Básně 1974–1978: Láska je pes

Sbírka básní dnes již kultovního autora.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11256/basne-1974-1978-lask-11256.jpg 4.2315
Poezie

Vydáno: , Pragma

Love Is a Dog from Hell, Poems 1974–1978, 1977

Kniha Básně 1974–1978: Láska je pes

Corso

Tak som sa po asi 25 rokoch vratil k tymto basnam. Nie ze by som obcas knihu nedrzal v rukach a neprecital par stran. Pre mna inspiracia ako sa da sklbit trebars aj vulgarita bezneho zivota a jasnost vyjadrenia myslienok. Kto si ale odnesie od Bukowskeho len potesenie z kontroverznosti a vulgarnosti, seredne sa pletie. Tento clovek Vam podava ucelenu reportaz jeho zitia, jeho prehry aj vitazstva, pouci vas co je v ziti najdolezitejsie.
Mladi citaju preto ze je to "in", stari preto ze uz tiez pomaly hnijeme zaziva a ukradnut si kusok lasky alebo ucty je potrebne aby sa rano clovek dokazal este na seba pozriet v zrkadle.
Ci este budem zit za dalsich 25 rokov? Na to sere pes.

vvikingg

ze sbírky básní jsem měl docela strach, žánr , kterému neholduji, ale byl jsem překvapený, spíše než básně jde o krátké příběhy napsané Bukowského drsným, vulgárním stylem a některé úryvky mi utkvěli v paměti a musel jsem se u knihy smát,, fialově nalíčené paničky kupovali avokádo za 25 centů, můj č...k byl předimenzovaný jak nákupní vozík :-):-),,,

špulo

Raz darmo, je to o vkuse a vzťahu k autorovi. Ak ho nepoznáte, môže to byť šok. Ak áno, tušíte, čo dostanete. A dostanete to. So všetkým, čo robí Bukowskeho Bukowskim. Vychutnávajte, krčte obočie, smejte sa, trieskajte sa po čele, trhajte si vlasy, plačte a zase sa smejte. Proste, Bukowski - básnik...

Jerry H
28.11.2021

Básně ze života, néé zrovna z mého, ale jak to cítí, tak to píše. Bavil jsem se, smál se u toho a přemýšlel, kam na ty rýmy chodí.

Massek
20.09.2021

Jako student jsem ty básně žral, fascinoval mě ten divoký svět chlastu, sexu, dostihů a sprosťáren. Teď už z toho nejsem tak bezmezně nadšený, ale pořád se to čte dobře, Bukowski zkrátka uměl postihnout ten hmatatelný život ulice.

osamělý pes
jdoucí po rozpáleném letním
chodníku
vypadá, jako by měl moc
deseti tisíc bohů

terezarath
23.08.2021

Klasický Bukowski. Zhnucení životem, snaha šokovat a samozřejmě jeho "fantastický" vztah k ženám a alkoholu. Sbírka je velmi povedená, některé básně lepší než jiné. (Jak už to tak bývá u každého básníka.)
Jediná škoda je, že sbírka ztrácí své kouzlo díky českému překladu. V angličtině mi jeho básně přijdou tak nějak ucelenější a smysluplnější. Tedy, do té míry, do jaké je to u Charlese možné.

ozzak
09.04.2021

skvělá poezie od legendy Charles Bukowski doporučuju

ZÓNA
28.08.2020

Probírám se jimi celý den.
Čtu si upřímnost pana Bukowskiho a přemítám nad vulgaritami a banálnostmi, které vložil na papír.
Pár básní je vskutku podařených, ale spočítal bych je na všech prstech, které mám.
Ostatní je balast, který nezaujme. Příznivci Bukowskiho samozřejmě udělají z každé básně téměř epos. Spoustu básní na toto označení téměř kandiduje. S jistým nadhledem, pochopitelně.
Bukowski je králem sprostoty a činí vztahy k ženám živočišnými.
Přesto jsou jeho básně nesmrtelné, protože je umí neodolatelně podat.
Na tuto sbírku jich bylo použito nicméně velice málo...