Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Kdo bydlí v lese? Kdo bydlí v lese? Zuzana Pospíšilová

Leporelo s krásnými obrázky a hezkými básničkami ve formě hádanky. Hádá se zvířátko, které je na obrázku. Koupila jsem pro malého vnoučka kamarádky.

30.09.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezká knížka. M. Klevisová je moje oblíbená autorka a opět jsem z její knížky nadšená. Není to typická detektivka, což ale nevadí, možná je to spíš dobře. Krásně popsaná atmosféra Jelení Hory, prokreslené postavy, osudy, deník, příroda.. Rozhodně i k zamyšlení. Moc hezky se mi knížka četla. Prostě skvělá. Dočetla jsem ji dnes, v den, kdy začíná podzim a museli jsme se rozloučit s létem. Loučím se nerada. A hodně nerada jsem se loučila i s postavami v knížce, přírodou..

22.09.2021 5 z 5

Prohlédni si tu zemi Prohlédni si tu zemi Václav Cílek

Jak je tu již v komentářích uvedeno, kniha je pohlazením po duši. Je psána laskavě, poeticky a zároveň je v ní dost poznatků a zajímavostí. Rozhodně láká se na některá místa podívat.

18.09.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Co všechno může spustit fáma.. Knížka mě bavila, nutila k dalšímu čtení, hlavně asi od poslední třetiny jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Různá překvapení.. No - a poslední věta.. Dobrá prvotina, přečtěte si.

07.09.2021 5 z 5

Do nepohody připraven Do nepohody připraven Miroslav Plzák

Četla jsem, když jsem byla mladá, více se mi líbila K lásce připraven, navíc tehdy pro mě byla i aktuálnější, ale tuto jsem si taky přečetla. Forma rozhovoru byla dobrá.

24.08.2021 4 z 5

K lásce připraven K lásce připraven Miroslav Plzák

Četla jsem, když jsem byla hodně mladá a líbila se mi.

24.08.2021 5 z 5

Louis de Funès: Četník a milovník růží Louis de Funès: Četník a milovník růží Jean- Marc Loubier

Louis de Funés je již od mého dětství a mládí mým oblíbeným hercem. Kniha se mi hodně líbila a pěkně se četla, dozvěděla jsem se něco nového, oživila si ledacos, co jsem věděla a vzhledem k tomu, že jsem chodila na filmy s L. de Funésem, když je u nás dávala kina premiérově a v televizi je pak sledovala černobílé.. Prostě vzhledem k tomu, že moje obliba tohoto herce a jeho filmů, u kterých jsem se vždy hodně nasmála a dívám se na ně i v současnosti, tak mi dost jmen a popisů natáčení filmů apod. bylo určitě bližší, než třeba u nějakého jiného herce. Tuto knihu jsem si koupila domů do knihovny a jsem moc ráda.

20.08.2021 5 z 5

Pana Řezníčka si vážím. Kniha je napsaná kultivovaným jazykem, jsou v ní zážitky z natáčení i různé informace a názory.

06.08.2021

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásné letní čtení (nejen na léto - samozřejmě). Kniha se mi hodně líbila, pěkně jsem si u ní odpočinula a závěr se mi líbil.

02.08.2021 5 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Moc hezká vzpomínková kniha. Čtivě napsaná a zajímavá.

28.07.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Výborná detektivka, tentokrát se slečnou Marplovou, zde se s ní setkáváme poprvé. Slečnu Marplovou mám ráda, samozřejmě i H. Poirota a autorka je moje oblíbená. Navíc to byla nejoblíbenější autorka detektivek mojí babičky (r. 1906), tak mě to tak příjemně vrací v časech.

25.07.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

O knize jsem věděla už dlouho, hodně se o ní mluvilo a psalo. Ale její čtení jsem odkládala - hlavně kvůli tomu cestování v čase. Ale teď jsem si ji přečetla a hodně se mi líbila. Cestování v čase tam mělo svůj smysl a to dobrodružství a hlavně romantika, sympatické hlavní postavy... A moc jsem se od ní nemohla odtrhnout.

19.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dnes jsem dočetla. Druhý díl je výborný. Loni jsem četla první díl - i ten se mi moc líbil. Těším se na třetí. Tyto knihy musím mít ve své knihovně. Člověk se toho dozví hodně z historie. Oceňuji, že si s tím paní Lednická dává opravdu takovou práci. Osudy lidí jsou tedy hodně smutné. V doslovu knihy je moc hezké poselství.

04.07.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zajímavá kniha. Rozhodně právem získala cenu Magnesia Litera. Hodně mě zaujal poslední příběh - i v souvislosti s pořizováním a vlastnictvím knih.

22.06.2021 5 z 5

Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Povedený životopis, moc hezky a zajímavě napsaný.

20.06.2021 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Pěkná knížka do horkých dnů. O životě žen v Afghánistánu, ženy to tam rozhodně nemají jednoduché. A konec jsem uvítala.

17.06.2021 4 z 5

Jarmareční písně Českotuzemské Jarmareční písně Českotuzemské Jiří Žáček

Jiří Žáček je můj oblíbený spisovatel. I proto jsem si přečetla tuto knížku. A líbila se mi. V knížce jsou i vtipné a vtipně tepající (satira tepe) ilustrace, které se doplňují s autorovými básněmi - jarmarečními písněmi.

01.06.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Napínavé, čtivé, zajímavý konec.

30.05.2021 4 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Agatha Christie je moje oblíbená autorka. Byla to oblíbená spisovatelka už mojí babičky (r. 1906). Je dobře, kolik nyní vychází knih od Agathy Christie (a nejen detektivek). I když babiččin hlavní žánr byly detektivky, však i těch teď vychází od autorky hodně. Asi by si přečetla i tuto knížku. Ráda jsem babičce kupovala knížky i jako dárky. A Agatha Christie byla vždy sázkou na jistotu. Mým hlavním žánrem obecně nejsou detektivky, i když ty klasické od Agathy Christie mám hodně ráda. Zajímá mě od ní vše a o ní vše. Takže tato kniha byla pro mě skvělá, je to román, ale hodně autobiografický. Pěkně napsáno a dost jsem se toho o autorce dozvěděla.

27.05.2021 5 z 5

Počítání oveček Počítání oveček Jiří Žáček

Nádherné básničky, předčítala jsem je dceři, když byla malá, líbily se nám oběma. V knížce mám i věnování od autora.

25.05.2021 5 z 5