Jessica007 Online Jessica007 komentáře u knih

Kolik příležitostí má růže Kolik příležitostí má růže Jan Skácel

Krásná sbírka básní mého oblíbeného autora. Půvabná.

Kde máme doma sůl

Dávno jsem doma nebyl.
Maminka,
s očima provinilýma,
ve dveřích mne vítá.
Tatínek knížku zavřel,
tenkou jak čas,
co do večera zbýval.

Posadili mě za starý známý stůl,
malinového vína nalili.

a ještě k tomu z malin?

Hlupáku,
na prst jsi od země,
takhle jsi doma malý,

voněla růže rovnou do ucha.

A rázem jsem si vzpomněl,
kde máme doma sůl.

08.12.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

M. Klevisová je moje oblíbená autorka. Toto je 8. kniha, kterou jsem od ní přečetla. Dočítám nyní od ní i ty starší, které jsem nečetla. Nevím proč jsem tuto knihu odkládala, mám koupené 1. vydání, takže jsem ji měla doma už dlouho. A je to tedy skvělá kniha, moc se mi líbila. Vlastně se mi nejvíce líbí knihy nejnovější (letošní Prokletý kraj, loňská kniha Drak spí a také ty z počátku tvorby - Kroky vraha a tato). Moc mě kniha bavila, čtení jsem si užila. Je to detektivka a zároveň kniha o různých lidech, důvodech proč něco dělají, o čem přemýšlejí, co je pro ně důležité, líbil se mi i popis života v obci, vztahy mezi lidmi. Pěkné, přečtěte si.

07.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha od mojí oblíbené autorky. Nevím, zda bych ji jinak dočetla. Je strašně depresivní, smutná, nebylo mi z ní vůbec dobře.

04.12.2021 3 z 5

Odlévání do ztraceného vosku Odlévání do ztraceného vosku Jan Skácel

A já jsem přečtla knížku od Skácela,
jinak jsem byla pilná jako včela.
Však nikdo neví, jak to je.
Že práce stojí, čas utíká...
Nemohu stihnout oboje.

Nádherná knížka, krásné verše.. Citovat bych tu mohla všechny. A tak jsem svoje city, pocity a skutečnost napsala zde ve vlastní básničce.
Skácelova poezie je mi blízká, navíc jsem zjistila, že se narodil ve stejný den jako já (jen tedy v jiném roce).

28.11.2021 5 z 5

Uspávanky Uspávanky Jan Skácel

Krásné a milé verše - uspávanky - pro děti. A nejen pro ně...

27.11.2021 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Více se mi líbil film než kniha. Myslím, že hlavní protagonisté filmu tedy literární předlohu dost pozvedli. Film mě tedy přivedl ke knize, je to taková oddechová četba.

25.11.2021 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Opět výborná detektivka, skvělá slečna Marplová. Líbí se mi i to, kam je děj situován. Vraha jsem samozřejmě neodhalila. Naprosto chápu, že Agatha Christie byla oblíbená spisovatelka mojí babičky. Ta mě k ní přivedla - a už je to hodně dávno.

22.11.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásná kniha. Paní doktorky si velmi vážím. Doporučuji.

09.11.2021 5 z 5

Toušek Toušek Marie Tippmannová

Knížku Toušek koupila moje babička pro moji maminku. Líbila se jí. Pak jsem ji dostala já - a líbila se mi moc. První větu si dodnes pamatuji: "Jmenoval se Matouš, ale říkali mu Toušek." Hned v úvodu objasněn název. Četla jsem tuto knížku víckrát, hodně se mi líbila. Dokonce mě ovlivnila natolik, že jsem si připravila pro syna jméno Matouš. Mám tedy dceru. Ale tu knížku mám doma v knihovně dodnes.

09.11.2021 5 z 5

Malý atlas mého srdce Malý atlas mého srdce František Nepil

Moc milá, příjemná knížka. Zajímavé myšlenky, postřehy, laskavý humor.

30.10.2021 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha mě bavila, dozvěděla jsem se něco o Haně Podolské, o jejím synovi Viktorovi, více o 50. letech. Jsou zde i osudy dalších, smyšlených postav, zasazené do kontextu doby. Líbí se mi i obálka knihy.

22.10.2021 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Výborná detektivka od mojí oblíbené autorky. Mám ráda všechny její knihy a tato se mi líbila opravdu moc. Paní Marplová je výborná, vraha jsem na rozdíl od ní neodhalila, líbilo se mi i prostředí a detektivka je i zábavná. Skvělé.

22.10.2021 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Romantická knížka s vůní čokolády.. :) Láska, Paříž, chutě, vůně, přátelství.. Líbilo se mi to. Knížka ale není "přeslazená", je i smutná..

14.10.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavá a čtivá knížka. Myslela jsem si, že vím, kdo je vrah - vlastně hned od začátku, pak mě zase napadl někdo jiný.. A další.. Jeden z nich.. Pachatel byl někdo, koho jsem netipovala.

04.10.2021 5 z 5

Vařila myšička kašičku Vařila myšička kašičku Zdenka Talpová

Hodně říkanek pro nejmenší děti s hezkými obrázky. Dost jich znám z mého dětství (a to už je tedy dost dávno). Říkanky jsou řazeny abecedně podle názvu.

Děti poznávají - Auta Děti poznávají - Auta Pavlína Šamalíková

Dost podrobné a názorné leporelo pro nejmenší kluky. Koupila jsem pro malého vnoučka kamarádky.

Kdo bydlí v lese? Kdo bydlí v lese? Zuzana Pospíšilová

Leporelo s krásnými obrázky a hezkými básničkami ve formě hádanky. Hádá se zvířátko, které je na obrázku. Koupila jsem pro malého vnoučka kamarádky.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezká knížka. M. Klevisová je moje oblíbená autorka a opět jsem z její knížky nadšená. Není to typická detektivka, což ale nevadí, možná je to spíš dobře. Krásně popsaná atmosféra Jelení Hory, prokreslené postavy, osudy, deník, příroda.. Rozhodně i k zamyšlení. Moc hezky se mi knížka četla. Prostě skvělá. Dočetla jsem ji dnes, v den, kdy začíná podzim a museli jsme se rozloučit s létem. Loučím se nerada. A hodně nerada jsem se loučila i s postavami v knížce, přírodou..

22.09.2021 5 z 5

Prohlédni si tu zemi Prohlédni si tu zemi Václav Cílek

Jak je tu již v komentářích uvedeno, kniha je pohlazením po duši. Je psána laskavě, poeticky a zároveň je v ní dost poznatků a zajímavostí. Rozhodně láká se na některá místa podívat.

18.09.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Co všechno může spustit fáma.. Knížka mě bavila, nutila k dalšímu čtení, hlavně asi od poslední třetiny jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Různá překvapení.. No - a poslední věta.. Dobrá prvotina, přečtěte si.

07.09.2021 5 z 5