Bláto, pot a slzy

Bear Grylls je muž, který vždy vyhledával ta nejextrémnější dobrodružství. Znají a obdivují ho miliony lidí – jako hlavní postavu celosvětově oblíbených dobrodružných seriálů, jako úspěšného spisovatele či jako hlavu skautského hnutí – protože Bear Grylls přežil tam, kam se odváží jen málokdo. Nyní poprvé Bear vypráví o svém akčním životě. Jeho otec ho už jako malého chlapce na ostrově Wight naučil lézt a plachtit. Netrvalo proto dlouho a Bear se už ve škole začal pouštět do dobrodružných nočních horolezeckých výprav. Jako teenager našel svou identitu a smysl života v lezení a bojových sportech, které nakonec zavedly mladého dobrodruha na úbočí mocného Himálaje či do výcvikového tábora velmistra karate v dalekém Japonsku. Po návratu domů nastoupil do obávaného a náročného výběrového kurzu Britských zvláštních jednotek 21 SAS – a tato cesta ho zavedla až na samotné hranice fyzických i mentálních sil. A pak si Bear při hrozivé parašutistické nehodě v Africe natřikrát zlomil páteř. Nebylo vůbec jisté, jestli bude vůbec znovu chodit. Jenže ani ne za osmnáct měsíců po úrazu a navzdory prognózám lékařů stanul třiadvacetiletý Bear, jako jeden z nejmladších horolezců v historii, na vrcholu Mount Everestu. A to byl jen začátek jeho dalších, neobyčejných dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381225/blato-pot-a-slzy-ggo-381225.jpg 4.530

Mud, Sweat and Tears (2011)

Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota

Kniha Bláto, pot a slzy

Dejf_ano

Bear Grylls je neskutečný sympaťák. Když jsem poprvé viděl jeho pořad Nutné k přežití okamžitě mě uchvátil a všechny díly jsem shlédl na vysoké škole několikrát. Když jsem objevil jeho autobiografii hned jsem věděl, že ji musím přečíst.
Vůbec jsem se nezklamal BG velmi jednoduchým jazykem, přitom poutavou, vtipnou a čtivou formou vypráví zásadní události svého života. I na stránkách knihy dokáže neskutečně motivovat. Stačí se zvednout a víte, že po přečtení dokážete cokoliv. Naprostá paráda !!

milos3533

Když se koulí balón tvým směrem, popadni ho. Jen málokdy dostaneme druhou šanci. :-D

Radunnie

Než jsem si přečetla doslov, říkala jsem si, že Bear je stroj nebo mimořádně fyzicky vybavený nadčlověk. Ve 23 letech dokázat to, o čem většina dobrodruhů sní celý život, je známkou neskutečného odhodlání a disciplíny. Obsahově velice zajímavé a inspirativní, po literární stránce se o žádný klenot nejedná, částečně z důvodu poměrně rozpačitého českého překladu. Závěr knihy, stejně jako obrazová dokumentace, mě velmi potěšily. Bear se zde projevil jako citlivý, upřímný člověk z masa a kostí.

ash3672

Knihu Beara jsem jedním dechem přečetl asi za tři dny. Nebylo možno se od ní odtrhnout. Popisuje defakto celý svůj život, od dětství, rodiny po školu a jeho výběr do S.A.S. Třešničkou na dortu bylo potom vyprávění o výstupu na Everest, který zdolal jako nejmladší Brit. Povinná četba každého z fanoušků, troufám si říct i lidí, kteří Beara moc neznají.

RunningWolf

Bear je prostě skvělej týpek!Já ho prostě obdivuju a fandím mu
Jeden z mála normálních v tom skur..... ,,showbysu,,
Líbí se mi že to v životě taky neměl úplně nejlehčí ale přesto se dokázal po každém zakopnutí zvednout a jít dál.Jedno jestli neměl peníze,šikanovaly ho nebo málem ,,ochrnul,,
Ten člověk je inspirací toho že když chceš!tak to jde.

Kiris145

Kniha byla mou první od Beara Gryllse, a to jsem jeho fanouškem už více jak 10 let. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací z jeho inspirativního a dobrodružného života.
Jednoznačně doporučuji! :-)

Zdenekvt
04.12.2018

Výborná kniha z Bearova života. Povinná četba pro každého fanouška tohoto Brita

Crozz
28.10.2018

Tenhle autor rozhodně umí psát, můj oblíbený autor, jeho životopis je poutavě napsán.