Rabštejnské údolí přehled

Rabštejnské údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318596/rabstejnske-udoli-mHi-318596.jpg 5 1 1

Velmi podrobně zpracovaná knížka je věnována historii továren a koncentračního tábora v Rabštejnském údolí u České Kamenice. V první části autor seznamuje čtenáře se vznikem a vývojem Rabštejnských přádelen, vybudovaných českokamenickým velkoprůmyslníkem Franzem Preidlem v 60. letech 19. století, až do jejich zániku v roce 1931. V další části je podrobně popsána přestavba opuštěných přádelen pro válečnou výrobu německé letecké firmy Weser a podmínky, za jakých se zde vyrábělo. Značný prostor je věnován životu nuceně nasazených dělníků a válečných zajatců, soustředěných ve zdejším koncentračním táboře a v několika pracovních táborech v okolí. Třetí část knihy je věnována poválečnému období, kdy byl v Rabštejně zřízen internační tábor a sběrný tábor pro vysidlované Němce. Knížka jedinečným způsobem seznamuje s pohnutou minulostí tohoto dnes poněkud zapomenutého místa. Text je doplněn řadou zajímavých dobových fotografií a dokumentů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rabštejnské údolí. Přihlašte se a napište ho.

Jerry H
17.03.2019 5 z 5

Krásně detailně napsaná kniha i když s ponurým obsahem s velkým množstvím fotek i tabulek. Je zajímavé, co lidé v té době vytrpěli a stejně dokázali přežít. Dnes si to nedokáži představit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rabštejnské údolí v seznamech