Bláto, pot a slzy

Bear Grylls je muž, který vždy vyhledával ta nejextrémnější dobrodružství. Znají a obdivují ho miliony lidí – jako hlavní postavu celosvětově oblíbených dobrodružných seriálů, jako úspěšného spisovatele či jako hlavu skautského hnutí – protože Bear Grylls přežil tam, kam se odváží jen málokdo. Nyní poprvé Bear vypráví o svém akčním životě. Jeho otec ho už jako malého chlapce na ostrově Wight naučil lézt a plachtit. Netrvalo proto dlouho a Bear se už ve škole začal pouštět do dobrodružných nočních horolezeckých výprav. Jako teenager našel svou identitu a smysl života v lezení a bojových sportech, které nakonec zavedly mladého dobrodruha na úbočí mocného Himálaje či do výcvikového tábora velmistra karate v dalekém Japonsku. Po návratu domů nastoupil do obávaného a náročného výběrového kurzu Britských zvláštních jednotek 21 SAS – a tato cesta ho zavedla až na samotné hranice fyzických i mentálních sil. A pak si Bear při hrozivé parašutistické nehodě v Africe natřikrát zlomil páteř. Nebylo vůbec jisté, jestli bude vůbec znovu chodit. Jenže ani ne za osmnáct měsíců po úrazu a navzdory prognózám lékařů stanul třiadvacetiletý Bear, jako jeden z nejmladších horolezců v historii, na vrcholu Mount Everestu. A to byl jen začátek jeho dalších, neobyčejných dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381225/blato-pot-a-slzy-ggo-381225.jpg 4.445
Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry
Vydáno, Jota

Mud, Sweat and Tears, 2011

Kniha Bláto, pot a slzy

Kotas53

Bear je inspirující člověk a jeho kniha mě velmi motivovala.
Určitě jsem ale nečekal, že je i tak skvělý spisovatel. Kniha barvitě popisuje všechny jeho zážitky od dětství až po výstup na Mount Everest. Vždy se snaží vystupovat skromně a být sám sebou.
Víc takových lidí. :)

Wabinka

Velmi zajímavá biografie,ráda sleduji Beara v televizi,proto jsem sáhla i po jeho knize.Psáno velmi jednoduše,ale na čtivosti to vůbec neubralo.

Jerry H

Bear je neuvěřitelný borec o tom žádná. Ač skromný, tak neuvěřitelně motivující člověk, který jde přes překážky. Čím těžší, tím lepší. Jelikož jsem už od něj četl knihu Vzhůru, které je o jeho cestě na Mount Everest, tak jsem se moc novinek nedozvěděl, ale stejně smekám. Více takových to lidí a svět bude jistě krásnější místo k životu.

Jenny46

Kniha zajímavá od dětství až po náročný výběrový kurz SAS, jeho nehoda - úraz...postupně popisuje začátek jeho dobrodružství. Obdivuji jeho divoký život a sleduji delší dobu, knihu jsem si musela přečíst.

Janhulik
05.12.2019

super kniha, Bear je pro mě hrdina.

xxtom
06.06.2019

V knize pan Grylls čtivě popisuje své dětství, rodinu, výcvik v armádě a svůj výstup na Mount Everest. Jsem už delší dobu jeho fanouškem a i tak jsem se dozvěděl spoustu nových věcí z jeho života a hlavně postoje k životu. Je až neuvěřitelné, co všechno už dokázal. Smekám.

Dejf_ano
29.04.2019

Bear Grylls je neskutečný sympaťák. Když jsem poprvé viděl jeho pořad Nutné k přežití okamžitě mě uchvátil a všechny díly jsem shlédl na vysoké škole několikrát. Když jsem objevil jeho autobiografii hned jsem věděl, že ji musím přečíst.
Vůbec jsem se nezklamal BG velmi jednoduchým jazykem, přitom poutavou, vtipnou a čtivou formou vypráví zásadní události svého života. I na stránkách knihy dokáže neskutečně motivovat. Stačí se zvednout a víte, že po přečtení dokážete cokoliv. Naprostá paráda !!

milos3533
30.01.2019

Když se koulí balón tvým směrem, popadni ho. Jen málokdy dostaneme druhou šanci. :-D

Ztracen v džungli
Ztracen v džungli