Jerry H Jerry H komentáře u knih

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Pěkné, čtivé, napínavé, zajímavý nápad.

07.02.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak předně jsem si říkal, proč to vůbec mám číst, když vím co mě tam plus mínus čeká. Zase hafo brutality, sado maso, mučeníčko, sem tam nějaká rozmašírovaná hlava, atd. I když v tomto příběhu bylo i hodně psychologie a otevírání starých Hunterových ran. Každopádně atmosféra, která se dá krájet, závod s časem, všechno v jednom. Musím jen dodat, že jak se do toho člověk začte, tak to prostě musí dočíst. Asi to není žádné moudro, ale za mě to je tak :-).

17.01.2022 5 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Za mě pěkné, napínavé, takové hodně o představitelnosti a fantazii, ale líbilo se mi to.

09.01.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak i když tam bylo pár nelogičností, dokonale jsem byl vtažen do děje. Zajímavý námět, atmosféra, která se dá krájet. Stát se to v realitě, zajímavé popřemýšlet, jakým způsobem by to člověka změnilo a jak by se zachoval. Jinak se to krásně a neuvěřitelně rychle čte.

03.01.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když si člověk uvědomí , že je to 80 let starý příběh, který i v dnešní době umí zaujmout a prakticky na pár stránkách vylíčit celkovou atmosféru, psychologii těch "návštěvníků" a celkové rozpoložení, tak musím smeknout. No Agatha Christie, zřejmě dobrý oddíl.

28.12.2021 5 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Já si nemůžu pomoci, mě se to prostě líbilo. Pěkně se mi to četlo a zajímalo, jak to dopadne. Pořád jsem tam čekal Pendergasta, který to tam přijde zachránit, ale byl tam jiný borec jménem Warne :-)

09.12.2021 5 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Básně ze života, néé zrovna z mého, ale jak to cítí, tak to píše. Bavil jsem se, smál se u toho a přemýšlel, kam na ty rýmy chodí.

28.11.2021 4 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Kniha splnila stopro můj záměr, který jsem měl spojený s přečtením. Namotivovala mě meditovat denně, takže za pět :-)

26.11.2021 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Asi to nebylo to nej, co jsem kdy v životě četl, ale na druhou stranu musím uznat, že se mi zaryla do paměti a dlouho tam zůstane. Moc hezky napsaná. Nemám co dodat. Být mladší, tak zbalím bágl a mažu do skal a do přírody.

21.11.2021 5 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Ač jsem knihu znal z mládí, tak stejně znovu po přečtení, je to bomba. Jenom se zamyslet a popustit fantazii, jak to na té kře asi vypadalo: zima, vlhko, světlo, hlad, zranění, nevyspání, oblečení, medvědi, nic moc spojení se světem, atd. I takové podmínky, kdy nevíte, kdy se ten led pod vámi rozjede nebo roztaje, na psychiku nic moc a to vše zvládnul Franta poměrně s grácií, Bear Grylls by mu určitě záviděl. Zase jsem o maličko hrdější, že to byl krajan a jak bravurně se s tím vypořádal i když tam šlo každou minutou opravu o hodně.

15.11.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak knížka mě dostala, rozhodně zajímavý styl psaní, takto jsem myslím nic podobného nečetl. Příběh jedné malé holky v nelehké době, která nakonec byla shodou všech možných i nemožných okolností na dobrém místě a přežila, i když ve finále tento příběh nekončí zrovna happyendem. Kniha ve mě něco zanechala, rozhodně doporučuji a za mě plný počet.

12.11.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Parádní detektivka, je tam zajímavý takový ten odtažitý vtipný černý humor Kim. Každopádně pro mě sympatický. Moc krásně se to čte. Jinak bych nechtěl vidět ty její předloktí, z těch různých příběhů musí mít ruce samou jizvu :-).

31.10.2021 5 z 5

Kniha hněvu Kniha hněvu Theodore Isaac Rubin

Zajímavá knížka o hněvu, ze začátku jsem se nějak nemohl chytit, ale pak už to jelo. Někde jsem se našel, v něčem jsem našel lidi z mého okolí, apod. A s hněvem jak to je? Je dobrý, špatný, tichý, agresivní? Přečíst, udělat si závěr a hlavně o tom popřemýšlet.

18.10.2021 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Knížka parádní, několikrát jsem se v ní našel. Asi zrovna nemusí každému sednout, jelikož každý se trochu liší od ostatních, ale ve finále proč si ji nepřečíst a neudělat si vlastní závěr.

26.09.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ale no jo, dávám pět. Po detektivkách od Chrise Cartera je tato kniha prakticky oddechovka, ale na druhou stranu vůbec ne špatná. Pěkně se čte, všechno do sebe logicky zapadá, Kim je taková nepřístupná (mě poměrně sympatická), čtenáře to nutí přemýšlet a jak to dopadne - to už si musíte dočíst.

21.08.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Parádní motivující kniha chlapíka, který si šel za svým snem a udělal pro to prakticky vše možné i nemožné. K zamyšlení je i to cestování v jedenáctém století, kdy vše trvalo měsíce i roky, kdy na každém rohu číhalo přepadení, jazykové bariéry, odlišnosti náboženství, neporozumění, nemoce apod.

03.07.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak zase parádní kousek od Cartera. Ať čte člověk od něho jakoukoliv knihu, ví co ho čeká, takže si opravdu pak nemůže stěžovat :-). Hafo brutality, psycho, sado-maso, mučení, umírání v bolestech, atd. Na druhou stranu neuvěřitelná čtivost a krátké kapitoly, které už prostě "musím to dočíst", dělá z jeho knih ty nej v mé knihovně. Takže bezprostředně po přečtení a ještě s trochu staženými útroby mu dávám zasloužených pět hvězd, jelikož si to určitě zaslouží.

18.05.2021 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

No tak také se nedokážu ubránit srovnávat autora s příběhy s Harrym Holem, takže mám takové menší dilema, jestli hodnotím knihu nebo autora. Nicméně kniha mě krásně vtáhla do děje, bylo tam pár skutečností, které by v realitě nejspíš nebyly možné (moc vražd, které Macbethovi lehce prošly), ale čtení to bylo pěkné. Dávám čtyřku, každopádně kdyby to napsal někdo jiný než Jo Nesbo, tak bych dal možná i pětku.

01.05.2021 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Parádní detektivka, od začátku až do konce se četla prakticky sama. Pěkná zápletka, trošku brutality, napětí k prasknutí, zajímavý závěr. Co dodat? Nenapadá mě nic.

06.04.2021 5 z 5

Poselství věčnosti Poselství věčnosti Erich von Däniken

Krásné vtáhnutí do úvah, kdy, jak, co a hlavně proč? Třeba se to někdy dozvíme, třeba také ne, možná nakonec bude vysvětlení fádní a jednoduché. Nicméně po přečtení bych se sbalil, zajel tam a viděl to na vlastní oko :-)

05.04.2021 5 z 5