Červánky mého mládí (díl I.)

Červánky mého mládí (díl I.) https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335294/bmid_cervanky-meho-mladi-dil-i-YBR-335294.jpg 5 23 8

Klostermann popisuje své mládí na panství knížete Lamberka, kde otec dělal panského lékaře. Studium na gymnáziu v Písku a Klatovech. Krásné popisy krajiny a dobových zvyků.

Naďa2411
22.08.2023 5 z 5

Spisovatel umí psát velmi pěkně s jemným citem. Opět neopomněl popsat krásnou přírodu jižních Čech, jak jsem zvyklá v jeho knihách. V této se věnuje spíše více studium. Překvapilo mne, že nejhůře ve škole mu šlo psaní. Oddychová pěkná akniha.

RMarkéta
23.08.2022 5 z 5

Poslouchala jsem načteno přes polední pauzy na oběd a zapomněla jsem se u toho poslechu najíst. I když se jedná o autorovi vzpomínky, tak je to velmi milé pohlazení po duši. Načteno příjemným hlasem. Zavřela jsem oči a toulala se s Klostermannem životem. Klostermann je mistrem popisu. Všechno tak krásně a hmatatelně popisuje i lidové zvyklosti. Miloval Šumavu i její lidi. Ta láska a laskavost z toho přímo odkapává.

evineckY
21.09.2021 5 z 5

Je to tak krásně a mile napsaná kniha a k tomu načtená moc příjemným hlasem. Doporučuji poslouchat, když vás něco tíží, je to takové pohlazení po duši.

Andrea864
15.05.2021 5 z 5

Krásná kniha. Vzpomínání psané krásnou starou češtinou, které tě zahalí jako do měkké, teplé deky, ze které nechceš vystrčit ani nos, dokud celé nedočteš. Ani nostalgická atmosféra nezakryje fakt, že to nebyl lehký život.

haki34
29.03.2021 5 z 5

posloucháno jako audiokniha...autor s láskou vzpomíná na dětství, rodný kraj, rodiče, studentská léta...vše Klostermannovskou pěknou češtinou, poklidné tempo, ideální do dnešní všelijaké a nervózní doby...

Jessica007
31.12.2020 5 z 5

Kostermann v této knížce popisuje své mládí. Pěkná knížka.

mol378
01.04.2020 4 z 5

Čteno pomaličku, po chvilkách, žádný odvaz to teda není, prostě Klostermann a Šumava. Pro milovníky té krajiny a lidí, pro milovníky starých zašlých časů - něco by si člověk nostalgicky přál vrátit, ale i přes zdánlivou jednoduchost tehdejšího žití to vůbec nebylo lehké. Buďme střídmí a važme si toho, co máme.

Kerberos
13.07.2019 4 z 5

Klostermann popisuje své mládí na panstvi knížete Lamberka,kde otec dělal panského lékaře.Studium na gymnáziu v Písku a Klatovech.Krásné popisy krajiny a dobových zvyků.

Karel Klostermann
česká, 1848 - 1923