Jessica007 Online Jessica007 komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha se mi hodně líbila. Silné téma. Je opravdu až s podivem, že se toto odehrávalo v 60. letech 20. století v USA. Knihu jsem si koupila i do domácí knihovny. Doporučuji.

23.03.2022 5 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Knihu jsem četla nyní - začátkem jara. :) Jinak v této době mi kniha opravdu sedla, přivedla mě na jiné myšlenky, je taková veselá a závěr je moc pěkný. Už jsem viděla dřív film.

23.03.2022 5 z 5

Měsíce, květy Měsíce, květy Macuo Bašó

Haiku se mi moc líbí. Pěkné.

A TO SE SLUŠÍ?!
Já nemám
ani klobouk,
a ono prší...

17.03.2022 5 z 5

Kniha je zajímavá, obsahuje hodně moudrých myšlenek. A osobní svoboda je také o tom, vybrat si myšlenky, moudra, rady, které chceme ve svém životě používat.

17.03.2022 5 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Kniha plná emocí, smutku, stesku. A také plná vzpomínek na lumpárny v dětství. Autor popisuje i psaní samotné knihy. Láska k vlasti, rodině, síla přátelství. Kniha se mi líbila, byla hodně silná a měla jsem z ní takový smutný, teskný pocit.

15.03.2022 5 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Ke knize jsem se dostala kvůli čtenářské výzvě. Je to moje první kniha od autora. Některé povídky se mi líbily více, jiné méně. Celkově mě ale kniha nějak moc nenadchla.

10.03.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Čtvrtá autorova kniha, která u nás vyšla a zároveň čtvrtá kniha, kterou jsem od něj četla. A líbila se mi jednoznačně nejvíc. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rodinný psychothriller o záměně dětí. Bylo to napínavé, čtivé, prostě výborné.

03.03.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

To tedy byla kniha. Výborná. Moc jsem si čtení užila. Jsem opravdu nadšená. Jak to vše vypadalo a jak to vlastně bylo. Prostě perfektní.

26.02.2022 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Jelikož se mi líbila kniha o šumavských samotářích, tuto jsem si nemohla nechat ujít. Zde jsou rozhovory - nebo i více vyprávění se samotáři z celé republiky. A jejich způsob života, uvažování, myšlení. Jsem moc ráda, že vycházejí i takovéto knihy.

16.02.2022 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha se mi líbila. Vhled do duše autistického chlapce. O tom, jak vidí věci on, a proto je tak dělá a jak to vidí jeho okolí, a proto se tak chová.

16.02.2022 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Takováto témata nevyhledávám, ale bylo to čtivé a napínavé. Sci-fi psychothriller. Zvláštní - aspoň pro mě. A místy i překombinované. Díky knize jsem se dozvěděla o Hellerově syndromu.

13.02.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Romantické, pěkné.

01.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moc pěkná kniha od mého oblíbeného autora. Četla jsem i všechny jeho předchozí knihy. Tato se mi líbila navíc i proto, že hodně míst též znám a byla jsem tam. Například hrad Pecka. Humor, zábava, ale i poznání. Jsem ráda, že tato kniha je více cestopisná, je zde více informací a zajímavostí.

26.01.2022 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Sice tato detektivka nepatří vyloženě mezi moje TOP od autorky, ale to všechny nemohou. Kniha jako taková se mi ale líbila. Slečna Marphlová, která přijíždí na starobylé anglické sídlo.. Prostě mám knížky od Agathy Christie ráda.

15.01.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

To je nádherná kniha. Taková něžná, laskavá, povzbuzující, moudrá. Přečtena je za chvíli, ale - k té se dá pořád vracet. Mám z ní moc hezký pocit. Je v ní hodně myšlenek, které je dobré si připomínat. Ilustrace také krásné. ...A je fajn mít sklenici. :) Poloplnou, poloprázdnou, ale prostě mít tu sklenici.. :) Moc pěkné, moc. Hladící a moudrá kniha.

11.01.2022 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Výborná detektivka s Herculem Poirotem. Pejsek Bob je příjemný bonus. Autorka je moje oblíbená a opět mě nezklamala, naopak. Vraha jsem tedy neodhalila. :) Jak chápu mojí babičku (r. 1906), že byla Agatha Christie její nejoblíbenější autorka detektivek.

06.01.2022 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Četla jsem o Vánocích.. A moc se mi to líbilo. Romantika, láska, ale i smutek, dojetí, moc pěkná kniha.

25.12.2021 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Moje první kniha od autorky. Moc jsem toho nečekala, ale byla jsem příjemně překvapená. Bavilo mě prostředí z výcviku psů, bylo to i dost poučné, takže tím lépe. Mám pejska, takže super. Bylo tam toho dost, co se mi líbilo kromě prostředí z výcviku psů - též romantika, láska, napětí, bavilo mě to.

22.12.2021 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Krásná kniha. Mám ráda hory. Tato kniha se mi trefila do vkusu a nějak jsem se do toho prostředí ráda přenesla.

16.12.2021 5 z 5

Žirafky si hrají na schovávanou Žirafky si hrají na schovávanou Elena Mellano

Pěkný jednoduchý příběh s nádhernými ilustracemi.

12.12.2021 5 z 5