Jiitush Jiitush komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Proč nejsou v povinné četbě TAKOVÉ knížky?

27.01.2012 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Nejlepší kniha od Monyové, už jen proto, že se něčím liší od těch ostatních! ;)

14.01.2012 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tato kniha ve mě vyvolává vzpomínky na dětství :) Oceňuji nejen nápad, ale i poutavé příběhy doplněné fotografiemi.

14.01.2012 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Pro mě první kniha ze série i od autora a rozhodně nebude poslední.

12.12.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tak tohle byla hrozná nuda. Otřesná hlavní hrdinka, nezajímavé postavy, naivní dialogy, neuvěřitelný děj. Někde na stránce 200 už jsem to nudné žvanění a absenci děje nevydržela a přetočila na konec, abych se teda dozvěděla, co se stalo. Vraha jsem teda netipnula, takže za to dávám bod, nicméně konec byl zase zbytečně předramatizovaný. Tohle je jedna z knih, kterou rychle zapomenu a za pár dní už anu nebudu vědět, že jsem ji četla.

11.07.2023 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tento díl romantických útěků mě docela zklamal. Děj se odehrává ve Skotsku, ale přitom vlastně ani ne, hrdinové jsou skoro pořád jen zavření na Hradě a to je trochu nuda. Taky hlavní milostná linka je celkem k smíchu, chovají se jako dva puberťáci.

26.02.2023 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Tohle je asi moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem ji už potřetí v průběhu šesti let a pokaždé se mi ten příběh zdál jiný. Je to tím, že já sama čtu román vždy v jiné životní fázi a do postav (především do Emmy) si promítám svůj vlastní život a porovnávám se s nimi. A tak nějak mě uspokojuje vědomí, že pochybovat sám o sobě a nevědět, co se životem, je vlastně úplně normální.

30.07.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Konec jsem předčítala příteli a nevím, komu z nás přišel víc bizarní a přiřazený za vlasy.

01.03.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

O Patriku Hartlovi se dost mluví, proto jsem si chtěla knihu přečíst. Odpočinkové, humorné romány mám ráda. Tento mě však nějak extra nenadchnul, ani příběhem ani humorem, za celou dobu jsem se zasmála asi jen třikrát. A když nad tím tak zpětně přemýšlím, tak vlastně nevím, co mi měl ten příběh dát.

15.02.2021 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Po Šikmém kostelu další kniha s hornickou tématikou a zase mě úplně pohltila... Musím přiznat, že více mě oslovily první příběhy, líbil se mi o popis tehdejší společnosti, života, měst... Místy velice smutné čtení, ale takový byl život hornických žen...

02.07.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Za začátku jsem se k příběhu stavěla dost skepticky, část s Editou mě úplně neoslovila, postava Edity mi nepřišla dvakrát sympatická. Byly tam však velmi silné scény (př. dramatický porod dívky vyhnané ze Sudet), a proto mě zajímalo, jak se to vyvine.

Irmina část se mi líbila mnohem víc, Irma byla předobrazem silné ženy, která to neměla v životě lehké. Velmi oceňuji autorčin styl vyprávění, že jen tak mimochodem prozradí nějaké důležité události nebo postavy (viz Petr a Kristýna) a na následujících stránkách se v příběhu zase vrací a popisuje, jak se události staly - to je super, protože tak čtenáře nahlodá a bude ho příběh ještě víc zajímat.

Vytknout můžu leda místy neuvěřitelnost děje.

26.04.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Upřímně jsem se musela ze začátku do čtení nutit, několikrát jsem i přemýšlela, že knihu odložím... Ale podle zdejších komentářů se měla kniha rozjet až v polovině, tak jsem vydržela a knihu neodložila a jako ... asi dobrý. Ale čekala jsem teda větší pecku, v porovnání s jinými detektivkami.
Celá kniha stojí na Lisbeth Salanderové, ona je ta neobvyklá a zajímavá, Mikael mi nijak zajímavý a extra sympatický teda nepřišel.
Rozhodně bych proškrtala dlouhé popisné pasáže, co ta či ona osoba celý den dělala nebo co zrovna měli k obědu či k večeři.
Vím, že existují ještě dva další díly, ale po přečtení toho prvního nejsem úplně "nažhavená" na ty další dva ...

06.07.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knize bych vytkla:
- Poměrně nesympatickou hlavní hrdinku "detektiv šéfinspektor" (což mě při čtení prostě rušilo, proč to nemohli přeložit aspoň jako šéfinspektorka?!) Fosterovou, která případy řeší hlavně pomocí intuice.
- Vyšetřovací tým celkem plný neschopných lidí ... důkazy téměř nulové, ale i tak na konci zatknou několik lidí a čekají, že se jim přiznají.
- Vysvětlení vražd i motivů vraha mi přišlo takové nevěrohododné a vůbec mi do toho teda nezapadá vražda Ivy Norissové ...
- Zbytečně akční závěr, klidně bych se bez té akce obešla.
- Ano, jde vidět, že autor je homosexuál a to se samozřejmě muselo promítnout do jeho knihy. Kolik tam těch homosexuálních a spokojených páru vlastně bylo, dva, tři?
- Plno zbytečných popisných pasáží, které, když přeskočíte, tak vůbec o nic nepřijdete.
- Střední Evropa není východní Evropa není jedno a to samé, už by se to ti Západoevropani mohli konečně naučit!
- !SPOILER! Paní Fosterové je teda dobrá superhrdinka, když dvakrát přežila vrahův pokus o vraždu ...

Takže celkový verdikt: Kniha, která vás na začátku naladí, ale později, i díky spoustě nelogičností a amatérismu ze strany policie, lehce otráví a odradí ...

17.06.2019 3 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Skvělá detektivka z prostředí, které osobně znám, z milované Olomouce a jejího okolí. Tak mě to strhlo, že jsem ji přečetla za dva dny.

SPOILER: Akorát osud policistky Horové jsem zase až tak neprožívala, protože si za to mohla tak trochu sama.

07.10.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

"Jak to, že jeden tučňák vnesl takovou radost a mír do života každého, koho poznal?"

Prostě proto, že tučňáci jsou boží!!!!

Úžasný příběh, moc se mi líbil. Sice mě nudily pasáže o Argentině a cestování (vlastně jsem je občas trochu popřeskakovala) a podle mého názoru se do příběhu ani moc nehodily, ale jinak je to kniha, kterou můžu doporučit.

05.01.2018 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Dvě hvězdičky za to, jak se příběhy hezky proplétaly, a za poselství (nebuď sobecká, nemysli jen na sebe, nechoď s klukem, který si tě neváží).
Co mě na knize ale nejvíc štvalo bylo to neustálé zmiňování Starbucksu (ke konci jsem přemýšlela nad tím, kolik jim za tu reklamu asi tak řetězec zaplatil). Ve třetím příběhu to bylo nejviditelnější, tam se skoro celý příběh odehrával jen ve Starbucks, čtenář se dozvěděl o kompletní nabídce káv i dezertů.
Knížka pro mě bohužel nebyla o Vánocích, ale o reklamě na Starbucks. Tudíž už se k ní nikdy nevrátím.

14.01.2017 2 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Když už má člověk pár knížek o válce přečtených, tak mu tahle už nepřijde ničím výjimečná. Prostě další tuctový a předvídatelný příběh, další tuctový a šablonovitý hrdina, další tuctový a tragický závěr. Kniha neurazí, ale mě osobně teda moc nenadchla.

18.09.2016 3 z 5

Sestřička Carrie Sestřička Carrie Theodore Dreiser

Tak tohle se mi fakt líbilo. Už jsem skoro zapomněla, jaké to je číst román z přelomu století. Mapuje dlouhou cestu hlavní hrdinky a nezapomíná na popisy tehdejších amerických velkoměst a života v něm.
Líbila se mi hlavně společenské kritika a tak nějak to poselství, které z knihy sálá, a tudíž to, že i když člověk dosáhne toho, po čem tak dlouho prahnul a je oblopen blahobytem, nemusí být nutně vnitřně šťastný a spokojený.

19.08.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green je ten typ autora, co se mu povedlo napsat jednu fakt dobrou knihu, a ať teď napíše sebevětší blaf, stejně to budou lidi číst a vzdychat nad tím.
Papírová města pro mě nemají hlavu ani patu, hlavní hrdina je nezajímavý ňouma, co je zamilovaný do sebestředné a sobecké sousedky, která mě každým svým činem a slovem vytáčela. Má přátele, kteří kvůli ní podnikají jednadvaceti hodinovou cestu a málem během ní umřou, a ona si jejich snahy ani neváží a ještě je seřve.
Z knihy jsem si ani nic neodnesla, jen jsem byla ráda, že už jsem ji dočetla. Po Johnu Greenovi už asi nešáhnu.

03.08.2015 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Autorka si vybrala zajímavé, netradiční téma a dodala mu příběh, který každého čtenáře dojme. Co mi však na knize vadilo, bylo to, jak byla napsána. Přišla mi strašně zkratkovitá a "stylisticky nevyspělá". Myslím, že téma mělo hodně velký potenciál a autorka ho nevyužila celý.

31.07.2015 3 z 5