Ledová bariéra

Ledová bariéra https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23481/bmid_ledova-bariera-DVH-23481.jpg 4 255 54

Ledová bariéra série

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr a světově proslulý hledač meteoritů, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Ice Limit , 2000

Timkim
28.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Pendergast mě zklamal a ani toto nebyla žádná hitparáda. Když to shrnu, mám prachy koupím loď, jedu přes půl světa pro šutr. Mám problém to naložit, nakonec odplouvám a snažím se uplácet kde se dá. Pár mrtvolek a stále na vodě.....autoři mě neoslovili i když jsem se snažil. Končím s nimi, jako s Minierem. Vážně slabota a ztráta času. 50%

bekule
21.02.2024 4 z 5

Určitě povedenější začátek dobrodružné série než je rozvláčný Pendergast. Kvalitou se nenápadně začínají přibližovat Rollinsovi, ještě jim dám šanci.

raphelia
07.02.2024 5 z 5

Tento román je jedním slovem dokonalý. Je čtivý, reálný, mrazivý; zpracovává originální téma z velmi nevšedního úhlu pohledu, díky kterému poodkrývá aktuální možnosti vědy a techniky, které by člověka v běžném životě asi vůbec nenapadly. Je to jeden ze starších románů této autorské dvojice; pochází z dob, kdy Preston s Childem ještě nevydávali romány jak na běžícím pásu, ale to, co vydali, mělo hlavu a patu a děj promyšlený do posledního detailu. Je zřejmé, že v případě tohoto příběhu si autoři opravdu pečlivě obstarali informace nejen o životním stylu a poměrech v Chile, ale též (a to především) o práci odborníků na meteority či minerály obecně; kniha však představuje také zákulisí života na ropném tankeru a samozřejmě, jak název napovídá, i drsnou krásu a nevyzpytatelnost moře mezi chilským a antarktickým pobřežím.
Četla jsem tento román opakovaně a pokaždé mě "dostal". Toto je vážně kniha na jedničku!

veronika4001
18.11.2023 5 z 5

Páni, to byl prožitek! To byl přímo trhák!
Malý ostrov Isla Desolación mě hned upoutal pro vzdálenost k jižnímu pólu. V červnu se tam teplota pohybuje od nuly do minus dvaceti stupňů a během tohoto měsíce se dá očekávat pět hodin denního světla.
O to víc je to napínavější, dynamičtější a umocněno dobrodružstvím.
Je to tak opravdové... Úplně mě to vtáhlo do děje. Glinnova zásadovost, houževnatost, neotřesitelná sebedůvěra, do jisté míry pragmatičnost a hlavně psychická síla a vytrvalost mě překvapila.
Za velkého napětí, na které reagovalo moje zpomalené, někdy hlubší a někdy mělčí dýchání, jsem, s okousanou kůžičkou u nehtového lůžka, tuhle neuvěřitelně schopně napsanou věc dočetla.
Pro podzimní a zimní dny je to beletristický skvost, který vás opravdu navnadí.
Za mě jednoznačně ano!

Luigi1
03.09.2023 5 z 5

Opět mi nezbývá než napsat supar

lea25
14.08.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo!Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem byla zvědavá,jak to dopadne.Zadna nuda,sama akce.Ale ten otevřený konec a co se stalo se všemi ze záchranného člunu?

Arev122
18.01.2023 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst; ale nakonec to bylo pěkné, napínavé ,dobrodružné a trochu s sci-fi nádechem čtení.

Pavlína2019
07.01.2022 5 z 5

Naprosto světová kniha! Tyto autory zbožňuji, jsou skvělí, inteligentní, mají neuvěřitelné znalosti a tak široký záběr nápadů, že jedině tak mohou napsat takovéhle napínavé a skvělé knihy. Nemohla jsem přestat číst, děj rychle plyne, kapitoly jsou příjemně krátké, má to spád... Všem doporučuji!

stumpy
25.05.2021 5 z 5

Sice jsem to četla dlouho, ale nebyla to úplně vina knihy. Příběh, zápletka docela zajímavě vymyšlená. Bylo to napínavé, dobrodružné a stojí za to si to přečíst. Jen ten konec je dost otevřený, Už vzhledem k tomu, že vím, že to má pokračování, tak je to na konci dost useknuté. A upřímně není jasné kdo všechno přežil a když je vám těch lidí líto, tak je to i dost smutné dobrodružství. Tak vzhůru na druhý díl.

metrolog
30.12.2020 5 z 5

Pavlnka: Je to kniha Za ledovou bariéru https://www.databazeknih.cz/knihy/gideon-crew-za-ledovou-barieru-313075 proč je až 4 v sérii se dočteš třeba zde https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=detail&ref=moto&id=27236

Pavlnka
30.12.2020 5 z 5

Výborný a napínavý příběh. Postavy mě vyloženě bavily, ale co dál? Nenašla jsem pokračování, i když to má otevřený konec.

coquus
28.08.2020 4 z 5

Oba autoři opět nezklamali. Vystavěli a vygradovali skvělý dobrodružný a hlavně uvěřitelný příběh. Hlavní postavy nejsou ploché, naopak má každá svůj vnitřní rozměr, což dodává tomu příběhu šťávu. Zaujaly mě situace, kdy Glinn předvídá problémy, předchází jim a se vším počítá.

mi-380
14.07.2020 4 z 5

Kříženec dobrodružného románu s velkolepou technologickou katastrofickou sci-fi. Velké ego, velký předmět, velké peníze, za které by se měl vyřešit i ten největší problém. No, není to tak jednoduché…
75 % (zatím 197 hodnotících s průměrem 83 %).

DericCaster
22.03.2020 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení s nádechem tajemna. Ale spojení autorského dua je vždy zárukou pěknych chvil u knížky s trochou napětí.

modroocko
20.01.2020 5 z 5

Velice čtivý příběh, po dlouhé době jsem se od knihy nemohla odtrhnout a ráda si přečtu pokračování.

petr_
05.01.2020 5 z 5

Hezky se to četlo. Zajímavé poučení je, že když se něco může pokazit, tak se to pokazí, bohužel pro celé lidstvo. Kniha o tom, jak komerční zájmy mohou ovlivnit lidstvo, neřknu-li zničit celou civilizaci.

sirojezkin
27.09.2019 3 z 5

Pěkná a dobrodružná kniha.

Kátice
21.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Konec mohl být tedy na můj vkus trochu šťastnější a ne tak rychlý, další kapitola by tomu pomohla, ale možná by to pak bylo méně reálné. Jinak zápletka zajímavá.

kyssling
04.08.2019 3 z 5

Moc pěkně sepsaný dobrodružný román, vypnout mozek a užívat si zajímavé dobrodružství na mrazivém a rozbouřeném jihu. Co víc si přát o prázdninách, ne ?

Jendis573
02.08.2019 5 z 5

Díla spisovatelské dvojice Preston a Child se velmi dobře čtou. Některá jsou z říše fantazie a pohádek. Ovšem příběh této knihy by se mohl i stát. Oba autoři odvedli skvělou a precizní práci. Kniha přináší nejen zábavu a napětí, ale i poučení.

tajemství meteority sci-fi

Autoři knihy