumí jim a jsou jim lhostejné jejich potřeby. Žijí ve svém vlastním světě abstraktních pojmů se kterými "z vyššího principu mravního" žonglují po libosti. Občanům se mstí urážkami, které je ještě více zatlačují do izolace. Děkuji Eriku.

12.05.2018 odpad!

Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Marti Olsen Laney

Povinná četba pro introverty. Naučí se jak se sebou ohleduplně zacházet a odolávat ve světě kterému vládnou extroverti.

03.10.2014 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Nenávidím výraz divoké devadesátky nebo vůbec devadesátky. My co jsme toto období zažili ho charakterizujeme jako pochod ve stínu, ale na které jsme pyšní kdy jsme tuhle republiku vydřeli z absolutního dna kdy se rozpadla socialistická ekonomika a státní instituce řízené ÚV KSČ do relativního blahobytu dneška. Jestliže v roce 1989 byl poměr životní úrovně Západní Německo : ČSSR 10 : 1 dnes je to 1,5 : 1.

30.07.2022

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch povýšil fantasy na umění. Imaginární středověký svět vytvořený do posledního detailu a hnutí mysli.

27.11.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Jsem příjemně překvapen autorčiným čtivým stylem psaní. Nový český literární talent.

17.10.2021 4 z 5

Tábor svatých Tábor svatých Jean Raspail

Neuvěřitelný vizionářský román z roku 1973! s mrazivou důsledností předpovídá migrační krizi z roku 2015 se zbabělostí politiků, destruktivním působením liberálních médií, neziskovek, církví a kapitálu a důsledným desetiletí trvajícím vymývání mozků euroatlantickým občanům, které zákonitě povede ke konci západní civilizace a nástupu jihovýchodní Asie jako nového politického, hodnotového a hospodářského světového centra. Dílo je tak významné, že odmítám pitvat kvalitu jeho překladu.

07.08.2021 5 z 5