Jerry H Jerry H komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tak jsem ani nedoufal, že mě to tak vezme. O druhé světové válce jsem dost přečetl, ale toto bylo fakt silné. Když vám někdo bude od mala vštepovat nějakou ideologii, ať již náboženství nebo pak i nacismus, atd., a budete tomu věřit a jen plnit rozkazy, bez ohledu jaké jsou, co z vás asi tak může vyrůst.
Každopádně myslím, že mi tato kniha ještě dlouho zůstane v hlavě k přemýšlení.

21.01.2019 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Kniha se hezky četla, těch intrik tam ale dle mého bylo místy až dost a nejsem si jist, že by to takto v té době mohlo být. Ale jinak vše propracované a člověk si o té době může udělat nějakou představu.

12.01.2019 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Přišlo mi to takové přitažené za vlasy a těžko uchopitelné. Každopádně jsem to dočetl, ale nic moc zážitek.

27.12.2018 2 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Psycho až do konce :-)

16.10.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak zatím asi nej co jsem od něj četl, nevím sice kam na ty nápady chodí, ale jedině dobře, že mu přicházejí. Bylo to i umocněno, že jsem knihu četl při cestování, kdy jsem spal různě v přírodě, takže se mi krásně usínalo :-)

13.10.2018 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Kniha měla parádní spád, akorát mi tam chyběl Pendergast, který by to nakonec i přežil :-), ale každopádně pěkné počtení.

27.05.2018 5 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Pendergast forever!, jen mi u něho chybělo trochu absintu a to že nebyl na pokraji smrti, jako je to u jiných jeho příběhů, ale jinak dávám plný počet. Takže autoři pište, ať je co číst :-)

28.03.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

až na ten překlad parádní kniha plná napětí až do konce

12.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se hrozně pěkně četla, měla spád a napětí. Hodně mi připomínala Sněhuláka od Nesba. Konec byl takový překombinovaný, ale jinak parádní počtení.

15.01.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Parádní kniha jako obě předchozí

23.11.2017 5 z 5

Sám na lodi kolem světa Sám na lodi kolem světa Joshua Slocum

Jednoduše chlapík byl na tu dobu slušnej bourák

08.06.2017 5 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Dle mého názoru jedna z nejslabších knih autora.

01.05.2017 4 z 5

2012: Tajemství křišťálové lebky 2012: Tajemství křišťálové lebky Ceri Louise Thomas

Kniha má zajímavý náhled na život, kdy se všichni pachtí za jakýmsi mamonem, ale že jsme všichni součástí celku, nám uniká.

12.04.2017 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Napínavé až do konce.

22.01.2017 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Až neuvěřitelné,co lidé v té době snesli a vydrželi v takových nelidských podmínkách a to jak fyzicky tak psychicky. Každopádně kniha se čte skoro sama a nedá se od ní odtrhnout.

14.01.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jak jsem jí začal číst, tak jsem de od ní nedokázal odtrhnout, než jsem jí nedočetl. Hodně chytlavá :-)

30.12.2016 5 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Tato kniha se autorovi moc nepovedla i když konec knihy byl poměrně napínavý.

29.02.2016 3 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Výborná motivační kniha nejen pro běžce, ale pro toho, kdo chce po své "cestě" chce nalézt cíl. "Někdy prostě musíš" - NE - "Pořád prostě musíš".

18.08.2015

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Parádní se dozvědět něco a Rusku, carovi, atd...

25.05.2015 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začátek knihy autor pojal jako navracející se Johnyho Ramba z Vietnamu do USA.
Zápletka výborná s rychlým spádem, čtivá a poměrně představitelná.

23.02.2015 5 z 5