Skalpel

Skalpel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43704/skalpel-43704.jpg 4 36 11

Po chodbách dublinské Ústřední porodnice se plíží zákeřný vrah. Mladou laborantku našli brutálně zavražděnou přímo v porodnici. Jediným vodítkem je krví potřísněný skalpel. Vyšetřování, které vede detektiv seržant Kate Hamiltonová, naráží na zeď mlčení. Personál nemocnice odmítá vypovídat, zoufale se snaží chránit dobrou pověst nejstarší porodnice v Irsku. Hamiltonová má podezření, že vrahem je někdo ze zaměstnanců. Čím déle jde po stopě vraha, tím méně si uvědomuje, že se z lovce stává štvanou zvěří. Ten samý týden, kdy došlo k otřesné vraždě, je unesen novorozený syn jednoho z nejvýznamnějších průmyslníků Irska. Dítě, které se narodilo pouhých několik dnů před vraždou v té samé porodnici. Dopadne Hamiltonová vraha dřív, než jeho rukou zahyne další oběť? Najdou gardisté dítě dřív, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Scalpel , 1997

Jaruš7
03.05.2022 4 z 5

Dočítám v situaci ze zážitku nejbrutálnějšího zločinu v našem okolí.
Vyvraždění zbytku již krutě osudem vláčené, nešťastné rodiny z důvodu nerespektu, jedním z potomků, bez závislosti na alkoholu i drogách, s úmyslem msty vlastní rukou.
Děsivost pro pozůstalou školního věku, sousedy a celou obec, už jen ta obrovská skvrna na dlažbě před domem je mementem.

V knize Skalpel autor - lékař s něhou zobrazuje svou lásku - dětskou pediatrii.
Pachatel únosu je z podsvětí jaksi pochopitelný. Ale pachatel vražd mi neseděl. Tak vysoký post z ústavu ?

Četba mi zůstane v paměti díky podobně horšímu případu u nás v okolí v těchto dnech.

Jerry H
13.09.2020 5 z 5

Pěkná, čtivá detektivka, ke konci s parádním spádem, kdy jsem to chtěl dočíst co nejdříve, abych se dozvěděl, jak to dopadne. Nic mě nenapadá, co bych vytknul, takže plný počet.

Erizzani
30.07.2020 4 z 5

Detektivka dobrá na cesty. Přečetla jsem ji během vandru po Čechách a hodně mě bavila. Plus má za velikost vydání, dobře se vešla do krosny :-)

jprst
30.06.2020 4 z 5

Asi nejlepší z dosud u nás vydaných autorových knih, nic příliš přehnaného, dostatek napětí bez hluchých míst, rozhodně to stojí za přečtení.

smardice
15.12.2019 5 z 5

Výborná detektivka z lékařského prostředí. Kniha má dvě hlavní linie, které začínají v dublinské porodnici. Napínavé čtení od začátku až do konce.

Jenny055
03.09.2019 4 z 5

Celkom zaujímavá detektívka, dobré dovolenkové čítanie.

Ivetaa
21.08.2019 5 z 5

Zajímavé prostředí, zajímavá zápletka. Čte se lehce.

adelinka
15.08.2017 4 z 5

Veľmi dobre čitateľné, aj dej, kde poznáme meno vraha od začiatku, môže mať veľmi dobré napätie.....

Lucka11
03.06.2017 5 z 5

Uveriteľné, miestami až desivo uveriteľné. Samozrejme, že nechýbalo klišé s romantickou zápletkou, ale to som autorovi "odpustila"
Celkovo to bolo ucelené, malo to spád, hlavu a pätu, dosť hodnoverné a napínavé. Mňa si autor získal.

tuldas
27.01.2017 5 z 5

super super jedním dechem

jiri77
15.09.2014 5 z 5

Skvěle napsaný detektivní thriller z lékařského prostředí,napínavé čtení od začátku až do konce.