Příběhy skutečné odvahy přehled

Příběhy skutečné odvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218167/mid_pribehy-skutecne-odvahy-SHb-218167.jpg 4 205 205

Bear ve své nové knize líčí strhující příběhy dobrodruhů, průzkumníků, vojáků, špionů i obyčejných lidí, kteří se odmítli vzdát i v těch nejzoufalejších situacích – příběhy, které ho inspirují po celý život. U některých vám přeběhne mráz po zádech, u jiných vám naskočí husí kůže po celém těle – přežití nebylo nikdy procházkou růžovým sadem. Všechny se však vyznačují dojemnou statečností, nezlomnou houževnatostí tváří v tvář smrti a mimořádnou psychickou odolností mužů a žen, již měli jedno společné – skutečnou odvahu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Literatura faktu
Vydáno: , Jota

True Grit , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy skutečné odvahy. Přihlašte se a napište ho.

Stromm
06.05.2024 3 z 5

Samotné příběhy jsou velice zajímavé, až se z nich při čtení nebo poslechu místy tají dech. Obsahově je tahle kniha nářez, to nelze popřít, vzhledem k neskutečné výdrži některých hrdinů by to byla jasná pětihvězda, ale... Zde je na místě hodnotit zejména knihu samotnou a ne to, o čem vypráví. Je to jistě zajímavé, celkem dobře podané, ale mně na tomhle souboru neuvěřitelně strastiplných životních etud vadí dvě věci. A to celkem zásadně. Tou méně otravnou je fakt, že větší polovina zdejších hrdinů se do téměř bezvýchodné situace dostala vlastním přičiněním. A když vám během četby nebo jako v mém případě poslechu občas naskočí myšlenka typu drsný ale nikdo tě tam neposílal, tak to celkovej dojem prostě nahlodá. Ale za tohle Grylls tak nějak nemůže, leda by vybral jiné příběhy, možná by to tak bylo lepší, ale nechme to být. Za co ale rozhodně může je ta záplava patosu (zejména v částech o vojácích). Tyhle černobíle malované obrazy mi k duhu příliš nejdou, dobrej spisovatel se dokáže nad své sympatie a antipatie povznést a už vůbec by neměl v krátkých úsecích jako z kulometu střílet vzletná slova a superlativy, jinak celkem dobře rozjeté dílo pak získá banálně-dětinský drajv. Kdyby se Grylls držel trochu víc při zemi a třeba i přidal trochu temnějších tónů, určitě bych šel na čtyři. Méně je někdy více, jen co je pravda.

momo01
10.09.2023 1 z 5

Nedočtu a přesto hodnotím. Třeba to pomůže někomu jinému lépe nastavit očekávání, ovšem berte mě samozřejmě už kvůli první větě s rezervou. Nemám pocit, že bych se dozvěděla něco nového. Většinu příběhů jsem už v minulosti několikrát četla, slyšela, nebo viděla jako dokument. Vlastně jsem nečekala nové strhující příběhy, ale nějaký přesah, hloubku, jiný úhel pohledu, nebo zamyšlení, proč někdo to dokáže a někdo ne. Možná by jednotlivé příběhy lépe fungovaly jako články v populárním časopisu, ale takto v řadě za sebou, vždy stručně a přitom dramaticky podané jsou pro mě poněkud zklamáním.

Morfyk
28.08.2023 3 z 5

Knihu jsem poslouchal v podobě audioknihy. Musím říci, že jsem čekal něco jiného, očekával jsem nějaké příběhy přímo Beara Gryllse, to se bohužel nekoná..., možná v některé z jeho dalších knih. Zde jsou shrnuty příběhy odvážných běžných lidí, cestovatelů, námořníků, objevitelů... Spoustu příběhů jsem již znal, některé byly nové, ale i tak se kniha špatně poslouchá, protože toto téma je hodně těžké, depresivní, v mnoha případech smutné. Musel jsem si dávat při poslechu přestávky, protože ač nejsem nějaký moc citlivý, tak v některých pasážích mně z příběhů, které jsem slyšel nebylo vůbec dobře. Nejsmutnější je to, že se nejedná o fikci, ale opravdu o skutečné bolestivé a strašlivé příběhy, které někdo prožil :-(

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy skutečné odvahy v seznamech

v Právě čtených4x