Jerry H Jerry H komentáře u knih

Rokle u Rjukanu Rokle u Rjukanu František Běhounek

Velmi čtivé, všechno to i shodou okolností do sebe krásně zapadá i když asi realita byla trochu jinačí.

22.03.2024 5 z 5

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

Až na ten konec poutavé čtení.

01.03.2024 4 z 5

Robinzoni z Kronborgu Robinzoni z Kronborgu František Běhounek

Výborná, čtivá kniha. Něco jako Tajuplný ostrov od Verna. jen se začíst a popustit fantazii...

16.01.2024 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nadčasové dílo.

14.12.2023 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hodně pěkné čtení s napětím až do konce.

26.11.2023 5 z 5

Mlha nad Atlantikem Mlha nad Atlantikem František Běhounek

Pěkná, čtivá kniha o dobrodružství na moři a námořnících. Tak mě tak napadá, že dříve toho lidé vydrželi mnohem více než dnes. Jinak autor je opravu vypravěč.

07.11.2023 4 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Oddechovka, která neurazí.

03.11.2023 4 z 5

Na sever od Zambezi Na sever od Zambezi František Běhounek

Hodně zajímavý příběh a odhodlání chlapíka, co si šel za svým snem. I když mu kolikrát šlo i o život, tak to stejně nevzdal.

19.10.2023 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Rozhodně musím pochválit styl psaní, krásně se to četlo. Autor je opravdu vypravěč, ač se zde vlastně nic moc nedělo, je to poutavé a čtivé. A ten zbytek? No prostě Japončíci :-).

27.06.2023 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Výborné čtení, zajímavý námět i prostředí, kde se odehrává. Někdy jsem Enzovi trochu záviděl - to když pojidal ty dobroty a pil dobré víno. Jinak smrt šéfkuchaře vyřešil bravurně a těším se na jeho další případ.

07.05.2023 5 z 5

Fregata pluje kolem světa Fregata pluje kolem světa František Běhounek

Neskutečné. Nechápu, že jsem se k této knize dostal až teď. Život Karla Kaliny stál určitě za to. Vždycky mě potěší, kolik Čechů bylo a je roztroušených po světě a něco dokážou.

25.04.2023 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Totální oddechovka. Určitě je hezké a romantické si to celé představit, každopádně přemýšlím, zda to je uvěřitelné.

21.02.2023 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Na knihu jsem se dlouze chystal a rozhodně nelituji. Ve všeobecném povědomí je, jak hlavní postava dopadne a happyendem to opravdu nekončí. Nicméně stojí za popřemýšlet, co ho k tomu vedlo - čistě obecně chtěl být mimo systém a být v souladu s přírodou. Co se mu honilo hlavu, to ví do poslední chvíle jen on sám. Jeho život i když krátký, byl určitě zajímavý a svou stopu tu zanechal. RIP Chrisi.

07.02.2023 5 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Neskutečný příběh. Hlavní hrdina Jelínek měl určitě zajímavý život i když to neslo hodně psychického vypětí. Stihl toho opravdu hodně, ať už s pomocí svého talentu, přístupu, vyškolení, náhody i štěstí atd. Kniha má spád a čte se sama. Třeba na motivy tohoto příběhu natočil Hollywood Jamese Bonda, kdo ví ? :-)

27.01.2023 5 z 5

Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Adharanand Finn

Zajímavé se dozvědět, v jakých podmínkách a jak žijí nejrychlejší běžci na světě. Odstěhovat se s rodinou a žít tam, běhat - určitě autorův i rodiny zážitek na celý život. Vždy, až se budu dívat na běžecké závody, tak se mi to celé připomene. Kdo má běžeckého ducha - určitě přečíst.

22.01.2023 4 z 5

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Neskutečný, neskutečný. Zážitků mají účastníci na stovky životů dopředu. Člověk žasne, když se dozví, kolik máme takových podobných Čechů, co něco dokázali a šli za svým snem hlava nehlava. Opravdu nemám slov, díky na super četbu.

21.12.2022 5 z 5

Tajemný oheň Tajemný oheň Wilbur Smith

Tak toto počtení nemělo jedinou chybu. Napínavé, akční, vygradované do posledního řádku knihy.

17.11.2022 5 z 5

Takové pohodové čtení, chlapík běhá, u toho přemýšlí, co ho napadá a o tom píše. Myslím, že si tam každý najde, to co chce a co ho zajímá. Mě osobně se zde líbí myšlenka, a nejen ta, která se opakuje v několika jiných knihách o tom, že bolest je nevyhnutelná - utrpení je v podstatě dobrovolné. A s tím i naprosto souhlasím.

11.11.2022 4 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Francesco Carletti

Za mě vynikající čtení, psané bezprostředním stylem. Prostě a jednoduše, tak to bylo, tak to píše. Vůbec je zajímavé, jak to před 400 lety vůbec bylo, jiný kraj-jiný mrav. Celé cestování, přeprava materiálu, všechno na měsíce či roky s výsledkem prakticky neznámým. Zajímavé na přemýšlení...

06.11.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak nějak nemám co dodat, Dan Brown - zřejmě hodně slušnej oddíl :-).

26.10.2022 5 z 5