Jerry H Jerry H komentáře u knih

Syn pražského kata Syn pražského kata Vladimír Šindelář

Kniha parádní, kat zde popisuje vlastní názory na osoby, na kterých vykonává rozsudek smrti. Prostě to bere jako práci, kterou někdo dělat musí. Zajímavé třeba např. je, jak fungovaly média v devatenáctém století, také se honily za senzacemi a překrucovali pravdu na svojí stranu, aby měli sledovanost, jako v dnešní době. Je to i k zamyšlení o trestu smrti, zda obnovit pro ty nejzrůdnější činy, co člověk může spáchat.

23.01.2020 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Tak parádní čtení, až z toho kolikrát mrazilo. Hlavně z toho popisovaného mučení. Autor je jednoznačně puntičkář a všechno je zde popsáno do detailů, čtenář opravdu neví jestli to je pravda nebo autorova fantazie. Ten začátek je poměrně zdlouhavý, ale vše je nahrazeno další částí. Jsem rád, že už Saddám není mezi živými, i když na světě je určitě mnoho dalších jemu podobných.

16.12.2019 5 z 5

Vendeta Vendeta Lee Child

Některé příběhy hodně povedené, některé nikoliv. Je to takové rychlé a krátké čtení. Asi dva příběhy jsem vůbec nepochopil, co měl autor na mysli. Některé zase byly opravdu zajímavé a nutily mne k zamyšlení.

19.10.2019 4 z 5

Bušidó: Cesta samuraje Bušidó: Cesta samuraje Taira Šigesuke

Rozhodně kniha k zamyšlení. Když se tak podívám kolem sebe a to nemluvím o politicích, apod., tak by většina z nich musela dle této knihy spáchat seppuku.

04.10.2019 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

První půlka možná trochu zbytečně rozvláčná, ale pak už to mělo šťávu. Jinak ale opět propracované popisy ať už osob či věcí. Nakonec to dobře dopadlo - jedině dobře, je to lepší, než kdyby Margaret skončila nějak nepěkně. Čtenář se něco dozví o steroidech (nejspíš to je pěkný hnus), sportovcích, Číně apod. Za přečtení tato kniha určitě stojí.

04.10.2019 5 z 5

Letadlová loď Letadlová loď Patrick Robinson

No, pěkně se to četlo, určitě je zde podrobný popis všech těch technologií, čím USA disponuje. Jinak to je ale opravdu taková pohádka pro dospělé. Na druhou stranu se toho čtenář poměrně dost dozví.

01.09.2019 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Co dodat, klasika, parádička. Hlavně je tam krásná ta nadčasovost, až to člověk bude číst za sto let, tak se lidi nejspíš nezmění, pořád budou ti méně lepší a ti lepší a pak nějací řekněmě zrůdní.

19.07.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha pěkně napsaná, ideální na dovolenou nebo někam na vícedenní tůru. Chce to nesedět doma a někam vyrazit a něco zažít, vyjít z komfortní zóny i když to kolikrát bolí. Mě osobně se styl psaní autora líbil, psal to jak to cítil, dal tam své názory na svět (chápu, že to nemusí brát každého) a proto mu dávám plný počet zvězdiček.

19.07.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ze začátku jsem se nedokázal rozhodnout, jestli je to totální blbost nebo skoro geniální kniha. Nakonec zvítězila druhá varianta a to tím, že jsem byl prakticky vtažen do příběhu, prostě jsem to musel dočíst. Zajímavý názor autora na rok 2045 a vcelku i představitelné, že by to tak i mohlo být. Nicméně osobně bych tak žít nechtěl :-)

17.05.2019 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Parádní kniha se spádem, napínavá až do konce. I jsem si dokázal představit, že to tak mohlo být i v realitě, akorát bych nechtěl být jedno z čísel v té jámě :-).

27.04.2019 5 z 5

Zloba Zloba Colin Falconer (p)

Hodně silný příběh, čtivá kniha od začátku do konce.

24.04.2019 5 z 5

Jediný unikl Jediný unikl Chris Ryan (p)

Až na ten překlad parádní kniha. Fakt neuvěřitelné, co člověk vydrží

06.04.2019 5 z 5

Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana Jiří Šebánek

Taková oddechovka pro zasmání.

20.03.2019 4 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Mě osobně se kniha líbila, měla spád a pěkně se četla. Nicméně jsem od autora (resp. autorů, když píše s kolegou Prestonem), četl lepší knihy.

20.03.2019 4 z 5

Rabštejnské údolí Rabštejnské údolí Petr Joza

Krásně detailně napsaná kniha i když s ponurým obsahem s velkým množstvím fotek i tabulek. Je zajímavé, co lidé v té době vytrpěli a stejně dokázali přežít. Dnes si to nedokáži představit.

17.03.2019 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

První dvě třetiny krásná detektivka, poslední třetina s démonem už tam dle mého snad ani nemusela být. Každopádně mě to neodradí o čtení dalších příběhů s Pendergastem.

16.03.2019 4 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Ze začátku trochu nezáživné ale pak dokonale vyhrazené. Je to krásné, jak si člověk může splnit svůj sen i to že se musí spojit více vlivů dohromady, aby ten cíl dosáhl. Kniha krásně jednoduše napsaná, s pokorou a bez arogance. Překlad by mohl být lepší, ale dík za něj, než to louskat v originále.

"Pokud se nepokusíte překročit hranice, které jste si sami stanovili, nikdy nic nedokážete"

23.02.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Těžko říci, jestli poslední díl trilogie byl nejslabší, mě tak rozhodně nepřišel. Možná že nebyl až tak akční jako předchozí, ale opět krásně napsaný. Člověka to nutí se tam podívat, na ten popisovaný život lidí - ač drsný, ale tak nějak pospolitný. Rozhodně doporučuji celou tuto trilogii přečíst a udělat si vlastní závěr.

02.02.2019 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nechci srovnávat jestli byla lepší Skála než tato kniha. Pro mě kniha opět krásně napsaná s pečlivě vybranými slovy. Já osobně jsem dostal, co jsem čekal. Krásné čtení, kde se člověk něco dozví jak to na těch ostrovech bylo a vlastně i je. Ta detektivní zápletka byl vlastně takový menší bonus.

27.01.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Dle mého hrozně pěkně napsaná, i když to nebyla úplně klasická detektivka. Čtenář se něco dozví o Skotsku, lovu guga a celkové atmosféře. Za mě plný počet hvězdiček.

23.01.2019 5 z 5