Jerry H Jerry H komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Pocity z knihy zajímavé, zaskočila mě až neuvěřitelná čtivost, nebo jak to nazvat, což jsou vlastně skoro všechny knihy tohoto autora. To popisované mučení a trýznění bylo až někdy nechutné a taky nevím, kam na ty "nápady" chodí, ale asi se moc nebudu mýlit, když jeho další kniha bude ještě brutálnější. Jo a vraha jsem taky neodhalil :-)

01.04.2021 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

I když v knížce bylo několik věcí, které byli trochu za hranou (ex-agenti FBI, střelba a vraždy v Disneylandu, atd.), mě osobně se krásně a příjemně četla, měla spád a čtenář se toho poměrně dost dozvěděl o M. L. Kingovi, kterého jsem si ještě dogooglil na netu. Viděl bych to tak na devadesát %, ale autora mám rád, takže bůra :-).

27.03.2021 5 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Pro co jsem si šel, to jsem stopro dostal. Napínavé čtení, kdy se chcete dozvědět, kdo je ten novodobý Kat. Pendergast už také není ve své nej formě , už zrovna není nejmladší, ale pořád mu to v hlavě šrotuje a pálí. Za mě spokojenost.

21.03.2021 5 z 5

Závrať Závrať Pavel Šestakov

Knížku jsem našel zapadlou v knihoboudě, nevím jestli mi byl povědomý autor nebo čím mě "nadchla". Moc jsem od ní neočekával, ale nakonec mě tedy celkem slušně překvapila.
Jak to na začátku příběhu příběhu vypadalo jednoduše, konec byl psychologický majstrštyk detektiva Mazina. Na to, že příběh se odehrává před padesáti lety v Russii, nebylo to vůbec nejhorší.

18.03.2021 4 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Parádní dobrodrůžo, četl jsem ji po několikáté, ač ji znám prakticky nazpaměť, nikdy nezklame. Piráti, poklad, ostrov, Silver a Jim - to prostě nemůže zklamat.

14.03.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak román dočten byl jest. Krásně napsaná kniha jakousi to staroslovenštinou, bavilo mě to. No a co dodat? Klasika klasik, nej příběh Sherlocka a Watsona. Docela mi bylo líto všech těch postav, které bydlely v onom močále a "bařině". A pejska vlastně také.

07.03.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

V této době covidové mi to přišlo jako dosti aktuální téma. Pevně věřím, že přežijí a zvítězí lidé a ne jen někteří vyvolení "roboti".

28.02.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neobyčejný příběh nevšedních dnů, které prožívají obyčejní a všední lidé v době, kdy se odehrává. Musím smeknout, kniha parádní. Úplně mě to vtáhlo do děje. Co se týče Hany, tak ta přežít nechtěla a nevyšlo jí to i když na konci se s tím nejspíš smířila.

24.02.2021 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha je krásně napsaná, hrozně příjemně se četla. V některých pasážích jsem byl i naštvaný, co udělali běloši indiánům, o černoších, kteří vlastně ještě před několika lety byli otroci a takové to sobectví, kdy Alden byl u toho, kdy zabili Makwu a dokázal na farmě být až do svého skonání a ještě škodil. Také byla zajímavá strava, hygiena, atd. v zajateckých táborech a vůbec to celé felčařské řemeslo, kdy se veškeré amputace dělali bez narkózy, popř. s trochou whisky. No prostě takový ten syrový způsob života. Určitě přečíst.

18.02.2021 5 z 5

Tak jsem ho konečně dočetl. Až na to, že to je pořádná bichle, je v ní obrovské množství moudra a to i v dnešní době. Co se týče povinné četby, tak bych se k ní také přikláněl, a když ne povinně, tak alespoň pro rady a rozumy v ní napsané.

30.01.2021 5 z 5

Klinika v Beverly Hills Klinika v Beverly Hills Jonathan Kellerman

Knížka nebyla nejhorší, ale zase žádná hitparáda. Musím uznat, že se četla příjemně a měla i spád, akorát mi tam prostě něco chybělo.

23.01.2021

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Krásné napínavé čtení se spádem hned od začátku. V této době coronavirové i poměrně čtení aktuální. Akorát mi přišlo, že ten konec byl poměrně odfláknut. Rád bych se dozvěděl proč a a za jakým účelem chtěli ti překupníci vir dostat mezi lidi. No ale to se nejspíš nedozvím (můžu si domyslet:-)).

20.01.2021 4 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

No tak co dodat, Sherlock si řeší co nejvíce zamotané příběhy dle vlastní jednoduché logické dedukce. Musí si co nejvíce zaměstnat mozek, aby nespadl do toho svého drogového deliria. Je to vlastně takový samouk, který je chytřejší než celý Scotland Yard a to se mi na něm líbí.

15.01.2021 5 z 5

Vražda v zastoupení Vražda v zastoupení Josef Škvorecký

Za mě parádní detektivka z protektorátní doby, která zrovna nekončila happyendem. Krásně popsané detaily za této doby, např. nedostatek a náhražky alkoholu, kdy měl prakticky cenu zlata nebo obrazu. Auto předělané na dřevoplyn apod. Jinak krásné a svižné čtení s koncem, který nejspíš odpovídá v době, v které se příběh odehrává.

28.12.2020 5 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Pěkná, lehká, čtivá povídka s detektivní zápletkou, kdy se čtenář pobaví a pousměje. Po celou dobu čtení se mi sbíhaly sliny. Já osobně po přečtení jsem vstal a šel si něco ukuchtit (tedy jen se žampiony:-))

20.12.2020 4 z 5

Firma Firma John Grisham

Knížku jsem našel v knihovně, četl jsem ji cca před patnácti lety, kdy se mi opravdu líbila a dlouho jsem ji měl v žebříčku hodně nahoře. Teď s odstupem času to zas taková hitparáda nebyla, ale stejně má něco do sebe. Chudý, mladý právník je vtažen mezi ostřílené dinosaury, kteří se neštítí ničeho. Nakonec je rád, že se z toho dostane se zdravou kůží. Zajímavé je zamyslet se, co je víc, jestli peníze nebo život :-).

16.12.2020 4 z 5

První cesta kolem světa První cesta kolem světa James Cook

Tak zase něco jiného, než klasická četba. Tento autor toho za svůj život zažil minimálně na sto knih. Zajímavé se ponořit do doby, v které žil, do zemí, které navštívil a co všechno prožil. Prostě akce, dobrodrůžo, objevování.

02.12.2020 4 z 5

Unikající svět: Jak globalizace mění náš život Unikající svět: Jak globalizace mění náš život Anthony Giddens

Kniha, rozdělená do pěti kapitol, která vyvolává obrovské množství otázek a odpovědí, na které si každý čtenář musí odpovědět sám. Nejvíce k zamyšlení mne vedla otázka: zda je lepší žít v tradiční rodině (prakticky bez možnosti rozvodu), když jsou v ní partneři nešťastní, nebo v jiném systému a ten život si přizpůsobit situaci?

17.11.2020 4 z 5

Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme Russel Targ

Autor evidentně věří v to, co si myslí, dělá i píše. Kniha zajímavá se spoustou údajů o fungování mysli, prekognici a celkově takový zajímavý náhled na něco, co si asi většina z nás nedokáže představit. Dle autora většina z nás má vrozené vlastnosti, které dokážeme rozvinout a paranormálně uhádnout či popsat, co se např. nalézá ve vedlejší místnosti v neprůhledném obalu, který tam před chvílí zanechal váš blízký. Proč to nevyzkoušet? Musím dát 5 hvězd.

14.11.2020 5 z 5

Náboženství Japonska Náboženství Japonska Byron Earhart

Tak předně musím hodnotit, jaký je rozdíl mezi náboženstvím v Evropě a v Asii. Konkrétně Japonsko převzalo nejvíce tradic z náboženství Číny a Indie. Částečně i křesťanství, které bylo po cca 150 letech zakázáno a perzekuováno. Zajímavý je uctívání božstev, uctívání hor a přírody. V knize jsou popsány i různé příklady a vlastně i celá historie.

29.10.2020 4 z 5