Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Pěkná a zajímavá kniha. Samozřejmě i smutná - vzhledem k tomu, o čem pojednává. Kniha ze života manželek horníků. Dříve opravdu platilo: Já jsem horník, kdo je víc? Zažila jsem tu dobu. Dnes je to jiné, dnes se horníci a jejich rodiny nemají zdaleka tak dobře jako kdysi a už vůbec ne ve srovnání s jinými povoláními. I o tom kniha pojednává.

22.05.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Temný thriller, čtivý, ale dost překombinovaný.

22.05.2021 4 z 5

Borovice Borovice Jan Vrba

To je tak krásná kniha.. Celá o borovici - od jejího vzniku, růstu až po její konec... Vše je krásně a sugestivně líčeno, prožívala jsem to s ní, na konci jsem byla smutná. Nádherné dílo.

15.05.2021 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Spíše dokumentárně napsaná kniha, která koresponduje s Coco Chanel jako takovou - s její osobností i tvorbou. Kniha se mi hodně líbila.

15.05.2021 5 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Velmi zajímavá kniha. A v současnosti ještě více. Hodně se člověk z knihy dozví - i o různých opařeních, o chování lidí..

10.05.2021 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Opět hezká klasická detektivka od Agathy Christie, tentokrát se zde ale objevuje i magie.. A třeba je to i jinak.. Konec je překvapivý.

09.05.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poprvé jsem se s básní setkala na základní škole a tehdy mě bavily určité části. Dnes jsem si báseň přečetla znovu, je 1. máj.. Klasika.

01.05.2021 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Moje druhá kniha od autorky. Předtím jsem četla Ke dnu, ta se mi docela líbila a určitě o hodně více než tato Před povodní. Nějak se mi v této knize nelíbilo to fantastično, kniha taková temná, stahující dolů, vůbec mi nebylo příjemně tedy při jejím čtení (o to tedy asi ale autorce nejde). Bahno, voda, nepříjemno, zvláštní postavy, zvláštní celé. Prostě se mi to tedy nějak nelíbilo.

30.04.2021 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Moje první kniha od autorky, předchozí Do tmy jsem zatím nečetla. Kniha Je dost depresivní, ponurá atmosféra.. Ale je i celkem zajímavá.

29.04.2021 4 z 5

O  letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Moc pěkná knížka pro děti s krásnými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.

25.04.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Od autora jsem přečetla všechny knihy. Tuto jeho čtvrtou knihu jsem dočetla dnes. A moc se mi líbila. Nevím, zda ne vyloženě nejvíce z autorových knih, ale je prostě skvělá. Opět moc hezky napsaná, nechybí humor, krásné ilustrace a moc se mi líbilo, že zde byla popisována i místa, která jsem dříve také navštívila (jen některá, ale i tak). Příjemná kniha, která mě potěšila, navíc v této jsou i zajímavé a popisné údaje, takže za mě super.

24.04.2021 5 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Kniha se mi hodně líbila. Hlavní hrdina jde i přes nepřízeň osudu za svým snem, překonává překážky, nevzdává se. I když je to příběh a ne populárně naučná kniha, pro mě je taková motivační, možná i lepší než nějaká populárně naučná. A zda se hlavnímu hrdinovi podaří, o co se snaží? Přečtěte si...

18.04.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Opět moc pěkná a milá knížka ze života anglického veterináře. Zde popisuje i život s manželkou Helenou. Prostě je to takové humorné i vážné, v každém případě pěkné čtení.

10.04.2021 5 z 5

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Moc pěkně napsáno. Ta přirovnání, metafory - to nemělo chybu. Také atmosféra, kde se vše odehrává, výborně popsaná.

02.04.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc pěkná kniha. Takové pohlazení na duši. Přemýšlivá, vtipná, příjemná a slušná. Jako autor, myslím. Třeba Zeleninová zahrádka byla skvělá, jak už je tu v komentářích psáno, ale - prostě všechny. Kniha se mi moc líbila, doporučuji.

26.03.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Moje první kniha od autorky. A líbila se mi. Kavárna, osudy více lidí těsně po skončení války - z 2. strany, láska, vztahy. Čtivě psaná, bavilo mě to.

24.03.2021 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Kniha tak jiná než Děti z Bullerbynu nebo třeba Pipi.. Kniha krásná, ale tak smutná... Krásný vztah dvou bratrů... O tom, kdo je hrdina.. Kniha má velký filozofický přesah..

11.03.2021 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Hezký, milý příběh. Knížku jsem si přečetla, protože je od mojí oblíbené autorky a už jsem od ní jinak četla vše, co do dnešního dne vyšlo. Jen tato pro děti chyběla. Nejsem tedy cílová skupina, dceru už mám dospělou, vnoučata ještě nemám... Pěkná knížka pro menší děti.

08.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížka se četla dobře, ale Hana je prostě výborná a hned v závěsu za ní se mi líbila Slepá mapa od autorky. Řekla bych, že zde je autorka sama sobě velkou konkurentkou. Zde mi bylo z hlavního hrdiny (a často nejen z něho) docela smutno. Takové trpké.

26.02.2021 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Četla jsem jako mladá, jakmile u nás vyšlo 1. vydání, kniha se mi líbila.

26.02.2021 5 z 5