18 oříšků k rozlousknutí

18 detektivních povídek, které řeší slečna Marplová a Hercule Poirot.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25674/18-orisku-k-rozlousk-25674.jpg 4.5180
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha 18 oříšků k rozlousknutí

ArwenAragorn

Příjemné, nenáročné povídky.

Greenfingers

Tuto povídkovou knihu od mé oblíbené autorky jsem četl již hodně dávno. Inspirovala mě k tomu, že jsem se stal sběratelem jejich děl. Povídky jako žánr mám v oblibě a v této sbírce jsou všechny na velmi dobré úrovni.

Medunka041
15.12.2018

Na úterní klub nedám dopustit. Povídky byly také výborné...

anája
15.11.2018

Moc se mi líbilo rozdělené na povídky,taková oddechová četba.

Simona02
20.07.2018

Týchto osemnásť krátkych poviedok z pera známej anglickej spisovateľky Agathy Christie nesklamali. I keď niektoré príbehy by som označila ako priemerné, stále ma dokáže prekvapiť záver každého z príbehov. Vždy je vinníkom práve tá osoba, ktorá sa nám zo začiatku príbehu vidí ako celkom nevinná, alebo by sme jednoducho nepredpokladali, že by mohla byť osobou ktorú hľadáme. Predovšetkým sa mi páčili poviedky s p. Poirotom. Super!

Maevie
30.06.2018

Detektivní povídky ze staré dobré Anglie, které jsou jak dělané k čaji o páté. Zvlášť postava slečny Marplové je naprosto dokonalá.

eenka
28.06.2018

Agátku máme radi všetci v rodine. Čítali sme od nej veľmi veľa detektívok. Ani si už nepamätám čo všetko. Táto knižka má však pre mňa jedno veľké čaro - sentimentálne na ňu spomínam, pretože je to kniha, ktorú sme si čítali na striedačku so sestrou nahlas a skúšali sme, ktorá z nás príde prvá na to kto je vrah - iba raz sa mi to podarilo! Uplynulo už veľa rokov, no Agátke sme ostali verné obe. Dobré čítanie - super oddychovka.

kap66
09.05.2018

Už několikrát jsem pěla ódy na slečnu Marplovou, ale "musím" znovu. K Poirotovi totiž uctivě vzhlížím, vědoma si toho, že nikdy nedosáhnu jeho výšin; vždy se jen potichu skloním před jeho géniem. U slečny Marplové si pořád naivně věřím: tentokrát to přece odhalím! Vždyť ona je JENOM obyčejná stará paní žijící na vesnici, kterou okomentovala jako místo, kde se někdy "přiházejí velmi bolestné a trapné věci". To přece znám... Ale dopadnu naprosto vždycky jako jedna z postav, která přijde se svým řešením a myslí si, že tentokrát na to kápla: "... to jste tedy měla na mysli, slečno Marplová, že?" A slečna Marplová jí (mně) odpovídá: " Bože, ne, ne tak docela." - přičemž to "ne tak docela" je pouhým vyjádřením její slušnosti, protože jak ta chudinka, tak i já jsme byly zase mimo. Jak já si to "být mimo" při četbě Agathy Christie užívám.