Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme

Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219549/bmid_mimosmyslove-vnimani-svet-je-jiny-n-1FU-219549.jpg 5 6 2

Mimosmyslové vnímání představuje prožitek či příjem informací, jež neprocházejí smysly. Jasnovidné jsou vjemy informací nebo obrazů, které se právě odehrávají na vzdálených místech a dosud nejsou nikomu známy. Tzv. čisté vnímání probíhá bez ega, jeho zkušeností a omezení. Svět se pak jeví, jaký vskutku je – nekonečný a bez účelu. Prekognice je vnímání jevů a událostí, k nimž dosud nedošlo, jde tedy o předvídání budoucnosti. Remote viewing je schopnost postřehnout události, myšlenky a činy osob v aktuálním čase i na velice vzdálených místech (Rusové i Američané využívali tuto techniku ke špionáži). Retrokauzalita znamená, že budoucí události ovlivňují události minulé. Psychokineze je schopnost ovlivňovat fyzikální stav objektů. Telepatie umožňuje číst myšlenky i velmi vzdálených osob atd. Autor publikace, americký fyzik, vyvíjel pro NASA laserové přístroje, za což byl několikrát vyznamenán. Uznání se mu však dostalo i od Akademie věd SSSR za přednášky a předvádění efektů remote viewing. Renomovaný fyzik dospívá ke vzrušujícím závěrům: Jen některé duševní schopnosti mají fyziologickou podstatu. Některé z nich jsou na časoprostoru nezávislé…... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Dialog

Reality of ESP

Jerry H
14.11.2020 5 z 5

Autor evidentně věří v to, co si myslí, dělá i píše. Kniha zajímavá se spoustou údajů o fungování mysli, prekognici a celkově takový zajímavý náhled na něco, co si asi většina z nás nedokáže představit. Dle autora většina z nás má vrozené vlastnosti, které dokážeme rozvinout a paranormálně uhádnout či popsat, co se např. nalézá ve vedlejší místnosti v neprůhledném obalu, který tam před chvílí zanechal váš blízký. Proč to nevyzkoušet? Musím dát 5 hvězd.

čef
05.07.2015 5 z 5

Jak vyplývá nejenom z této knihy, autor prožil celý život s mimosmyslovým vnímáním a je nadšeným přívržencem paranormálních jevů. V lehce manipulativní knížce se snaží přesvědčit (naštěstí většinou vědeckými metodami - statistikou a počtem pravděpodobnosti ap.) i skeptiky, že na těch senzibilech něco je, když i vlády velmocí na to utrácejí těžké prachy. Přichází i s docela propracovanou teorií, jak to všechno funguje vzájemně propojené v Minkowského komplexním osmirozměrném prostoru a jaké nám to otvírá možnosti. Pro zájemce dokonce přináší návod a upozornění na aplikace pro smartphony, které umožní rozvíjet nadpřirozené schopnosti, které má, podle autora, zakrnělé každý z nás. No, proč ne, dokázat neexistenci něčeho je samozřejmě principiálně nemožné a pokud někomu nestačí k poznání našeho zamotaného světa pět smyslů, ať zkusí něco jiného - ve sportce sice i s novými schopnostmi stejně nevyhraje, ale možná, že - citací slov budhisty Rinpočheho v knize - při zkoumání své mysli odhalí své srdce a to asi většinou není na světě to nejhorší.

mimosmyslové vnímání

Russel Targ