Jerry H Jerry H komentáře u knih

Soudce a jeho kat / Podezření Soudce a jeho kat / Podezření Friedrich Dürrenmatt

Pěkná kniha k zamyšlení o propojení dobra a zla, chudoby a peněz, lidských hodnot a moci. Pěkně vykreslené a do detailu popsané postavy. Povídka Podezření se mi líbila o něco více, ke konci to už bylo hodně napínavé až psycho.

11.10.2020 5 z 5

Šaolin. Tajemství vnitřní síly Šaolin. Tajemství vnitřní síly Thomas Späth

Pěkně napsaná kniha, čtivá a kdo se chce něco dozvědět, tak ho kniha nezklame. Nejvíce jsou dle mého zajímavé pasáže o západním a východním pojetí hodnot, které máme v sobě. Určitě přečíst.

30.09.2020 5 z 5

Skalpel Skalpel Paul Carson

Pěkná, čtivá detektivka, ke konci s parádním spádem, kdy jsem to chtěl dočíst co nejdříve, abych se dozvěděl, jak to dopadne. Nic mě nenapadá, co bych vytknul, takže plný počet.

13.09.2020 5 z 5

Lovcovy zápisky Lovcovy zápisky Ivan Sergejevič Turgeněv

Úplně o lovu to zrovna není, ale vše je vynahrazeno krásným popisem ruské přírody, lidí, žijící před hafo lety , kde se možná až dosud nic nezměnilo. Příběhy obyčejných lidí - dnes tu člověk je, zítra být nemusí.

17.07.2020 4 z 5

Písky Sakkáry Písky Sakkáry Glenn Meade

Je zajímavé si uvědomit, kdyby se ten záměr, co měli hlavní hrdinové, ve finále vlastně hlavní hrdinka(Ráchel), zrealizoval (na Roosevelta vystřelila). Byl to hezký příběh na který se čtenář může dívat z různých úhlů pohledu, vše propracované, že se to prostě musí přečíst až do konce.

28.05.2020 5 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Kniha je napínavá, čtivá, prostě žůžo dobrodrůžo. Nečekal jsem žádnou detektivku, spíše pohodové čtení s troškou toho "bojení se" a čekání jak to vlastně celé dopadne. Mám rád autory a knihy od nich se superagentem Pendergastem, ale tato kniha mě také bavila.

13.05.2020 5 z 5

Pan Poirot se vrací Pan Poirot se vrací Agatha Christie

Parádní čtení, logika a psychologie Hercula Poirota vskutku až neuvěřitelná. Na všechno se dívat z různých úhlů pohledu a nakonec se vše vyřeší. Je zajímavé, že to co člověk vidí a myslí si, že to tak je, ve finále to vlastně nemusí ve skutečnosti být. A jak říká Hercule Poirot "Já si to nemyslím, já to vím".

10.05.2020 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Kniha krásně čtivá, hezky napsaná, hlavně motivující. Akorát moc neremcat, vypnout televizi, zahodit ovladač, nekecat, že není čas, vstát z gauče a vyrazit :-)

27.04.2020 5 z 5

Odkaz královny Nefertiiti Odkaz královny Nefertiiti Jerzy Glowacki

Taková krátká rychlá detektivka s poměrně zajímavým egyptským příběhem, ale asi tak že to přečtete, založíte do knihovny nebo pošlete do knihobudky dále.

23.04.2020 4 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Příjemné pohodové čtení, i když to jsou povídky prakticky z "pravěku", pořád se to krásně čte a čtenáře to nutí přemýšlet.

16.04.2020 5 z 5

Dobrodružství lovců nosorožců Dobrodružství lovců nosorožců Bengt Berg

Je to takové příjemné dobrodružství mladého kluka, který vyrazí s výpravou za nosorožci. Spíše taková pohádka, ale na tu dobu to nejspíš bylo ucházející.

15.04.2020 4 z 5

Uchop kopřivu Uchop kopřivu Ursula Fleming

Kniha o bolesti a jak jí zvládat. Všechny věty v této knize naprosto pravdivé. Autorka určitě toho za život hodně zažila při léčení pacientů s bolestí (fyzickou i duševní). No tato kniha ve mě ještě nejspíš dlouho setrvá.

31.03.2020 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Zajímavá emočně mystická kniha, která měla svojí atmosféru. Nicméně poměrně těžká na začtení se a některé části jsem musel číst vícekrát, abych pochopil, o co go, ale měla svého "ducha".

28.03.2020 4 z 5

Dokonalá bouře Dokonalá bouře Sebastian Junger

Pěkný příběh plný osudu lidí, kteří se věnují rybolovu. Všechno klape jak má, dokud nepřijde obr-vlna.

27.03.2020 4 z 5

Dobyvatelé ztracené archy Dobyvatelé ztracené archy Thomas Campbell Black

Knížku jsem našel po dlouhé době, přečetl a prakticky jsem si navodil film. Takže komu se líbí film, bude se líbit i kniha a to i naopak.

27.03.2020 4 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Kniha neurazila, ale ani nenadchla. Bylo tam pár lepších záblesků, ale jinak to bylo čtení o ničem.

24.03.2020 3 z 5

Inkvizice Inkvizice Grzegorz Ryś

Poměrně těžké čtení, hodně technických fakt a letopočtů, až se v tom čtenář moc nevyzná.

22.03.2020 3 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Je to takový psycho příběh, který chytne a nepustí. Dopodrobna popsané postavy i životy, jak to v době komunismu vypadalo. Vladimír Brázdil i IQ tykve s cílem dostat se z životní šedi a paní Marcela, panička, která je z jiné společnosti. Marcela - i když už ví, že se stane obětí, s ledovým klidem toto přijme a Vladimírovi připraví snad ještě horší smrt - zblázněním.

19.03.2020 5 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Bear je neuvěřitelný borec o tom žádná. Ač skromný, tak neuvěřitelně motivující člověk, který jde přes překážky. Čím těžší, tím lepší. Jelikož jsem už od něj četl knihu Vzhůru, které je o jeho cestě na Mount Everest, tak jsem se moc novinek nedozvěděl, ale stejně smekám. Více takových to lidí a svět bude jistě krásnější místo k životu.

13.03.2020 4 z 5

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Tak předně musím před autorkou smeknout. Sice náročnější a dosti na přemýšlení, ale opravdu počteníčko par excellence. Boj Říma s Kartágem, v té době dva rozličné světy , dva různé náhledy na svět. Na jedné straně hrdost a disciplína, na druhé straně obchod, šmelina a požitky. Rozhodně přečíst a udělat si závěr. Jinak mě ten počet stran nevadil, každá věta v knize byla nádherně a s rozmyslem napsaná.

29.02.2020 5 z 5