Bláto, pot a slzy

Bear Grylls je muž, který vždy vyhledával ta nejextrémnější dobrodružství. Znají a obdivují ho miliony lidí – jako hlavní postavu celosvětově oblíbených dobrodružných seriálů, jako úspěšného spisovatele či jako hlavu skautského hnutí – protože Bear Grylls přežil tam, kam se odváží jen málokdo. Nyní poprvé Bear vypráví o svém akčním životě. Jeho otec ho už jako malého chlapce na ostrově Wight naučil lézt a plachtit. Netrvalo proto dlouho a Bear se už ve škole začal pouštět do dobrodružných nočních horolezeckých výprav. Jako teenager našel svou identitu a smysl života v lezení a bojových sportech, které nakonec zavedly mladého dobrodruha na úbočí mocného Himálaje či do výcvikového tábora velmistra karate v dalekém Japonsku. Po návratu domů nastoupil do obávaného a náročného výběrového kurzu Britských zvláštních jednotek 21 SAS – a tato cesta ho zavedla až na samotné hranice fyzických i mentálních sil. A pak si Bear při hrozivé parašutistické nehodě v Africe natřikrát zlomil páteř. Nebylo vůbec jisté, jestli bude vůbec znovu chodit. Jenže ani ne za osmnáct měsíců po úrazu a navzdory prognózám lékařů stanul třiadvacetiletý Bear, jako jeden z nejmladších horolezců v historii, na vrcholu Mount Everestu. A to byl jen začátek jeho dalších, neobyčejných dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381225/big_blato-pot-a-slzy-ggo-381225.jpg 4.565
Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

Mud, Sweat and Tears, 2011

Kniha Bláto, pot a slzy

Kristenbooks
10.12.2021

Krásná kniha. Odvážný a hodný člověk. Beara Gryllse mám moc ráda i jeho pořady a kniha byla velmi hezká. ️

ninano
19.10.2021

Zajímavá kniha o zajímavém člověku.

kaffa
10.12.2020

bezpochyby geniální kniha.... plná lásky, pokory, víry, radosti, vděčnosti ale i opravdového života, života, jaký by měl žít každý, a ne ho jen prožívat.... kniha o tom, jak najít v sobě našeho skrytého bojovníka a vymačkat z něj všechno.... tahle medvědí osobnost je bezpochyby uchvacující svou vnitřní sílou a vytrvalostí....

michimuller
27.11.2020

" Objevíš-li cestu bez překážek, patrně nikam nepovede." Moc poutavě psaná sebemotivační knížka, ve které každý může najít to svoje a také spousta životem ověřených citátů a bonmotů, ale já se jí musela doslova prokousat. Doporučil mi ji kamarád, že tam Bear Grylls popisuje výstup na Mount Everest a to jsem si nemohla nechat ujít, zvlášť když vím, že Bear patřil mezi nejmladší horolezce, kteří tuto horu úspěšně zdolali. Problém byl, že tahle knížka byla biografie a Everestu věnoval pouze malou část, ke které jsem se musela pročíst přes dětské lumpárny, studentská léta, vojenský výcvik pro speciální jednotky a spoustou dalšího. Prostě záměna za jeho knihu Vzhůru, moje chyba. Přesto jsem ji zvládla a našla v ní spoustu inspirace jak zvládnout krize, prostě kdo si troufá, zvítězí.
J.F. Kennedy "Pro slovo krize se v čínštině používá dvou znaků. Jeden znamená nebezpečí a ten druhý příležitost. ".

Kotas53
29.08.2020

Bear je inspirující člověk a jeho kniha mě velmi motivovala.
Určitě jsem ale nečekal, že je i tak skvělý spisovatel. Kniha barvitě popisuje všechny jeho zážitky od dětství až po výstup na Mount Everest. Vždy se snaží vystupovat skromně a být sám sebou.
Víc takových lidí. :)

Wabinka
09.06.2020

Velmi zajímavá biografie,ráda sleduji Beara v televizi,proto jsem sáhla i po jeho knize.Psáno velmi jednoduše,ale na čtivosti to vůbec neubralo.

Jerry H
13.03.2020

Bear je neuvěřitelný borec o tom žádná. Ač skromný, tak neuvěřitelně motivující člověk, který jde přes překážky. Čím těžší, tím lepší. Jelikož jsem už od něj četl knihu Vzhůru, které je o jeho cestě na Mount Everest, tak jsem se moc novinek nedozvěděl, ale stejně smekám. Více takových to lidí a svět bude jistě krásnější místo k životu.

Jenny46
04.01.2020

Kniha zajímavá od dětství až po náročný výběrový kurz SAS, jeho nehoda - úraz...postupně popisuje začátek jeho dobrodružství. Obdivuji jeho divoký život a sleduji delší dobu, knihu jsem si musela přečíst.