Rozhovory s útěkem

Rozhovory s útěkem https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32837/rozhovory-s-utekem-32837.jpg 4 74 13

Autobiografické črty Báry Basikové, z doby jejího dospívání se vznášejí mezi realitou a snovou vizí. Nezachycují epiku života jako spíše vnitřní pochody a vjemy mladého nezakotveného člověka, který se proplétá lavinami vztahů.

Zemlja
14.04.2024 3 z 5

Četla jsem ji zamlada, čerstvě vydanou, protože Bára Basiková mě s Precedens i se Stromboli naprosto okouzlila. Knížku bych považovala spíš za takové psychoterapeutické cvičení než za literaturu. Ale myslím, že jsem rozuměla autorčině potřebě psát.

MíšaS.
04.04.2024 3 z 5

Mně se to líbilo, ale lhala bych, že jsem dokázala udržet pozornost celou knihu a že jsem všemu porozuměla.

Tvurce001
09.02.2024 1 z 5

Četl jsem tu knihu v době, kdy jsem četl všechno, všechno, co se mi dostalo pod oči. To byl asi první důvod, proč jsem v sobě našel dostatek odvahy se do toho vůbec pustit. Ten druhý důvod, který mi tenkrát připadal mnohem podstatnější, byl pravděpodobně o dost prostší. Doporučila mi ji totiž má přítelkyně, do které jsem byl beznadějně zamilovaný. A mně to s odstupem času přijde jako jediné rozumné vysvětlení, proč si ode mne kniha nevykoledovala odpad, ale alespoň tu jednu hvězdičku.

Radimka
18.11.2023

Myslím, ze jsem to kdysi začala číst, ale moc mě to nebavilo.

bigbabe
03.05.2023 4 z 5

Ze začátku možná trochu složitější se naladit na styl psaní, ale potom to stojí za to.
Dost k zamyšlení

jirka7470
26.02.2023 4 z 5

Četl jsem druhé vydání. Vydané deset let po prvním. Dušuje se v něm, že to je poprvé a naposled. Po dvaceti letech vydala třetí. Takže se z toho stala taková tradice. A to je dobře. Ke knížce jsem se dostal po deseti letech, co ji mám. Což je zase moje tradice. A byl jsem překvapený. Čekal jsem něco senzacechtivého a prvoplánového… ale tenhle proud vědomí mě v mých 41 letech dokáže strhnout víc, než ten od Virginie Woolf.

ibs
05.11.2021 1 z 5

Zvladla som 11 stran, fakt nie.

Jessica007
18.02.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem četla jako mladá dospělá. Jakmile vyšla, koupila jsem si ji a přečetla. Je hodně otevřená, upřímná.

Han-nah
26.03.2019 4 z 5

Otevřený popis svých pocitů. opravdová soukromá zpověď.

TomTomis
01.06.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl kdysi dávno...na prahu dospělosti. Myslím, že se povedla! Dodatečně jsem si ji i pořídil.

Terva
11.08.2016 5 z 5

Tohle je přiznání, přiznání, které sice bylo čekané, ale o to překvapivější. Ten tok myšlenek je tu moc prudký, jako by zpěvačka nevěděla, co dříve napsat a pak netušila, kde přestat. Není to příběh na jedno počtení, pro ty zvídavější je to výzva k několikanásobnému opakování.

Bránolog
06.02.2012 3 z 5

Tak trochu se nad tím vznáší prvoplánová snaha zaujmout a šokovat.

odejana
08.01.2012 4 z 5

Velice těžko uchopitelné téma. Není to z období dospívání, ale později, a epická linka je velice jemná a nepostižitelná. Mnohem hlubší je ponor do duše a abstraktní pocitové sféry. Prózu ocenil Hrabal, který ji také doporučil k vydání. Hezký jazyk. Z každé stránky čiší upřímnost a otevřenost.