Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížka se četla dobře, ale Hana je prostě výborná a hned v závěsu za ní se mi líbila Slepá mapa od autorky. Řekla bych, že zde je autorka sama sobě velkou konkurentkou. Zde mi bylo z hlavního hrdiny (a často nejen z něho) docela smutno. Takové trpké.

26.02.2021 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Četla jsem jako mladá, jakmile u nás vyšlo 1. vydání, kniha se mi líbila.

26.02.2021 5 z 5

Rozhovory s útěkem Rozhovory s útěkem Bára Basiková

Tuto knihu jsem četla jako mladá dospělá. Jakmile vyšla, koupila jsem si ji a přečetla. Je hodně otevřená, upřímná.

18.02.2021 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nejdříve - před časem - jsem viděla film. Líbil se mi. A knížka se mi líbila hodně. Je hodně k zamyšlení - o odpuštění, o Bohu. Příběh, který se odehrál, je tragický, velmi smutný.. Kniha opravdu hodně k zamyšlení, přečtěte si...

18.02.2021 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Příjemné, oddechové čtení, anglický humor. Hlavní hrdina popisuje, jak se vydal v otcových šlépějích, dal se na studia medicíny a stal se lékařem.

16.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ze začátku mě trochu překvapila strohost vyprávění, ale rychle jsem si zvykla a přestala mi vadit. Je to prostě takový styl. Kniha je psána čtivě. Četla jsem ji "jedním dechem". Za mě bych byla raději, kdyby nebyla tak detailně popisována krutost - zvláště třeba v koncentračním táboře, ano, dělo se to, ale i vzhledem ke strohému stylu by snad šlo nepopisovat tolik každý detail tohoto. Jinak moc zajímavý příběh, kniha opravdu výborná - i ten konec. Kniha je velice dobře hodnocená (většinou) a musím jen souhlasit.

08.02.2021 5 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Není to moje první kniha od Coelha. Celkem mě zajímá, ale neuchvacuje (většinou) - tedy kromě knihy "Veronika se rozhodla zemřít", ta se mi líbila. Na této knize mě přitahovalo, že je z éry hippies a že jsou v ní hodně autobiografické prvky. Jenže - stejně mě kniha zase moc neuchvátila, dokonce jsem uvažovala o jejím odložení, ale přečetla jsem ji tedy nakonec až do konce.

05.02.2021 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale vytrvala jsem, pak už mě bavila mnohem víc. Takže jsem ráda, že jsem ji neodložila.

30.01.2021 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Moc hezká kniha. A zajímavá, člověk se dozví o práci veterináře v té době. O lásce ke zvířatům, humorné i smutné. První rok práce zvěrolékaře. Je to jiná kniha než dost současných různých thrillerů apod. - pro mě lepší. Opravdu pěkné čtení.

26.01.2021

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Kniha skvělá. Poskytuje - i na základě faktů - optimističtější pohled na svět i na možná řešení. Velmi mě zaujala. Přivádí k zamyšlení a také i poradí - jak se chovat - nebo nechovat - například teď - a nebo nikdy apod. Upozorňuje, otevírá obzory, pomáhá. Mně pomohla už tím, že jsem ji četla v této době - a nejen tím. Je to úžasná kniha.

20.01.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

To bylo tak krásné.. Celá kniha krásná, dojemná..

15.01.2021

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Knihy Karla Klostermanna jsem začala číst koncem loňského roku. A hle - moc se mi zalíbily. Tato je třetí, opět z prostředí Šumavy, opět krásná, popisuje krásně přírodu, ale i řádění živlů a hlavně životy a příběhy lidí v té době na Šumavě žijících - životy drsné, ale i romantické a láskyplné.

01.01.2021 5 z 5

Červánky mého mládí (díl I.) Červánky mého mládí (díl I.) Karel Klostermann

Kostermann v této knížce popisuje své mládí. Pěkná knížka.

31.12.2020 5 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Moc pěkné a zajímavé čtení z prostředí Šumavy. O tom, že pýcha předchází pád, o broučkovi - kůrovci, o honbě za mamonem, o furiantství...

31.12.2020 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Krásná kniha, dojemná. Cituplná. Četla jsem ji v předvánočním a vánočním období.. Moc se mi líbila.

25.12.2020 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Viděla jsem film a líbil se mi. Přečetla jsem knížku a líbila se mi ještě víc. Knížka je opravdu pěkná, v něčem se liší od filmu. Je psána z pohledu Vianne a z pohledu kněze.

07.12.2020 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Výborná detektivka. Agatha Christie prostě nezklame. V sychravém podzimním počasí mě navíc přenesla do tepla a krásného prostředí Karibiku. Skvělé.

15.11.2020 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Četla jsem už Ledové sestry, tato kniha se mi líbila ještě o něco víc. Bylo to napínavé, místy až hororové čtení. Prostředí se mi také moc líbilo, navíc jsem se dozvěděla i něco z historie. Hodně zajímavé rozuzlení.

02.11.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha je moc hezky napsaná, ale je hodně smutná a depresivní. Příběh několika generací žen v jedné rodině. Jejich těžký život... Knížka se mi líbila a doporučuji k přečtení.

26.10.2020 5 z 5

Emil Běžec Emil Běžec Pavel Kosatík

Pěkná kniha. Dozvěděla jsem se toho opravdu dost o Emilu Zátopkovi. Navíc v této době jsem díky ní přišla na úplně jiné myšlenky.

13.10.2020 5 z 5